Вайб — це що

Встигнути за молодіжним сленгом не просто. Щодня у лексиконі підлітків з’являються нові, не зрозумілі старшому поколінню слова. Проте їх переважна кількість потрапляють в українську мову з англійської, як-от слово «вайб». Ми переконані, що нових слів боятися не варто, адже вони збагачують наше мовлення, надають їм безліч нових відтінків.

Ви, напевне, вже не раз чули пісню Насті Каменських, де є такі рядки:

Living all alone I be losing all my vibe now
Can’t get to the phone even if I gotta recharge
Leave me alone I be losing all my vibe now
Can’t get to the phone even if I gotta recharge
Vibe vibe vibe (vibe, vibe).

Про що ж співає українська зірка та що означає слово vibe, розкажемо у статті.

Зміст

Що таке вайб у молодіжному сленгу

Значення слова «вайб» у Вікісловнику

Вікісловник дає таке визначення слова «вайб» — емоційний стан, який виникає під час контакту з будь-ким, також означає атмосферу, настрій, створений у певному місці.

Що таке вайб у молодіжному сленгу

Щоб охарактеризувати свої відчуття, які виникають через певні зовнішні фактори, молодь часто використовує якісь слова. Такими відчуттями можуть бути емоції від приємного спілкування, класного проведення часу, перебування в улюбленому місці.

Слово «вайб» містить у собі настрій від подій, які відбулися, від енергетики, яку отримала людина у результаті того, що відбулося. Цей вираз точно розкриває власні емоції, пов’язані з кимось або чимось. Від цього слова виникли також нові похідні форми, які вказують на отримані почуття: «вайбовий», «вайбово», «вайбити».

Слово з’явилося в українській мові з англійської та перекладається як «вібрації». Найчастіше означає позитивні імпульси від того, що відбулося.

Що таке вайби у Тіндері

Вайб у музиці

Першими почали вживати це слово у музичних композиціях хіп-хоп та реп-виконавці. З його допомогою виконавці прагнули донести до слухачів свій внутрішній підйом, єднання з музикою, яке у такт відгукується з начиткою та ритмом.

У сучасній музиці з’явилися такі треки про вайб: The Limba & Andro «X.O», Jah Khalib «На своєму вайбі», 3-ій Січень «Сільський вайб».

Що таке вайб-чек

Більшість сленгових слів широко вживається в інтернеті. Вайб – не виняток. Дослівно «вайб-чек» перекладається як «перевірка вайба» і використовується для вітання або питання «як маєш?». Один учасник розмови бажає, щоб інший поділився своїм настроєм та передав вібрації.

що таке вайб-чек

Інші значення

Якщо розглядати інтернет-жарти, то це підбірка мемів. На таких зображеннях – персонажі, які збираються нашкодити іншим. Вайб-чек можна побачити в коміксах, емодзі (страшний смайл, що простягає руки), твітах, де герой б’є рукою чи предметом іншого. Такий жест має протилежний сенс і передає поганий настрій дійової особи.

Що таке вайби у Тіндері

Tinder — популярний додаток для онлайн-знайомств. Застосунок містить зручну функцію: користувач відповідає на кілька питань на різну тематику, і про нього складається певний вайб. Після цього надсилають користувачів, у яких схожі відповіді і той самий настрій. У такий спосіб легше знайти половинку за інтересами.

Що таке вайб у ТікТоці

У соціальній мережі ТікТок вайб використовується у листуванні, щоб передати свій настрій друзям. Також знімають відео під відповідним хештегом, співають під емоційні пісні або композиції, в текстах яких є слово.

Де і як вживати слово vibe

Цю лексему можна почути скрізь: у розмовах підлітків, у чатах месенджерів, на форумах, у соцмережах.

Де і як вживати слово vibe

Що таке «ловити вайб»

Вираз означає «увібрати в себе атмосферу, зловити ритм та кайф від навколишнього середовища. Ловити вайб можна на концерті улюбленого виконавця, на вечірці, дискотеці чи під час спілкування з іншою людиною. Іноді можна почути фрази «на вайбі», «потужний вайб», «вайб качає».

Речення зі словом «вайб»

Ось приклади вживання:

 • Мені до вподоби вайб цього клубу.
 • За пару хвилин я відчула його вайб, він приголомшливий.
 • Відчуйте цей вайб.
 • Неважливо про що співає виконавець, важливим є його вайб.
 • Я закохана у його творчість, він робить приємну вайбову (атмосферну) музику.
 • Мій друг постійно на вайбі.
 • Ми круто зависли на тусі, там було вайбово.
 • •Його вайб чути здалеку.
 • Крута вечірка, мені за кайфом її вайб.

Меми

Усі меми поділяються на два види:

 • негативні;
 • позитивні.

Про перші, злісні смайли з червоними очима, які шкодять іншим, ми вже розказали. А ось позитивні меми зображують переміщення в гарні умови, потрапляння в момент задоволення, відчуття настрою. На зображеннях можна побачити різних персонажів, які танцюють, відчувають ритм, коливаються на хвилях позитиву та кайфують.

Вайб у музиці

Висновок

Вайб — давно відоме слово, яке до молодіжної мови увійшло порівняно недавно. Якщо вам воно сподобалося, можна включити його у свій лексикон, щоб урізноманітнити мову і точніше передати емоції. Важливо правильно вживати жаргон, знати його значення та актуальність у висловлюванні.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar