Що таке вініри і навіщо вони потрібні

Усі люди хочуть мати гарну усмішку, проте не всім природа подарувала красиві зуби. Навіть якщо ви регулярно відвідуєте стоматолога й стежите за гігієною ротової порожнини, то ідеальний зовнішній вигляд зубів мати не так просто.

Однак завдяки такому винаходу, як вініри, сьогодні покращити форму та колір зубів цілком можливо. Що таке вініри та як їх використовують, розглянемо далі.

Зміст

Як ставлять вініри

Що таке вініри

Вініри — це платівки з порцеляни або кераміки, які накладаються на верхній шар основного зуба. Їх використовують, щоб вирівняти колір та форму зубів, а також досягти ефекту красивої природної посмішки.

Відмінність вінірів від коронок та композитної реставрації

Вініри перекривають тільки передню стінку зуба, тоді як коронка повністю покриває зуб. Щоб встановити вініри, потрібно зняти маленький шар емалі. А от для установки коронок необхідно зняти 2 мм зубного покриття. На відміну від коронок, вініри не можна встановлювати на велику пломбу.

Від композитної реставрації вініри відрізняються тим, що їх спеціально розробляють за індивідуальними особливостями пацієнта у зуботехнічних лабораторіях. А композити — це готові емалеві накладки, які можна поставити за прийом у спеціаліста.

У чому різниця між вінірами та брекетами

Брекети виправляють зубний ряд, роблять його рівним. Одна змінити колір, форму та розмір наявних зубів брекетами не можна. Вініри виготовляють з огляду на побажання пацієнта, а також на основі рекомендацій лікаря.
Які вініри краще вибрати

Види вінірів

За бажанням стоматологи пропонують поставити один з видів вінірів, які відрізняються між собою матеріалом виготовлення. Розглянемо детальніше наявні види.

Композитні вініри

Композитні вініри виготовляються із пломбувального матеріалу безпосередньо у стоматологічному кріслі. Їхня перевага — швидке виготовлення: стоматолог поставить композитні вініри за одне відвідування. А до недоліків належить їхня низька міцність. Не всім підійде такий вигляд. Якщо людина має темну емаль, то через такий вінір просвічуватиметься натуральний відтінок.

Керамічні вініри

Керамічні вініри коштують дорожче, ніж композитні, однак мають кращі властивості. Їх виготовляють з міцної кераміки, яка може прослужити до 10-15 років. Тривалий час зберігають свій колір та блиск. Саме тому керамічні вініри значно кращі у плані використання. Проте недоліком таких вінірів є те, що для їх встановлення потрібно обточувати зуби. А значить повернути первісний вигляд зубів потім буде неможливо.
види вінірів

Цирконієві вініри

Так само популярні, як і керамічні. Мають багато переваг, серед яких тривала експлуатація, гармонійно підібраний колір та розмір. Мінус — вимагає регулярного догляду та періодичного професійного полірування.

Переваги та недоліки вінірів

Переваги вінірів:

 • захищають зуби;
 • встановлювати їх досить швидко — за один сеанс;
 • тривалий строк служби;
 • доглядати за ними можна звичайним способом;
 • мають природній вигляд.

Недоліки вінірів:

 • мають обмеження щодо харчових звичок;
 • незворотність процесу виконання процедури;
 • неможливо відремонтувати пошкоджену платівку, тільки замінювати.

Показання та протипоказання до встановлення вінірів

Лікар може рекомендувати пацієнту вініри у таких випадках:

 • нерівний зубний ряд та наявність міжзубних проміжків, де постійно застряють залишки їжі
 • пошкодження емалі
 • неправильна форма зубів та неприємний колір емалі.

Протипоказанням до встановлення вінірів є такі проблеми у пацієнта:

 • багато зруйнованих та запломбованих зубів, на які неможливо встановити вініри;
 • дуже стерта емаль;
 • бруксизм — скрегіт зубами;
 • неправильний прикус.

Які вініри краще вибрати

Вибір вінірів залежить від бажаного результату та фінансових можливостей пацієнта, оскільки усі види відрізняються між собою за ціною. Більшість фахівців надають перевагу керамічним вінірам, які чудово прилягають до зубної поверхні та мають максимально природний колір та форму.

Що впливає на вартість вінірів

На вартість вінірів впливає якість матеріалу та його довговічність. Рівень компетентності лікаря та його досвід щодо встановлення вінірів можуть також вплинути на цінову політику.

Як довго служать вініри, і від чого залежить термін їхнього використання

Максимальний строк служби вінірів 20 років. Тривалість експлуатації також багато в чому залежить від правильного догляду та своєчасного відвідування стоматологічного кабінету.
переваги та недоліки вінірів

Що потрібно знати перед установкою вінірів

Перед встановленням вінірів варто проконсультуватися з вашим лікарем. Він порекомендує підходящий варіант виробів та виправить наявні проблеми ротової порожнини перед установкою. Наприклад, перш ніж встановити вініри, можна виправити прикус або відбілити зуби, адже конструкції самі по собі мають прозору тонку структуру.

Крім того, варто знати таку інформацію:

 1. Цю процедуру можна проводити тільки після досягнення 16-річчя, оскільки до цього віку у підлітків ще формуються прикус та колір зубної емалі.
 2. Встановлення вінірів — незворотній процес, після якого зуб не буде мати первісний вигляд та стане чуттєвим до навколишніх подразників. Тому варто все ретельно зважити, переш ніж наважитися на процедуру.

Як ставлять вініри

Встановлюють вініри двома способами:

 1. Прямим.
 2. Непрямим.

Перший підходить тільки для композитних вінірів, які встановлюються на зуб у вигляді пломби, застигають і поліруються.
протипоказання до встановлення вінірів
Другий спосіб проходить у кілька етапів:

 • підготовка до процедури: очищення, лікування;
 • знеболювання та обточування;
 • зняття зліпка щелепи, відправлення їх у лабораторію;
 • примірка та корекція готових вінірів;
 • фіксація та полірування.

На які зуби та на скільки зубів можна встановлювати вініри

Встановити вініри можна на будь-які зуби, якщо немає протипоказань. Кількість залежить від того, наскільки буде відкритою посмішка. У середньому людині достатньо шести вінірів.

Як правильно доглядати за вінірами

Пам’ятайте, що правильний догляд за вінірами продовжить їх термін служби. Ось кілька порад, що потрібно робити:

 1. Зменшити навантаження на зуби: не відкушувати тверду їжу.
 2. Підтримувати гігієну ротової порожнини.
 3. Не займатися, за можливості, екстремальним спортом і діяльністю, яка може нашкодити зубам.

люмініри

Що вибрати замість вінірів

Сучасна естетична стоматологія пропонує безліч варіантів для удосконалення усмішки. Замість вінірів можна встановити люмініри – тонкі пластини, що наклеюються на зубну емаль. Перевагою люмінірів є збереження зубної емалі. В інших випадках можна вибрати коронки, імпланти, встановити брекети або носити платівку. Вибір залишається за людиною, яка хоче досягти певного ефекту зовнішнього вигляду зубів.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar