Що таке ВІЛ?

Здавалося б, що у ХХІ столітті кожен мав знати, що таке ВІЛ, щоб уберегтися від цієї хвороби. Однак навіть сьогодні на планеті безліч людей, які плутають поняття ВІЛ та СНІД, вірять міфам про ВІЛ, а не достовірним фактам та нехтують власною безпекою. У статті ми розмежуємо терміни, розкажемо простими словами про про ВІЛ та нагадаємо, які існують методи захисту від ієї інфекції.

Зміст

Профілактика ВІЛ

Визначення поняття ВІЛ

ВІЛ — це абревіатура, яка використовується для скорочення назви вірусу імунодефіциту людини, що руйнує імунну систему організму. Потрапляючи в організм людини, інфекція знижує протидію організму різним ВІЛ-асоційованим захворюванням.

Організм людини складається з багатьох клітин, які виконують певні функції. Захист забезпечують так звані CD4-клітини. Саме до них проникають гени ВІЛ, де розвиваються нові віруси. Згодом CD4 гинуть, організм слабшає, а імунітет падає.

Як виникає ВІЛ

Вірус імунодифіциту може з’явитися в організмі людини після контактування з ВІЛ-інфікованим. Цей інфекційний процес з важким перебігом називається ВІЛ-інфекція.

Шлязи інфікування ВІЛ

Наука виділяє кілька шляхів ВІЛ-інфікування:

  • Парентеральний (через кров) — людина заражається під час ін’єкційного введення інфікованих наркотичних речовин, використання нестерильних голок та шприців, переливання зараженої крові через необеззараженные інструменти для гігієнічних процедур.
  • Статевий шлях — інфікування виникає при незахищеному статевому акті з ВІЛ-носієм.
  • Вертикальний (внутрішньоутробний) шлях — передача вірусу походить від інфікованої матері плоду в період вагітності, під час родової діяльності, грудному вигодовуванні.

ВІЛ - це що таке

Що таке СНІД та чим ВІЛ відрізняється від СНІДу

СНІД — це скорочена назва синдрому набутого імунодифіциту. Ця хвороба розвивається на тлі ВІЛ-інфекції. Коли відбувається повне руйнування імунітету, тоді наступає остання стадія захворювання, а лікарі діагностують СНІД.

Симптоми ВІЛ-інфекції

Після потрапляння інфекції в організм, людина на перших етапах не відчує явних симптомів. Хвороба має повільне протікання, і лише за місяць можуть спостерігатися такі ознаки:

  • гарячковий стан;
  • підвищення температури;
  • втома;
  • діарея;
  • зниження ваги;
  • біль у горлі та грудях;
  • озноб;
  • мігрень;
  • опухання лімфовузлів;
  • почервоніння та висипання по всьому тілу.

Як проявляеться ВІЛ у чоловіків та жінок

Є кілька відмінностей перебігу хвороби у чоловіків та жінок. Інфіковані чоловіки стикаються з такими проблемами:

  • біль у суглобах та кістках;
  • пітливість;
  • наліт у ротоглотці;
  • порушення шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишкового тракту);
  • герпес, висипання по всьому тілу.

У жінок може виникнути:

  • молочниця (вагінальний кандидоз);
  • грибок на нігтях;
  • сухість шкіри;
  • сухість у горлі та кашель.

Що таке ВІЛ

Хто такі ВІЛ-дисиденти

Існує спільнота людей, які заперечують існування ВІЛ як інфекції. А СНІД, за їхніми переконаннями, є результатом неінфекційних природних факторів. Така група називає себе ВІЛ-заперечниками. Створено цілий рух, який висуває свої погляди загальновідомий науковий факт.

Представники цієї спільноти вважають, що
кожна людина має антитіла, які успішно можуть подолати інфекцію в організмі. Для підтвердження своїх принципів використовують маловідомі дослідження та недоведені у медицині приклади.

Розвиток захворювання: від інфікування до СНІДу

Інфекція розвивається у кілька етапів:

  1. Інфекційний — початок виникнення вірусу в організмі та його розвиток.
  2. Інкубаційний — ВІЛ ще недостатньо поширився організмом, тому на цій стадії його ще неможливо виявити. Але антитіла починають утворюватися, заражаючи клітини.
  3. Стадія первинних проявів — протягом одного року людина може відчувати перші симптоми. Їх легко сплутати з важким перебігом грипу (слабкість, температура, біль у горлі, сильний кашель).
  4. Латентна стадія — тривалий процес із прихованими ознаками. Людина відчуває себе здоровою і навіть повною сил,
    Однак у цей час відбувається повільне падіння імунітету.
  5. Стадія вторинних захворювань — виникнення побічних захворювань, що свідчать про низький імунітет.
  6. СНІД — остання стадія ВІЛ-інфекції. Це прояв сукупності хвороб та симптомів, що розвиваються через ослабленість імунітету.

Скільки живуть з ВІЛ

Таке питання може поставити ВІЛ-інфікована людина фахівцеві, але відповідь її буде неоднозначною. Адже ніхто не знає, як відреагує організм тієї чи іншої людини на вірус, який з’явився в організмі. Багато залежить від методів боротьби з інфекцією, а також дотримання всіх інструкцій лікаря пацієнтом. Якщо звернутися до статистики,
то при тяжкому перебігу хвороби з ВІЛ-інфекцією людина проживе не більше 5 років, а максимальний термін життя пацієнта – 20 років.

Як лікувати ВІЛ

Чому важливо регулярно проходити тестування на ВІЛ

Хвороба дуже підступна за своєю природою. Багато людей роками живуть із нею, ні про що не підозрюючи. Але чим раніше людина виявить зараження, то швидше можна їй допомогти.

Через скільки провести тест, якщо був ризик зараження

Відразу після зараження вірус поширюється та розмножується у клітинах. Але в цей момент тест на ВІЛ не покаже результатів через недостатню кількість антитіл в організмі. Рекомендується проводити тест після закінчення трьох місяців після сумнівного контакту або проведення неякісних маніпуляцій із кров’ю.

Через який час точно проявиться ВІЛ-інфекція у крові

Через пів року після зараження у людини буде утворено достатньо вірусних бактерій, які можна виявити за допомогою аналізу на ВІЛ.

Як діагностувати ВІЛ

Що робити, якщо тест на ВІЛ показав позитивний результат

Коли тестування підтвердило наявність ВІЛ-інфекції, людина має звернутися до спеціалізованих медичних закладів, а саме до лікаря-інфекціоніста. Лікар призначить обов’язкову здачу аналізів, і на підставі клінічних, епідеміологічних та лабораторних даних зможе визначити стадію інфікування.
Пацієнт має дотримуватися всіх рекомендацій спеціаліста та пам’ятати про відповідальність стосовно інших людей, щоб не передати захворювання іншим.

Як упевнитися, що в організмі є ВІЛ

Найвірогідніший спосіб — це пройти тест на ВІЛ-інфекцію. Тільки тест може показати точний результат. Зовнішні показники чи нездужання не доводять існування ВІЛ.

Методи діагностики патології

У медицині існує багато методів діагностики захворювання. Найпоширеніші з них:

  • вірусологічний — вивчення біологічних властивостей;
  • молекулярно-генетичний — виявлення генів у структурі ДНК;
  • серологічний — взаємодія антигенів з антитілами у сироватці крові.

Симптоми ВІЛ

Як лікується ВІЛ?

Щоб не допустити кінцевої стадії ВІЛ — СНІД,
лікарі використовують антиретровірусну терапію, яка наразі є найефективнішим способ лікування. У певний період пацієнт повинен приймати призначені лікарем ліки, які борються з ВІЛ та опортуністичними (супутніми) інфекціями.

Профілактика захворювання

На жаль, нині немає вакцини проти ВІЛ. Єдиний спосіб захисту — запобіжні заходи.

Доконтактна профілактика

Такий спосіб полягає в щоденному прийомі спеціальних ліків, які запобігають попаданню вірусів в організм. Такі ліки рекомендують приймати людям, які мають високий ризик зараження (геї, трансгендери, серодискордантні пари, де один із партнерів ВІЛ-інфікований).

Інформування

Чим більше поінформованого населення,
тим нижчою є ймовірність інфікування великої кількості людей. Сьогодні у всьому світі ведеться активна боротьба за здоровий спосіб життя. І один із найважливіших пунктів стосовно здоров’я — це захищений секс. У будь-якому навчальному закладі підліткам та молодому поколінню розповідають про ВІЛ та методи безпеки.

Шляхи передачі ВІЛ

Програми зі зниження шкоди

Такі популярні програми створені задля порятунку життя людей, які вживають ін’єкційні наркотики. Адже вони найбільше схильні до ризику зараження ВІЛ-інфекцією. Програми здійснюються за підтримки громад і не лише поширюють інформацію про хворобу, а й надають медичну та психологічну допомогу.

Профілактичні заходи з пацієнтами

Після діагностування у пацієнта хвороби з ним проводять профілактичні заходи, які забороняють нехтувати правилами безпеки. Людина несе повну відповідальність як за свій стан, так і за здоров’я оточуючих.

Профілактика інфікування у медичних закладах

Медпрацівники мають високий ступіть ризику ураження. Прямий контакт з рідиною ВІЛ-інфікованої людини може стати причиною зараження.Аби цього не допустити, усі медичні працівники мають дотримуватися правил безпеки та використовувати засоби спеціальноо захисту.

Презервативи (чоловічі та жіночі)

Використання презервативів може допомогти уникнути зараження ВІЛ-інфекцією статевим шляхом. На ринку чимало різноманітних презервативів, які ефективно захищають від потрапляння інфекції. Усім відома чоловіча контрацепція, яку легко знайти в аптеці чи супермаркеті. Якщо чоловік відмовляється використовувати засіб захисту, жінка може використати під час статевого акту жіночий презерватив. Він має такий самий вигляд, як і звичайний латексний для чоловіків, але з двома кільцями. Важливо слідкувати, щоб чоловічий статевий орган потрапив в одне із кілець презерватива для безпечного сексу.

Дієта та ВІЛ: що потрібно знати

Імунітет у ВІЛ-інфікованої людини дуже ослаблений. А одним із симптомів хвороби є різка втрата ваги. Тому правильне харчування пацієнта має велике значення. Важливо додати у раціон правильну калорійну їжу, багату на білок та корисні мікроелементи. Їсти часто та невеликими порціями. Конкретну дієту для хворого має прописати особистий лікар.

Фреді Меркурі

Знаменитості, хворі на ВІЛ

Чимало відомих людей захворіло на цю недугу. Більшість з них про це сказали публічно. Перерахуємо імена тих знаменистей, які хворіють чи були хворими на ВІЛ:

  • Фредді Меркьюрі — вокаліист рок-гурту «Queen» бул ВІЛ-інфікованим. Помер у 45 років від СНІДу.
  • Джеррі Герман — для лікування американському поету та композитору застосовували антиретровірусну терапію. У результаті він прожив довге життя. Помер у 88 років.
  • Кріс Сміт — британський міністр культури вирішив відкрито зізнатися про захворювання та боротися із стереотипами, які утворилися навколо ВІЛ.
  • Енді Белл — співак, один з учасників дуета «Erasure» відкрито зізнався у тому, що він заражений на ВІЛ. Музикант займається благодійністю та робить великі внески у дослідження захворювання.
  • Ірвін Джонсон — зірка баскетболу, гравець команди НБА, який активно інформує тих, хто як і він, заразився на цю інфекцію.
  • Андреас Лундстедт — шведський музикант, фронтмен гурту Alcazar відкрито звзнався, що він гей, а у 2007 році підтвердив, що має позитивний результат на ВІЛ.
  • Чарлі Шин — популярний актор, який здійснив камінг-аут у 2015 році. Зізнався через те, що секс-працівниця почала шантажувати зірку.

Якщо людина стикається з ВІЛ сам на сам, то найчастіше, це закінчується депресією та психологічною травмою. У такому випадку хвороба розвивається ще швидше. Тому важливо звернутися за допомогою до психолога, у групу підтримки хворих на СНІД, знайти підтримку у найближчих людей. Не можна залишатися насамоті з хворобою. Адже тільки від самої людини залежить ставлення до хвороби та те, скільки часу їй ще жити. Адже з ВІЛ можна жити багато років, якщо лікувати та дотримуватися правил безпеки себе та інших людей.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar