Що таке крінж у молодіжному сленгу

Модні сленгові висловлювання у сучасній мові зустрічаються часто, однак їх значення не завжди зрозуміле аудиторії. Тепер кожен другий підліток ловить хайп, чатиться, чілить, рофлить і робить ще багато цікавих речей. Заплутатися в усьому цьому словесному розмаїтті дуже легко. Як не сплутати крінж із крашем і не мати безглуздий вигляд, вживаючи всі ці слівця? Давайте розберемося.

Зміст

Крінж — це слово, яким можна охарактеризувати емоції сорому за вчинки та дії іншої людини. Його цілком спокійно можна вживати не тільки для написання інтернет-коментарів, а й для опису подій з реального життя.

Якщо зануритися у мовні витоки цього слова, то воно прийшло в українськоу мову з англійської («cringe» — в оригіналі) та перекладається «здригатися від огиди». Вікіпедія дає кілька визначень «крінжу» як «відчуття сорому за будь-чиї дії».

Значення слова крінж

Спочатку носії мови використовували це поняття для висловлення огиди або страху. Іншими словами, це ситуація, коли щось ганебне роблять інші люди, але вам моторошно й соромно на це дивитися.

Уявіть собі, що ви спостерігаєте за ситуацією (неважливо, в інтернеті чи реальному житті), яка викливає у вас сором, ворожість, огиду та негативні емоції. Уявили? Тепер сміливо можете назвати це огидне видовище крінжем.

Наприклад, крінжовий вигляд має жінка, яка примірює на себе образ  выглядит женщина, примерившая на себя образ фатальної спокусниці в безглуздому купальнику і з надто яскравим макіяжем:

Значення слова крінж

Крінжовими можуть бути спроби спародувати артиста. Моргенштерн точно не був би в захваті від такого двійника:

Що таке крінж

Хто і коли придумав слово cringe

Уважається, що першими це слово почали вживати геймери. Згодом поняття міцно укріпилося в сучасному сленгу. Втім, існує версія про те, що слово з’явилося на відео-платформах YouTube і Twitch — місці зародження багатьох популярних сленгових трендів. Сьогодні воно активно проникає в усі сфери життєдіяльності, однак ймовірно, що вперше так назвали поганий відеоролик.

Слово крінж

Вживання слова крінж (словоформи)

Лінгвісти стверждують, що вживання слова «крінж» у мовленні допомагає коментатору відчувати себе причетним до молодіжної культури. Водночас діє закон економії мовних зусиль, при якому більше кількість інформації передається щонайменшою клькістю слів. Усі розуміють, що написати «мені крінжово» простіше, ніж «я відчуваю себе жахливо, мені соромно та незручно через побачене».

Спочатку це слово використовувалось тільки як іменник, проте мова розвивається, з’являються похідні від нього інші частини мови:

 • Прикметники — крінжуватий, крінжовий;
 • Прислівник — крінжово;
 • Дієслова — крінжувати, ловити крінж.

Не виключено, що незабаром з’явиться ще кілька словоформ або поєднань, які сприятимуть подальшому поширенню слова «крінж» у сучасній мові.

Словосполучення, які вживаються зі словом «крінж»

Поняття «крінж» активно вживається у соціальних мережах та на різноманітних форумах. Тому наразі існує багато словосполучень з «крінжем». Ось найвживаніші з них:

 • Королева крінжу — це та, яка вчинила щось неприємне, жахливе, що викликало багато негативних емоцій та не залишило байдужим.
 • Крінж дня — це найпопулярніший та найактуальніший крінж. Це злободенний сором чи відраза, контент низької якості, про який говорять усі.
 • Типовий крінж — це характерна для власника огидність із властивими особливостями.
 • Лютий крінж — це повний провал, найпотужніший промах та невдача.
 • Ловити крінж — відчувати огиду та роздратування.
 • Чіл крінж — це відпочинок від крінжу. Охолонути від гидкого контента.
 • Стиль крінж — це характерний вигляд, який виражається в особливих ознаках, притаманних для крінжу.

Слово «крінж» має синоніми серед інших сленгових виразів. Наприклад, можна говорити «зашквар» або «треш», щоб вказати на абсурдну або волаючу ситуацію.

Крінж та іспанський сором

Автори, небайдужі до культури мови, складають словники та збірки нових висловів, щоб допомогти далеким від сленгу людям не відчувати себе відстаючими від нового покоління. Досить часто крінж замінюється виразом «іспанський сором». Воно застосовується, коли на публіці людина веде себе неприйнятно, по-дурному, жартує невдало і невпопад, але від його поведінки ніяковіють оточуючі.

Фахівці пояснюють це тим, що такі відчуття притаманні невпевненим у собі людям. Досить поширеним прикладом крінжу (іспанського сорому) може бути перегляд телепередач або талант-шоу, головними героями яких є фріки.

За даними Google Trends, слово «крінж» було максимально популярним на початку літа 2020 року, потім попит на нього знинився:

Крінж

Проте якщо порівнбвати частоту вживання слів «крінж» та «іспанський сором», то останній вислів використовується у мовленні пересічних людей значно рідше.

Испанский стыд

Крінжове в соцмережах, масмедіа та бізнесі

Крінж и TikTok: правила взаємодії

На жаль, у соціальних мережах є безліч відеороликів, які змушують шкодувати, що ти їх побачив. За кілька секунд, проведених біля екрану, можна пережити повний спектр людських емоцій, однак у результаті залишається відчуття пекучого сорому.

Tik-Tok — не став винятком, і деякі його користувачі не обмежуються кумедними хореографічними композиціями під сучасні треки, а знімають відверто дурні та мерзенні кадри. Чи роблять вони це свідомо? Можливо.

На думку психологів, відеоролики з крінжовим посилом у виконанні підлітків — це своєрідний протест чи спосіб привернути увагу. Той, хто виробляє «особливий» контент, відчуває певну свободу, у тому числі й думок дорослих, які нав’язують свою точку зору. По суті, це основне завдання молоді, яка прагне не вписуватися у загальні правила та виділятися із сірої маси.

Крінж - що таке

Крінжові публікації часто демонструють як невинні жарти чи кумедні розваги, так і кадри катастроф та людських каліцтв. Жорсткі TikTok-публікації мають вікові обмеження для перегляду 18+, але не завжди такі відео позначені такими позначками. Усе залежить від віку та ступеня адекватності автора відео. І, звісно ж, від його бажання прославитися за будь-яку ціну.

Попит народжує пропозицію, тому існують цілі добірки крінжових роликів різного ступеня провокаційності. Наприклад, фахівці з крінжу можуть виглядати так:

Публікації на крінжову тематику

Чому саме TikTok містить найбільше крінжових відеозаписів? Можливо, тому що ця програма має більше оного мільярда користувачів з 150 країн, і їх кількість постійно зростає. У словнику Urban Dictionary є такий коментар: «Я дивився Ютуб і знайшов добірку «крінж», і з цього 90% були мемами з Тік Току».

Криінжові бізнес-проєкти

Втім, слово «крінж» може не лише означати щось ганебне, а й бути відправною точкою у кар’єрі успішної людини. Наприклад, у серпні 2020 року відома корпорація газованих напоїв Bud Light Seltzer відкрила вакансію головного спеціаліста з мемів (chief meme officer). Тоді представники бренду зізналися, що їхня продукція хороша, але з мемами є серйозна проблема — вони «є повним трешем». Тому компанія шукала людину, яка змогла б змінити ситуацію на краще і витягнути соцмережі з дна «крінжу». Менеджеру-крінжеборцю пообіцяли зарплату у розмірі 15 тисяч доларів.

Крінжові бізнес-проєкти

Крінж та рукоділля

 

Хоч як дивно, проте деякі хенд-мейд майстри спочатку щось створюють, а потім називають це «щось» своєю ганьбою.

«Я не дизайнер, я не маю смаку, я не вмію ні малювати, ні вишивати. Але іноді подобається спонтанно творити щось руками. Відчути незручність і сором під час прочитання такого посту абсолютно нормально, не соромтеся. Який рік, такі й вироби» — написала дівчина, яка наважилася похвалитися рукоділля.

Крінж та рукоділля

Крінж в ЗМІ

 

У ЗМІ часто зустрічається вираз «крінж дня», який вживають для позначення безглуздих старань громадських діячів та знаменитостей. Наприклад, одного разу футболісти одного з клубів виявили максимум креативності та створили свій варіант «Старих пісень про головне», а журналісти охарактеризували їхні старання крінжовими.

Крінж - що це

Або інша історія: ганьба тележурналістів у прямому ефірі — типовий кринж. Ведучі з американського штату Огайо підготували репортаж про шкільні іспити, але щоб не мати старомодний вигляд, «приправили» свою промову модними молодіжними слівцями. Вийшло щонайменше дивно…

Крінж це

Крінж у музиці

 

Прагнучи до прихильності своїх шанувальників, зірки часто йдуть якщо не на все, то на багато що. А тому можуть вчиняти такі дії, які викликають негативні реакції серед публіки та цілком сумісні з поняттям «крінжове шоу». Зразком таких проєктів є кліпи деяких музичних виконавців. Коли у 2018 році на екранах з’явився кліп Філіпа Кіркорова та Миколи Баскова «Ібіца», вже за перші хвилини його перегляду шанувальники назвали це крінжем.

Крінж у шоу-бізнесі

Крінж у літературі

 

Творцями крінжових літературних творів, на думку користувачів соцмереж, також є представники шоу-бізнесу. Звичайно, не всі, а лише ті, хто наважується нескромно розповісти про зіркове життя в автобіографічному романі або будь-якому іншому літературному жанрі. Книга — чудовий спосіб самопіару, щоправда, часом дуже невмілого.

Це сьогодні Ксенія Собчак — знаменита скандальна журналістка сучасності, а в 2008 році вона ще шукала себе і випустила книгу під назвою «Маски, блиски, бігуді. Абетка краси». У цьому творі зірка розкрила основні секрети грамотного догляду за зовнішністю і не забула нагадати про свою схожість зі «здоровою безжурною конячкою». Одні назвали одкровення «блондинки у шоколаді» самоіронією, інші — опусом, який соромно читати.

Крінж у літературі

Коли доречно використовувати слово «крінж»

 

Коли коробить від дивакуватих витівок оточуючих або в буквально перекручує від побаченого видовища. І головне пам’ятати, що зловживання сленгом — це також крінж. Вчитися ніколи не пізно. Перш ніж збагачувати свій лексикон сленговими виразами, можна звернутися за допомогою до всезнаючого Google і убезпечити свою репутацію від крінжового провалу.

Приклади доречного вживання:

 • «Вчора моя мама намагалася включити відео-чат у Viber, господи, це був такий кринж…»;
 • «Я спіймав кринж, коли почув як друг співає наживо»;
 • «Дівчина змусила мене кринжанути, коли вийшла в дивній сукні»;
 • «Все-таки кринжово виглядали наші однокласники, виступаючи на сцені».

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar