Краш — що це таке у молодіжному сленгу

Молодь вже давно використовує у своєму лексиконі слово «краш». Але особливої популярності лексема набула саме з початком українсько-російської війни, коли на екранах ТБ та у мережі стали з’являтися відео Арестовича та Кіма. Жінки та дівчата наввипередки пишуть на своїх своїх сторінках, хто їхній краш. Отож з’ясуймо істинне значення цього слова та у яких випадках його вживати у мовленні найдоречніше.

Зміст

Краш це хто такий

«Краш» — визначення

Краш — це об’єкт симпатії або коханий. Також серед користувачів це слово означає — настільки закохатися, що повністю бути розбитим до непритоми. А мовою молоді, блогерів та тіктокерів поняття «краш» означає нерозділене кохання. Адже з англійської мови дослівно краш перекладається як «розбити», «деформувати».

До війни це слово досить активно у своєму лексиконі вживали лише представники покоління зумерів і трохи міленіалів. Використання у мовленні нових скорочених слів притаманне молоді та підліткам, які прагнуть нестандартно висловлюватися, завдяки мовленнєвій експресії. Це дає їм змогу відмежуватися від застарілих, загальновживаних слів, а також лаконічно та красномовно передавати зміст своїх повідомлень.

Така тенденція з’явилася ще у 1990-х, а з появою соціальних мереж тільки добре розвинулася. Прихильники мовних скорочень постійно вносять корективи в мову соцмереж. Головне їхнє правило — використати щонайменше літеру словах, які мають містити в собі глибокий зміст. Саме так з’явилося й слово «краш».

Сьогодні це слово відомо майже всім. Жінки не тільки України, а й усього світу своїми крашами називають відомих українських політичних діячів, які привели Україну до перемоги.
хто такий краш

Крім того, лексема «краш» має й такі пояснення:

 • непередбачений збій системи, її вихід з роботи;
 • несправність жорсткого диска персонального комп’ютера;
 • кінець наркотичного сп’яніння від важких речовин, психоемоційний стан, що супроводжується депресією, високою дратівливістю та почуттям тривоги.

Краш — це хто чи що?

Багато визначень вказують на те, що поняття «краш» — це кохання, захоплення, почуття закоханості. Але таким словом можна назвати й людину, яка дуже подобається, предмет обожнювання та захоплення. Серед молоді крашем називають хлопця чи дівчину, в яких таємно закохалися. У такій ситуації про почуття не зізнаються, приховують, адже вони нерозділені.

У словнику «Urban Dictionary» можна знайти таке пояснення: краш — це коли існує якийсь об’єкт, до якого інший відчуває міцні почуття любові, але з деяких причин він недоступний.

Іноді юнаки та дівчата використовують слово для позначення коханого чи коханої. Тому іменник належить до загального роду і може ідентифікувати будь-яку стать.

Якщо розглянути первісне значення, то краш — той, хто «розбив ваше серце», «надломив ваші почуття». Не дивно, що є поняття краш-тесту — випробування техніки на міцність при зіткненнях. Такі удари краші іноді завдають своїм шанувальникам.

Здебільшого крашем називають людину, але буває ситуації, коли так характеризують стан. Наприклад, актуальність набуло виразу «crush in love», замінивши «олдскульний» «fall in love», що означає раптові, стрімкі романтичні почуття. Про них можна по секрету сказати лише найкращій подрузі чи другу, боячись бути відкинутим.

вживання слова краш

Гьорл краш

Дівчата, які мріють про принців на білому коні, уявляють, яким буде їх наречений, малюють у голові ідеал. У підлітковому віці властиво мати об’єкт зітхання. Вони знаходять хлопчика чи юнака, якого ідеалізують та відчувають до нього сильну прихильність. Якщо такого поряд немає, крашем стає улюблена попзірка, знаменитість чи віртуальний друг. Гьорл краш — це про душевні муки школярки, яка безнадійно закохана. Можна ще зустріти вираз «school girl crush».

Через фізіологічні особливості дівчата емоційніші, ніж хлопці. Їм подобається переживати всю палітру емоцій, особливо коли почуваються закоханими. Психологи з’ясували, що у такому стані звужується свідомість, у результаті може бути спотворена оцінка предмета захоплення. Дівчина закриватиме очі на недоліки коханого, а його переваги — вихвалятиме і підкреслюватиме.

Закоханість така ж мінлива, як і будь-яка представниця прекрасної статі. У почуття є свої стадії:

 • початок, або зародження;
 • емоційне напруження;
 • переростання на щось більше, наприклад, любов, або завершення (перемикання на інший об’єкт).

Дуже цікаве спостереження, що поки в інших країнах крашами стають відомі блогери та попзірки, українські дівчата обирають мужніх героїв сучасності — політиків, які боронили Україні від ворога у часи війни. Так крашами стали Володимир Зеленський, Олексій Арестович, Віталій Кім, Київський привид і навіть ЗСУ. Довгий час справжніми українськими крашами залишаються Віталій та Володимир Кличко, Святослав Вакарчук, Андрій Шевченко, Олег Винник, Валерій Харчишин, Андрій Хливнюк.
гьорл краш

Які ознаки того, що у дівчини з’явився краш?

Зрозуміти, що дівчина має краша, можна за такими ознаками:

 1. Вона переживає потужні емоційні  емоціональні сплески до улюбленого представника протилежної статі.
 2. Дівчина нафантазувала собі образ, в який закохується.
 3. У цей період вона відчуває нестабільні сентиментальні стрибки, романтичні моменти, дивне перевтілення. Почуття можуть ставати сильнішими, трохи згасати, а потім знову розгорятися.
 4. Дівчина слідкує за кожним кроком свого краша. Її цікавить усе, чим він займається у вільний час, знає його улюблену страву, як проходить його день. Якщо вона обрала собі для поклоніння блогера, вона стежить за всіма його публікаціями у соцмережах, сторісами, відеороликами. Якщо хлопець є її знайомим, то вона прагне з ним зустрітися, привертає до себе увагу, намагається його привабити, однак свої почуття приховує.
 5. Вона починає дивитися романтичні комедії чи мелодрами, слухає музику та пісні про кохання. Деякі дівчата починають вести щоденник, у якому записують усі свої душевні переживання. Хтось пише вірші або картини, присвячені улюбленому герою.

У своєму творі «Дівчача закоханість» Мішель Мальборо описала краш-синдром як важку хворобу, яка може стати причиною психічного розладу. У медичній термінології є таке поняття, яке призводить до стиснення тканин чи органів.

Синдром розвивається після звільнення здавленого органа. В цей момент людина відчуває гострий біль, запаморочення, сильну спрагу. У розуміння молоді, під час краш-синдрому дуже здавлюється серце, і закоханий такі ж самі медичні ознаки.

Тривалі важкі переживання можуть перейти у хворобливий стан, як психічний, так і фізичний. Багато дівчат відмовляються від їжі, сну, постійно вимотуючи себе думками про кумира. можливо, саме через відмову від їжі в такому стані й з’явився вираз «краш-дієта». Так називають тривале припинення вживання калорійних продуктів.

Не варто доводити себе до душевних переживань. Краще поглянути на цю ситуацію як на безцінний досвід, який вчить відчувати себе та розуміти свої бажання. Це такі перші юнацькі помилки, які потім усе життя пригадуєш з посмішкою.

краш це хто

Зірковий краш

Крашем може стати не тільки хлопець з паралельного класу чи сусіднього під’їзду. Наразі найчастіше дівчата закохуються у знаменитостей, за якими спостерігають у соцмережах. Дівчатам-підліткам притаманно мати недосяжний у всіх смислах об’єкт бажання.

У зірки (а це може бути відомий блогер, співак, телеведучий, спортсмен тощо) часто є неформальна спільнота шанувальників — фанів. Чим епатажнішим є селебріті, тим більшою може бути така спільнота. У таких групах можна відстежити кожен крок зірки, дізнатися про кожен її день. Найпопулярнішими місцями створення таких спільнот є Інстаграм та ТікТок. Публікації дівчачих крашів збирають мільйони вподобайок, тисячі коментарів, в яких шанувальниці освідчуються в коханні своїм кумирам.

Коли дівчата обговорюють своїх крашів з ровесниками, вони вживають такі фрази:

 • «Мій зоряний краш — найкращий»;
 • «Моя celebrity зірка має неперевершене відчуття стилю та особливої зовнішності»;
 • «Моя краш-зірка завжди на висоті».

Однак варто розуміти, що коли ви вирішили обрати для себе такого краша, маєте бути готовими до того, що ваші почуття ніколи не будуть взаємними. Ви можете ходити на концерти, стежити за новинами, намагатися зв’язатися зі знаменитостями за телефоном або в особистих повідомленнях. Проте завжди пам’ятайте, що у вашого зіркового краша мільйони таких як ви шанувальниць або шанувальників. І навряд ваші почуття колись будуть взаємними.

поняття краш

Як правильно вживати слово «краш»

Іменник «краш» уже багато років є частиною молодіжного сленгу. Найчастіше він вживається у значенні стану нестерпної закоханості. За бажанням, можна провести паралелі та знайти спільний корінь зі словом «краса», у якому при словозміні відбувається чергування приголосних [с]-[ш]: краса–прикрашати–краш.

Наразі в мові також багато похідних слів та виразів від «краш»: «крашка», «потрапити на краш» тощо. Підлітки активно вживають це слово разом з іншими сходими лексемами «сасний» (класний) та «вайб». Наприклад: «Сасний краш своєю появою зробив мій вайб».

А от словосполучення «зловити краш» чи «вкрашитися» означає «закохатися» у людину протилежної статі. Наприклад, якщо ви закохалися у дівчину на ім’я Марина, то правильно буде говорити так: «Марина — ти мій краш. Я до неї небайдужий».

Це запозичення настільки популярне, що йог можна часто зустріти у Твіттері, Фейсбуці, Інстаграмі, ТікТоці. Шанувальники залишають у соцмережах такі коментарі:

 • «Я хочу знати, де живе мій краш, щоб ближче познайомитися».
 • «У мене знову було безсоння через мого краша».
 • «Скажи, Ігор — твій краш чи ні?».
 • «Цікаво, коли краш зрозуміє, що він мені подобається?»
 • «У мене новий краш, а щодо колишнього мені байдуже».

Це слово також часто вживається у мемах та аніме. У ТікТоці є купа трендових краш-роликів, у яких дівчата зізнаються у коханні своїм кумирам: однокласникам, знаменитостям, знайомим людям. Знайти такі відео можна за відповідним хештегом.

Своєю чергою, краш отримує відеопослання та листівки, в яких закохані зізнаються їм у коханні. Дівчата співають, танцюють, читають вірші, у яких натякають на свої щирі почутті.

За словами лінгвістів, слово «краш» — це черговий неологізм, який дуже скоро зникне з ужитку й буде замінений іншим. Однак наразі це слово є й активно вживається у сучасному мовленні.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar