Що таке стрім та як заробляти на стрімінгу

Інтернет-технології сприяють появі нових способів заробітку. Одним із таких є стрімінг. Що таке стрім і як він працює, розкажемо у статті.

Зміст

 

скільки заробляють стрімери

Що таке стрім

З англійської «stream» означає «потік». Тобто, стрім — це безперервний потік аудіо або відео, який передається провайдером користувачеві. Найкраще слово пояснює визначення «пряма трансляція».

Перша версія стріму – онлайн-трансляція комп’ютерних ігор, кіберспортивних турнірів на різних ресурсах. Користувачі в режимі реального часу могли стежити за кожною дією ведучого. Сьогодні стрімом називають будь-яку відеотрансляцію на Ютубі, і Інстаграмі, Твічі та інших подібних платформах. Це можуть бути розбори серіалів, подорожі, розпакування посилок, кулінарія тощо.

Перевага стрімінгу у тому, що паралельно діє чат, де можна поставити запитання стрімеру та спілкуватися з іншими його учасниками. Є успішні користувачі, які добре на цьому заробляють.

Чому срімінг такий популярний

Популярність стрімінгу в тому, що він подобається багатьом користувачам. Адже люди полюбляють підглядати за іншими та дивитися, як хтось вирішує по-своєму таку ж саму проблему. Наприклад, геймер-початківець на певному рівні своєї улюбленої відеоігри, і ніяк не виходить пройти далі. Під час стріму інший геймер показує, як він проходить дані перепони й виходить на новий рівень гри.

Кулінарні стріми не лише показують, як готувати страви, а й пояснюють кожен етап процесу. Якщо у глядачів виникають запитання, вони пишуть їх у чат, а стрімер відповідає. Отож, спостереження за чиїмось діями у реальному часі не тільки цікаве, а й дуже корисне для людей.

переваги та недоліки стрімінгу

Хто такий стример і чим він відрізняється від відеоблогера

Стрімером може бути будь-яка людина, яка спілкується у прямому етері зі своїми передплатниками за допомогою гаджетів та інтернет-сервісів. Так називають ведучого відеотрансляцій (стрімів).

Для залучення фоловерів, стрімери публікують різний контент і за сумісництвом можуть бути блогерами. Тому сучасних стрімерів складно відрізнити від відеоблогера. Вони користуються одними й тими ж майданчиками для додаткового доходу, знімають відео та розповідають про те, що відбувається.

Відмінність цих діяльностей тільки в тому, що стрімер знімає потокове відео в реальному часі, а відеоблогер записує відео, монтує ролики і потім постить їх на сторінку. Онлайн-трансляції (прямі етери) блогери проводять лише у соціальних мережах, наприклад, у Фейсбуці чи Інстаграмі.

як стати стрімером

Як і скільки заробляють стрімери

Існує кілька рідних каналів заробітку стрімерів. Найперший спосіб – донати. Це добровільні внески підписників напряму стрімеру. Ніхто не встановлює фіксовану суму донату, кожен перераховує стільки, скільки може. Однак відомий випадок, коли підписник перерахував 10 тисяч доларів. В середньому на донатах можна заробити до 500 доларів у  місяць.

Найкращими сервісами для донатів можна назвати:

  • Donationalerts;
  • QIWI Donate;
  • Donatepay;
  • Donatty;
  • KingDonate.

Часто стрімери рекламують якусь продукцію. Тоді дохід залежить від бренду та самого товару. Чим дорожче продукт й відоміший бренд, чим більше у стрімера передплатників, тим дорожче коштуватиме реклама.

Також можна заробити на партнерських програмах. Стрімінгові майданчики пропонують стрімерам показувати сторонню рекламу на його каналі, за що й нараховується відсоток від переглядів. Дохід можна отримати і від платних підписок, розповсюдження реферальних посилань. Однак щоб бути конкурентним та мати можливість заробляти, необхідно бути креативним та вміти приваблювати глядачів.

Дохід стрімера залежить від способу отримання прибутку та його успішності у цій сфері. Наприклад, за 1000 переглядів реклами він отримає близько 5$, за передплату — таку ж суму, але найчастіше послуги сервісу дорівнюють половині заробітку. Донати принесуть від 10 до 20$ на день залежно від щедрості передплатників. Популярні стрімери на місяць отримують приблизно 3000$.

поради щодо проведення стріму

Які якості повинен мати стрімер

Популярним стрімером можна стати тільки тоді, коли маєш:

  • Хороше почуття гумору. Стрімеру важливо у будь-якій ситуації вміти влучно висловлювати свою думку та не лізти за словом у кишеню. До того ж почуття гумору завжди рятує найнапруженішу ситуацію.
  • Знання своєї ніші та ерудованість. Обов’язково стрімер має добре розумітися на тому, що робить. Якщо глядачі почнуть помічати проколи в його тематиці, кількість користувачів зменшиться. Загальна освіченість також не завадить стрімеру.
  • Комунікабельність. Цікава яскрава особистість, яка вміє підтримати розмову й чудово взаємодіє з глядачам, завжди буде успішною.

Доречним буде також вміння розбиратися у техніці, щоб швидко налаштовувати прямий етер та розбиратися у несправностях. Важливо також постійно удосконалювати ораторські здібності. Не варто виходити в етер, якщо ви не виспалися або погано почуваєтеся. Публіка це одразу відчуває. Кому захочеться дивитися на сонну муху, яка в такому стані робить помилки?

що таке стрімінг

Де краще стрімити: вибираємо майданчик

Наразі стрімери мають багато різних майданчиків, де можна транслювати свої відео. Ось перелік найкращих.

Twitch

Це спеціалізований онлайн-сервіс із стрімами на різноманітну тематику. Зазвичай, це етери, де проходять відеоігри та своєрідні «базікалки». Тут мільйони користувачів можуть переглянути геймерський процес та поспілкуватися з іншими учасниками. Це майданчик з мільйонною аудиторією та зручним інтерфейсом. Новачок швидко знайде необхідний розділ, категорію та канал.

YouTube Live

Ютуб Лайв дозволяє спілкуватися з глядачами в режимі онлайн та проводити семінари, конференції та інші групові заняття.

Facebook Live

Якщо у Фейсбуці ви маєте велику аудиторію, спробуйте себе у ролі стрімера. Проаналізуйте, що подобається вашим фолловерам: які ролики дивляться, що читають, коментують та лають. Можна розвивати свій стрімінг-канал, не виходячи із популярної соцмережі.

де краще стрімити

Mixer

Відеострімінгова платформа, яка зосереджена на геймінгу. Майданчик існує вже понад 5 років і поширений у шанувальників комп’ютерних ігор.

YouTube

Якщо на вашому ютуб-каналі вже є певна кількість передплатників, можна спробувати знімати стріми. Добре опанувавши мистецтво зйомок, ви зможете непогано розкрутитися на цьому.

CyberGame

Ще одна платформа для геймерів. Кліпи, форум, турніри — це не весь список рубрик веб-сайту. Якісні геймерські стріми, відео з коментарями гравців, навколоігрові та кіберспортивні новини оцінили вже тисячі користувачів.

Як стати стрімером

Бути стрімером може кожен. Принаймні варто спробувати. Однак передусім варто врахувати такі нюанси.

Вивчаємо ринок

Для початку ви повинні вивчити ринок, на який бажаєте потрапити. Важливо підібрати цікавий контент, який привабить аудиторію. Можна проаналізувати конкурентів: їхню манеру, мову, родзинки. Визначитись, чим ви можете дивувати публіку.

хто такий стрімер

Визначаємо цільову аудиторію

Цільова аудиторія – важливий критерій цього бізнесу. Необхідно визначитися, для кого і навіщо ви зніматимете стріми.

Думаємо, чим зможемо залучити глядача

Іноді у стрімінгу виграшно виглядають ті, хто зробив якийсь прорив або залучив аудиторію своєю унікальністю. Першими стрімерами були хлопці, а коли з’явилася на горизонті дівчина-стример, вона одразу набула популярності. Або інший приклад: вважається, що стріми – це для молоді. А цікаво, який продукт видає бабуся-стрімер?

Закуповуємо обладнання

Для високої якості відео потрібна сучасна техніка: мікрофон, камера, комп’ютер з монітором, клавіатурою та мишкою. Водночас обладнання має бути якісним, щоб зображення на моніторі було чітким та звук хорошим.

Створюємо канал і записуємо перші стрими

Вибираєте зручний підходящий для вас майданчик, реєструєтесь на ньому, створюєте донати, підписку тощо й можете приступати до запису перших стрімів.

Залучаємо передплатників

Залучити фоловерів можна за допомогою розсилки у різні соцмережі, форуми та блоги.

підготовка до першого стріму

Підготовка до першого стриму: про що треба знати новачкам

До запису першого стриму слід ретельно підготуватися. Це не звичайне відео, яке ви зможете перезаписати. Тому ось кілька порад для новачків.

Що робить ведучий етеру

У ведучого має бути заготовлений сценарій. Звичайно, ви не можете знати деякі речі наперед. Проте орієнтовний план, про що йтиметься, варто підготувати. Підготовка ведучого позбавить зайвих пауз, нудних моментів і триматиме глядацький інтерес до кінця.

Як просувати канал

Розкрутити канал можна за допомогою реклами або постійним поповненням передплатників. Для цього потрібно регулярно виходити у прямий ефір. Можна навіть за розкладом, що зручно для глядачів. І не забувати анонсувати свої виступи.

Загальні поради щодо проведення стриму

Ось ще кілька рекомендацій, які допоможуть провести вдалий стрім:

  1. Контакт із глядачами – постійно розмовляти, жартувати, періодично дивитися в камеру.
  2. Бути харизматичним – навіть непрофесійне володіння заняттям може прикрасити чарівність та харизма.
  3. Технічні особливості – налаштуйте апаратуру, освітлення та будьте готові до непередбачуваних збоїв.
  4. Подружитися з іншими стрімерами — можна ділитися досвідом і знати трендові новинки.

стрімінг це що таке

Переваги та недоліки заробітку стрімерів

Плюси:

  • хобі та прибуток одночасно;
  • кілька способів доходу одночасно;
  • необмежений заробіток;
  • популярність;
  • вільний графік.

Мінуси:

  • можлива критика з боку публіки;
  • складнощі у становленні успіху з нуля;
  • вкладення в обладнання.

популярні стрімери

Популярні стримери

Один із найпопулярніших стримерів — Даша Корейка. Це хлопець, який створив собі особливий меланхолійний образ, і стрімить про серіали, відеоігри, на будь-яку актуальну тему.

Ті, хто захоплюються стрімінгом, неодноразово чули псевдонім Бустер. Справжнє ім’я стрімера – В’ячеслав Леонтьєв, який залучив аудиторію своїм талантом у кіберспорті та філософськими висловлюваннями.

Володимир Семенюк, більш відомий під ніком Братішкін, успішний та талановитий стример із заразливим сміхом. Це не єдина його фішка — ще він добре читає реп і доречно жартує з передплатниками.

Висновок

Стрімінг – популярне заняття, яке при розкручуванні приносить достатній прибуток. Щоб стати відомим у цій індустрії, варто скористатися порадами статті.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar