Що таке снюс і чим він небезпечний?

На ринку з’являється безліч нових продуктів, вплив яких ще до кінця не вивчений. Однією із таких речовин є снюс. Що це за річ, який він має вплив на організм і як з ним боротися, варто знати сьогодні кожному.

Зміст

Залежність від снюса

Снюс — це наркотик чи ні?

Снюс — це вид некурячого подрібненого зволоженого тютюну, який приймають преорально. Таке визначення цього терміна ми знаходимо у Вікіпедії. Цей тютюн виробляють порційно у пакетиках або пластинах. Snus входить у ту ж групу, що і сухий та вологий стафф (нюхальний тютюн).

У побуті снюсом називають тютюновий виріб, а також легальні нікотинові пеки (стіки з нарізаним тютюновим листом), у яких міститься велика кількість нікотину. Не варто плутати ці категорії речовин. Нікотинові паучі — некурильні вироби перорального використання, без тютюну та його компонентів. Але в обох випадках нікотин — це основний, сильно діючий компонент. Дим потрапляє у слизову оболонку рота, замість його вдихання. Статистика показує, що ті, хто вживає паучі, отримує таку саму порцію нікотину, як і традиційні активні курці. На ринку випускають продукти з високим вмістом нікотину — до 250 мг.

Снюс порівнюють також із насваєм — бездимним тютюном, що прийшов з Азії і є менш поширеним в інших країнах. Відмінною рисою насваю є неточна кількість нікотину в одній порції цієї речовини.

Як цей продукт набув популярності, і чому тютюнові компанії просувають снюс? У зв’язку із законом про заборону куріння у громадських місцях було створено альтернативу. Адже всі чули про пасивне куріння, коли оточуючі вдихають дим курця. Тепер курець, який вживає смоктальний тютюновий виріб, відповідає за своє здоров’я. Часто його використовують замість цигарок, щоб кинути палити. Проте людському організму наноситься така ж сама шкода, як і при звичайному курінні. Деякі «закидають» подушечки задля розваги. У результаті отримують ефект розслаблення, запаморочення або гіперактивності. Ці ознаки схожі з наркотичною дією.

Чи є snus наркотиком? У складі снюсу відсутні наркотичні компоненти, тому до наркотиків він не належить. Проте не варто нехтувати руйнівною дією цієї речовини. Адже ці жувальні продукти мають згубний вплив на самопочуття людини. Залежність від них швидко розвивається, і її затяжна стадія важко піддається лікуванню. Препарат, безперечно, шкідливий для організму. І щоб уберегти себе та своїх близьких, варто знати більше про дію цієї речовини.

Який вигляд має снюс, та що входить до його складу

На вигляд це невелика пластикова або залізна коробочка з маленькими прямокутними пакетиками, які щільно утрамбовані шкідливою сумішшю. Через зовнішній вигляд споживачі препарат називають також «шайбою». Снюс також продають у вигляді розсипного тютюну. У такому випадку нікотинова суміш не має дозування, і необмежена можливість для покупця може стати серйозною загрозою життю. Третій різновид — ароматизований, з додаванням різних запахів і смаків, наприклад, ментоловий або ягідний аромат найходовіші різновиди.

Сьогодні виробники змінили зовнішній вигляд продукції, замаскувавши її під мармелад та смоктальні цукерки. Це дає можливість вживати речовини школярам, ​​не боячись того, що заборонений продукт знайдуть необізнані вчителі чи батьки.

Препарат містить у собі подрібнене листя тютюну, воду для зволоження, соду як підсилювач смаку, кухонну сіль. У деяких зразках товару спостерігається поліпропіленгліколь для вологоутримуючої функції. Для приємного запаху та смаку в суміш додають ароматичні добавки. В них заховані різні хімічні інгредієнти. Більшість із них не шкодять людині, але деякі — викликають сумнів у фахівців.

За останніми даними, виробники зменшили кількість лужних речовин, щоб нікотин легше проникав у тканини. У будь-якому випадку пакетований снюс — це хімічний продукт, вплив якого не досліджений.

Склад снюса

Скільки нікотину містить снюс

Існує міф, що бездимний табак не такий шкідливий, як звичайний, адже в ньому немає жодних небезпечних речовин. Проте дослідники знайшли у складі снюсу понад 30 хімічних компонентів токсичної дії. Найнебезпечніші — нітрозаміни, які утворюються на початкових етапах виробництва та у процесі бродіння продукту.

Снюс містить 5-11 мг/г сухої ваги. І ті, хто його вживає, схильні до ефекту вищого рівня нітрозамінів та інших канцерогенних елементів, ніж курці простих цигарок. Адже для того, щоб снюс розтанув у роті, потрібно мінімум 20 хвилин, це довше, ніж сигаретний дим знаходиться в ротовій порожнині. Деякі можуть помітити, що у сигаретному тютюні більше канцерогенів, проте навіть одна токсична складова частина снюсу здатна спричинити розвиток ракових клітин.

У найміцнішій сигареті міститься до 1 мг нікотину, а вживання снюсу призведе до поглинання організмом до 60 мг нікотину. У міцних фасовках ця кількість сягає 100 мг. Один пакетик можна порівняти з трьома викуреними пачками цигарок.

Смертельна доза нікотину — 1 мг на кілограм ваги, тобто якщо підліток вагою 45 кг отримає 45 мг, наслідки можуть бути трагічні. Навіть якщо пакетик він не зможе довго протримати через дратівливий вплив на слизову, то пару цукерок стануть для нього летальними. Сильне передозування межує із ризиком смерті.

Трохи історії про поширення снюсу

Кілька фактів про виникнення snus:

 • Країна виникнення: Швеція.
 • Рік створення: 1637.
 • У кінці ХХ століття всього 20 % шведів вживали снюс, через 10 років показники збільшилися майже удвічі, що  є ознакою популярності речовини.
 • На початку ХХI століття шведський снюс швидко розповсюдився у сусідніх країнах та за їх межами.
 • Речовина має попит у Норвегії, США, Європі та Росії.
 • Майже в усьому світі була встановлена заборона на продаж снюса через його згубний вплив на організм людини.
 • За наказом ВОЗ у країнах ЄС вживання та розповсюдження препарату заборонено з 1993 року.
 • Наразі цю заборонену речовину продовжують імпортувати у різні держави під виглядом законних  курильних пеків.

Вживання снюса

Як вживають снюс

У мережі кожен може знайти докладну інструкцію, як правильно кидати снюс і як його сушити. Однак у процесі виробництва сировина проходить кілька стадій обробки. У домашніх умовах така процедура може бути смертельною.

Розсипний або пресований тютюн продають на вагу, його беруть 1-2 г під ясна, верхню або нижню губу, попередньо зробивши грудку пальцями або спеціальним дозатором, на деякий час для повного розчинення речовини. Закладку мають праворуч або ліворуч, щоб не обпалити вуздечку. Під час процедури можна відчути неприємне печіння, це розчиняється сіль. А нікотин при цьому швидко всмоктується в кров і потрапляє в організм, оминаючи органи дихальної системи.

Вживання снюсу спрямоване на проникнення в організм нікотину. Вже через півгодини однієї порції у кровотоку буде виявлено близько 20 нг/мл нікотину, а з кожною годиною кількість збільшується у декілька разів. При використанні снюсу в організм тютюновий дим та речовини не потрапляють безпосередньо, тому спочатку здається процедура безпечною та нешкідливою. Так пропагують компанії-виробники.

Механізм дії

Через таку дію нюс вважають безпечною заміною цигарок. Хоча він не допоможе повністю відмовитись від тютюну. Вчені проводили експерименти, під час яких у зіставленні сигарета завдала більшої шкоди здоров’ю людині. Але активні борці ЗОЖ вважають нікотин самостійною небезпечною речовиною. Дослідження довели, що снюс:

 • вражає слизову оболонку ротової порожнини (тканини відновлюються після припинення прийому);
 • розвиває захворювання ясен та зубів;
 • сприяє розвитку карієса.

Лікарі зауважили, що у разі тривалого вживання підвищується ризик раку підшлункової залози, виникають проблеми серцево-судинної системи, пошкодження кровоносної системи (атеросклероз — ураження великих та середніх артерій).

Майже будь-який орган може постраждати від механізму дії продукту. Тому варто чітко усвідомлювати, що може статися при використанні товару.
Різновиди снюса

Які бувають різновиди снюсу

Кількість компаній-виробників снюсащороку збільшується. Вони стверджують, що продукт цілком безпечний, а його вживання дарує максимальне задоволення. Щоб задовольнити потреби кожного покупця, товар виробляється різної ваги. Наприклад, жінки частіше вибирають міні-пакетики, чоловіки використовують стандартні пакети. Пакування фарбують у коричневий колір тютюну, або білий відтінок. Чоловікам подобаються темні упаковки, жінкам — світлі. Виробники часто випускають продукт із чистим запахом. Але на ринку можна знайти снюс із запахом м’яти, лимону, кави, кавуна, ванілі, шоколаду, полуниці, дині, віскі, яблука, ментолу, малини тощо.

Найпопулярнішим брендом, який уже тривалий час виробляє речовину, є торговельна марка General. Шведський бренд пропонує клієнтам понад 20 різновидів табака для жування. Асортимент містить такі смаки:

 1. Класичний. Легкий варіант для новачків або жінок, які вирішили замінити звичні легкі цигарки. Снюсу вистачить на 20 хвилин, причому смак довго залишається м’яким, ледве відчутним.
 2. Міцний. Має яскраво виражений інтенсивний смак для затятих курців або тих, хто бажає відчути найвищу фортецю. Він не втратить аромату протягом 40 хвилин.

Серед світових брендів-виробників цієї речовини також:

 • Chn;
 • Red;
 • Вlax;
 • Аrqa;
 • Lyft;
 • Corvus;
 • Siberia.

Компанії стверджують, що вони використовують тількивисокоякісні складові та прогресивні способи виготовлення, які дають можливість отримати максимальний смак та аромат табачного виробу. Однак будь-які маркетингові хитрощі тягнуть за собою безліч наслідків.

Снюс це що таке

Чи законний снюс в Україні, і де його можна купити

Пересилання, перевезення, виробництво та продаж в Україні, на жаль, на разі не регламентовані. Це означає, що усе це може відбувати цілком легально. Поставки наразі здійснюються прямо зі Швеції. Будь-який може придбати товари під назвою «Альфа», «Самовбивця», «Парламент», «Оденс», «Бошки» за досить доступною ціною близько 200 гривень за упаковку. Користувачі можуть замовити препарат також і в інтернет-магазинах. Так само просто замовити доставку речовини, адже це не карається законом.

Складність заборони продукту в тому, що він не належить до тютюнових виробів, адже виробляється у пеках і може продаватися навіть неповнолітнім. А некурячий табак діє на дитячий організм набагато згубніше, ніж димний.

Як зрозуміти, що людина/дитина вживає снюс

Ознаки вживання снюсу в кожного проявляються по-різному. Тому варто за дорослою людиною чи дитиною спостерігати деякий час, щоб переконатися в цьому остаточно.

На те, що підліток вживає снюс, вказують такі ознаки:

 • змінюється загальний стан — знакає концентрація, порушується координація, спостерігається часте сечовиділення, можливі діарея та блювання;
 • змінюється поведінка — млявість, заціпеніння, надмірна активність, емоційність, невгамовність.

Снюс під час вагітності

Як і будь-яка психоактивна речовина, цей тютюн у період вагітності заборонений. У вагітної вживання снюсу може викликати тонус матки й несприятливий вплив на розвиток плода (прояв патологій на будь-якому терміні), що може призвести до кровотечі, викидня.

Снюс: наслідки для здоров’я та чи шкідливий він

Снюс — модна речовина, яка популярна серед молодих людей. Дехто навіть намагається пояснити мамі, що таке снюс, розповідаючи про його безпечність. Однак про його безпеку не може бути й мови. Прийом платівок провокує появу:

 • пухлин підшлункової залози, стравоходу, легенів;
 • пародонтоза — випадання та руйнування зубів;
 • неприємного запаху із ротової порожнини;
 • проблем із серцем — тахікардії (прискореного серцебиття), гіпертонії (підвищення кров’яного тиску).

У підлітковому віці наслідки можуть бути надзвичайно серйозними:

 • призупинення росту дитини;
 • загострена агресія, запальність, неврівноваженість;
 • зниження роботи пам’яті, зосередженості, розумових процесів, розумової працездатності;
 • велика ймовірність розвитку онкозахворювань;
 • пошкодження стін внутрішніх органів;
 • зниження стійкості до інфекцій.

Залежність від снюсу

Фахівці переконані, що снюс викликає сильну фізичну та психічну залежність, якої дуже складно позбутися. Вона така ж болюча, як і наркотична чи алкогольна, а іноді навіть більш нестерпна.

Звикання виникає майже відразу. Навіть при спробах тримати його нетривалий час, в кров надходить велика доза нікотину. Заміна куріння на жувальний тютюн рівнозначна зміні легкого наркотику на важкий. Експерименти показують, що любителі безтютюнового снюсу назад повертаються до сигарет, і цей спосіб боротьби не дійсний.

Залежність настає після потрапляння психотропної речовини до мозку. Адже нікотин під час жування обходить органи дихальної системи й швидше дістається центральної нервової системи. Настає поразка ЦНС, що призводить до потреби вживати більшу кількість, а у разі нестачі — викликає ламання та психічні розлади. Тому самостійно важко боротися із таким становищем.

Що таке снюс

Як правильно кидати снюс

Відмовитись від снюсу дуже непросто. Багато нікотинозалежних не з першої спроби досягають успіху. Без допомоги кваліфікованих працівників іноді просто не обійтися. Тільки комплексний підхід та регулярне проведення психологічної реабілітації допоможуть досягти бажаного результату.

Дитині набагато складніше боротися з проблемою віч-на-віч. Поруч має бути спокійний підтримуючий дорослий, бажано батько, а також потрібна допомога грамотного дитячого психіатра-нарколога та психолога.

Щоб подолати залежність, потрібна спеціальна психотерапія:

 • використання на початкових етапах трансдермальних пластирів та жувальних гумок;
 • вживання антинікотинових препаратів на рослинній основі, у яких відсутні хімічні елементи;
 • групові (разом з однолітками, які також ведуть боротьбу із залежністю) та індивідуальні заняття (промовляння всіх причин початку прийому, відчуттів, наслідків);
 • у складних випадках вдаються до гіпнозу — в гіпнотранс закріплюють установку на відмову від тютюну;
 • акупунктура — в особливі точки, метю якого є поява огиди до нікотину.

Ефект обов’язково підкріплюється психологічною корекцією залежного. Сукупність таких способів допоможе знизити можливість рецидивів та сформувати чітку установку на відмову від тютюнової продукції.

Сподіваємося, що наша стаття про снюс допоможе вам уникнути помилок і вберегти близьких від них.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar