Що‌ ‌таке‌ ‌кохання:‌ ‌10‌ ‌ознак‌ ‌справжньої‌ ‌любові‌

Як зрозуміти, що ти закоханий і чи люблять тебе? Як знайти справжнє кохання? Як виміряти силу цього почуття? Наприклад, німецькі вчені винайшли своєрідну формулу кохання. А що із цього приводу думають інші експерти? Які факти та дослідження щодо кохання існують сьогодні? Про це розкажемо у нашій статті.

Зміст

Що таке кохання

Що таке кохання

Що таке любов? Вычне запитання, відповідь на яке люди шукають вже мільони років. Письменники й поети, філософи й учені висловлюють власні думки з цього приводи, прагнучи розгадати загадку цього неповторного почуття.

За Вікіпедією, кохання — це почуття самовідданної глибокої прихильності, спрямованої до людини, яке може подолати усі перешкоди, випробування та розтопити найкрижаніше серце. Кохання — це здатність любити людину з усіма її недоліками. Почуттів, сильніших за це, мабуть, немає.

Якщо ти любиш, то ці переживання ні з чим не порівняти. Тому любов така багатогранна, непередбачувана, спонтанна. Водночас люди люблять по-різному. Наприклад, любов до батьків — це одне, до дітей — інше, до домашніх вихованців — третє. Зовсім іншою є любов до чоловіка чи жінки.

Яким буває кохання? Вчені виділяють безліч різновидів почуття любові. Наприклад, соціолог, антрополог та філософ Ігор Кон класифікує любов таким чином:

 • одержимість;
 • товариська;
 • еротична;
 • гедоністична;
 • безкорислива;
 • прагматична.

Кохання це

Учений Роберт Стернберг пропонує свій варіант розділення цього почуття:

 • приязнь;
 • пристрасть;
 • формальність;
 • романтика;
 • кохання та дружба;
 • рокове кохання.

Однак найбільшим випробуванням для людини залишається здатність розпізнати справжність почуття, яке виникло. Кожен пов’язує слово «кохання» з різними понятями та асоціаціями. Відштовхуючись від нього, людина вибудовує стосунки з дорогими серцю людьми та вибудовує певну модель поведінки.

Кохання — це не тільки, коли хтось бажає солодких снів і бажає доброго ранку коханій людині. Це не лише подарунки, квіти та плюшеві ведмедики. І не тоді, коли він поправляє твою подушку, бо ти заснула і загортає тебе у теплий плед, щоб ти не замерзла. Це щось набагато сильніше. Це побудований закоханими людьми цілий світ, їх власний, що існує довжиною життя, довжиною цілу вічність. Де вони тільки вдвох, а решта — декорації.

Кохання що це таке

Кохання — це здатність дати свободу вибору, не порушувати межі особистого простору, дбати один про одного, приймати недоліки коханої людини. Ділитись найпотаємнішим, підтримувати один одного, розуміти з пів слова, цінувати та поважати. Розвиватися разом та мати спільні інтереси. Бути вірним і непохитним, компромісним і соромитися власних вчинків. Не брехати й щиро говорити на будь-які теми.

10 ознак справжнього кохання

 1. Переповнюють емоції. Ти, як повітряна кулька, готовий вибухнути будь-якої хвилини від того, наскільки ти щасливий і перейнявся власним почуттям.
 2. Подолаєш усі перепони. Не боїшся відстаней, заздрощів, наклепів та інших засуджень у бік коханого.
 3. Відчуваєш ласку, турботу, чутливість, м’якість, доброту.
 4. Не шукаєш ідеалу. У коханні немає кумирів, коханих не переробляють під певний типаж. Люблять таким, яким ти є.
 5. Випромінюєш щастя, даруєш його своєму обранцю або своїй обраниці й посилаєш промені добра всім оточуючим.
 6. Не боїшся сміливо будувати плани. Дивитесь на майбутнє в одному напрямку.
 7. Не брешеш і відкритий. Бажання бути чесним не лише перед коханим, а й перед собою.
 8. Радієш успіхам коханої людини й підтримуєш її у поразках.
 9. Визнаєш помилки та їх виправляєш.
 10. Відчуваєш себе натхненним, але не уявляєш своє життя без коханого.

Що означає кохання

Як зрозуміти, що дівчина/жінка тебе любить?

Дівчата особливо проявляють свої почуття. Вони дбають про коханого, в усьому допомагають йому, стають ніжними та вразливими. Уважні до деталей, намагаються проводити більше часу з милим. Це щирість у всіх її проявах.

Як зрозуміти, що хлопець/чоловік тебе любить?

Чоловіки показують вчинками, наскільки важливою для них є кохана людина. Вони цікавляться захопленнями дівчини, дарують подарунки, гарно доглядають, говорять компліменти і хочуть бути поруч.

Як зрозуміти, що ти кохаєш людину?

Постійні думки про людину, бажання бути з нею, торкатися її, обіймати, слухати її та планувати власне майбутнє — це перші ознаки щирого почуття. Якщо ти кохаєш по-справжньому, то ти готовий пустити цю людину в своє життя, розділити з ним найпотємніше, а також усвідомлюєш, на скільки вона є важливою у твоєму житті.

Що таке любов

Чим кохання відрязняється від закоханості?

Ці два почуття важко відрізнити, однак можливо. Кохання — це таємнича формула міцних стосунків на все життя. В основі лежать симпатія та закоханість, які згодом переростають у тривале сильне кохання. Загальні погляди життя, схоже світогляд та особисті цінності сприяють міцності почуттів.

Тому так важливо знайти людину з такими ж позиціями та принципами: сім’я, виховання, дружба, робота для створення тривалих стосунків, сповнених любові.

Кохання окрилює, дає сили для подолання будь-яких життєвих труднощів і не вимагає за це винагороди. Ось кілька переконливих аргументів та прикладів відмінностей:

 1. Якщо кохання справжнє, то закоханих не хвилює соціальний статус чи стан. Згадайте героя роману Валер’яна Підмогильного «Місто» Степана Радченка. У столиці юнак знайомиться з місцевими панночками та припиняє спілкування з дівчиною зі свого села. Коли юнак зрозумів, що жодна дівчина, з якою він останнім часом спілкувався, не подобається йому так, як Надя, то вирішив повернутись до неї. Проте було вже пізно — дівчина носила під серцем дитину від Бориса. Отак, маючи поряд по-справжньому кохану та єдину, герой втрачає її, сподіваючись, що серед тимчасових захоплень знайде багату елегантну пані. В результаті він залишається самотнім.
 2. Кохання має додавати сил, відкривати нове дихання, приносити щастя та неймовірну кількість позитивної енергетики. Якщо спілкування закоханих складається із суцільних суперечок, скандалів, обману, то такі стосунки будуть приносити лише негатив.

Закоханість порівнюють із романтичними почуттями. Але через бурі емоцій, що виникають у цей період, закохані можуть із ними не впоратися. Це відбувається через вироблення адреналіну — гормону стресу. Такі ж враження одержують люди в екстремальних ситуаціях. Тому психологи стверджують, що кохання — умиротворене та впевнене почуття. Виробляється гормон задоволення дофамін, який прискорює свідомість. Особливо це трапляється, коли закохані довгий час не бачаться. Закоханість часто порівнюють із залежністю, від якої трапляється «ломка». Але це почуття швидко згасає і триває не більше трьох років.

Кохання (прив’язаність) тут присутні інші гормони:

 • Окситоцин і вазопресин — ніжність та довіра. Виробляються у крові закоханих. Скорочують вироблення гормонів закоханості. Ці речовини є у матері, яка народила немовля, що допомагає їй підтримувати лактацію.
 • Серотонін — гормон щастя. Починає вироблятися, коли пристрасть вщухне, а відносини заходять у стабільну стадію. На вершині почуттів рівень серотоніну, навпаки, падає вдвічі, що призводить до безсоння та зниження апетиту.
 • Ендорфін — гормон радості. Діє як знеболювальний наркотик морфін: розслаблює, заспокоює, піднімає настрій. Крім того, зміцнює імунітет, підвищує настрій, а також вважається чудовим помічником у боротьбі з депресією та стресами. Це дає можливість закоханим парам, наприклад цілуватися на морозі і при цьому не боятися застудитися.

Біологічне значення любові — створення міцних стосунків, які забезпечують максимальний захист майбутній дитині. На думку антропологів, у середньому в стані спокою пара знаходиться 10–15 років.

Відомі психологи про кохання

Для ліриків кохання є чимось магічним, а для вчених — усього-навсього це хімія, вироблення ендорфінів в організмі. Однак те, що вони кажуть про любов, примушує задуматися.

Німецький психолог та соціолог Еріх Фромм сказав чудову фразу, якою часто користуються люди: «Той, хто любить по-справжньому хоча б одну людину, любить увесь світ».

Український психолог Олександр Свіяш з гумором підходить до цього питання: «Давайте коханому (чи коханій) гуляти на максимально довгому повідку — він найміцніший».

Коли мова йде про кохання, неможна не згадати австрійского вченого Зігмунда Фрейда та його знамениту цитату: «Ми не випадково обираємо одне одного. Ми зустрічаємо тих, хто вже існує у нашій підсвідомості».

Андрій Курпатов говорить, що для «здорових стосунікв потрібно прибрати претензії».

Американський психоаналітик Гаррі Салліван уважає, що це почуття існує, коли задоволення та безпека іншого важать більше, ніж власні.

Психотерапевт з Америки Джон Готтман стверджував, що шлюби руйнуються через манії величі та бажання знайти «ідеального партнера», якого не існує.

Відомі особистості багато говорили, розмірковували, аналізували. І всі вони дійшли висновку, що жодна наука не зможе пояснити те, що відбувається з тими, хто любить.

Любов що це

7 стадій кохання

Існує кілька стадій, які переживає людина, що любить по-справжньому. Етапі послідовні та безпосередньо пов’язані між собою:

 1. Закоханість — це період, що запам’ятовується, коли обидва відчувають пурхання метеликів у животі й готові підкорювати будь-які вершини. Їм море по коліна та гори по плече. Інстинктивно тягнуться один до одного і відчувають хімію, що утворилася між ними.
 2. Перенасичення. Коли люди проводять занадто багато часу вдвох, пристрасть згасає, і все стає досить буденним.
 3. Огида. Після того, як почуття трохи охололи, починаєш помічати мінуси, інший бік медалі й дратуватися з цього приводу. Це є серйозна перевірка.
 4. Смиренність. Міцні стосунки витримають сварки, розпачу, бурю емоцій, і наприкінці змиряться зі своїм вибором. Полюблять вади, частіше виділятимуть переваги, адже порозуміння — це важка праця, яку зобов’язані щодня виконувати обидва.
 5. Повага. Тут не просто партнери миряться з існуванням іншого, але поважають його, його життєву позицію, думку, цілі та мрії, хобі, намагаються якомога ближче впізнати людину, яка увесь час з ним поруч. А також приємно дивують супутника чи супутницю, дарують подарунки та говорять компліменти.
 6. Дружба. Багато хто не вірить у такий вид дружби між чоловіком та жінкою. Це так, якщо вона була спочатку, мало пар, які побудували сім’ю, виходячи з цього. Але якщо це передостанній рівень стосунків, які пережили все вищезгадане, то така дружба — це запорука успіху й міцного зв’язку.
 7. Справжнє кохання. Нарешті настає те, чого закохані так довго йшли. Але, подолавши усі попердні етапи, вони здобувають найвищу нагороду, надзвичайний дар, який дається не кожному.

Тривалість періоду є абсолютно індивідуальною. Після подолання кожного етапу пара проживає досить хворобливу криза. Однак терпіння та мудрість приведуть до світлого та неймовірного результату.

Що робити, коли закохався?

Соціологічні опитування показали, що людина в середньому закохується близько п’яти разів, однак справжні почуття вона відчуває тричі у різні вікові періоди. Тому, якщо ти зустрів свою людину, близьку до своєї душі та серця, з яким відключається мозок і ти париш у хмарах, на сьомому небі, забуваючи про все, сміливо йди до своєї мети, щоб зберегти союз. Варто спокійно пройти всі етапи, щоб знайти кохання всього свого життя. Це непередаване відчуття любити і бути коханим.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar