Що таке домен

Мало кому з користувачів відоме поняття «домен», хоча в мережі ми постійно ним користуємося. Щоб дізнатися, що ж означає цей термін і для чого потрібен, читайте нашу статтю.

Зміст

що таке домен

Доменне ім’я – що це

Ім’я домену (або скорочено домен) — це онлайн-адреса сайту або його назва. Вікіпедія дає таке визначення: «ім’я-символ для знаходження інтернет-сервера». Це унікальний запис у базі даних, який відповідає конкретному веб-ресурсу.

Навіщо потрібні доменні імена?

Раніше, щоб знайти необхідний сайт, користувач вводив IP-адресу, яка складалася з цифр. Такий числовий ідентифікатор складно запам’ятати, тому змінив його домен. Це ключове слово або словосполучення, що характеризує вміст сайту.

Доменне ім’я використовують також для того, щоб:

 • налаштувати поштовий сервіс і мати можливість надсилати та приймати корпоративні листи на одну адресу;
 • здійснювати переадресацію клієнтів на іншу веб-сторінку, наприклад, після модернізації ресурсу та зміни домену; так ви зберігаєте клієнтів;
 • забронювати адреси для майбутніх сайтів, які ви плануєте тільки створити, але не хочете, щоб хтось використав вашу назву.

чим відрізняється домен від хостингу

Як працюють домени

Процес запуску домену складається з кількох етапів:

 1. Користувач вводить доменну адресу в рядок браузера.
 2. Запит надсилається на DNS-сервер (спеціалізований комп’ютер з усіма адресами).
 3. DNS-програма розпізнає домен і відправляє сигнал на сервер зі зберіганням сайту.
 4. У веб-переглядачі відкривається сторінка ресурсу.

З чого складається доменне ім’я: доменні рівні

Доменне ім’я має основні елементи певних рівнів або зон.

Перший рівень

Перший (верхній) рівень — це частина імені адреси, вказана праворуч до точки. Цей фрагмент надається спеціальною організацією ICANN, яка контролює базу даних доменів.

Домени першої зони бувають географічними (визначають місцезнаходження) та тематичними (тема або категорія веб-сайту).

з чого складається доменне ім'я

Другий рівень

Цей рівень називають ще піддоном, основним чи материнським. Це оригінальне літерне та цифрове поєднання назви ресурсу, що знаходиться в середині доменного імені. Його оригінальність перевірятиметься адміністрацією відповідного органу і лише тоді опубліковано.

Третій рівень

Це субдомен, розташований ліворуч від головної частини. Цей рівень вказує на розділ сайту. Так власник, маючи основну частину, зможе утворити різноманітні категорії для свого сайту.

Чим відрізняється домен від хостингу?

Хостинг – це місце зберігання сайтів та даних ресурсу. А одним з основних даних web-сайту є домен, його назва, адреса. Хостинг для доменного імені служитиме будинком, де воно зберігатиметься поки функціонує.

Види доменних імен

Існує кілька видів доменів:

 • Тематичні домени – спільні доменні імена першого або нульового рівня, що регулюються ICANN.
 • Інтернаціоналізовані домени – містять національні символи алфавіту.
 • Національні домени – встановлюються лише під керівництвом уряду та реєструються відповідно.
 • Зарезервовані доменні імена – домени-приклади для тестування зі спеціального документа «Зарезервованих доменних імен верхнього рівня».
 • Довгі доменні імена – складаються з невеликої кількості символів через адміністративні та технічні причини. Але є країни, у яких кількість знаків на доменному адресі не обмежується. Такі довгі домени використовуються для залучення відвідувачів та реклами.

як працюють домени

Реєстрація доменного імені: скільки коштує та як його купити

Реєстрація domain name – процес нескладний, але у новачка може викликати багато питань. Щоб швидко та безпомилково виконати процедуру, варто розібратися у таких питаннях.

Що перевірити перед реєстрацією?

Перш ніж зареєструвати адресу, варто зайти на безкоштовний сервіс Whois, де можна перевірити статус домену. Сервіс зберігає всю інформацію про зареєстровані домени. Докладніший аналіз історії адреси є платною послугою. Реєстрація пройде успішно, якщо доменне ім’я ніким не зайняте.

Що потрібно знати про купівлю домену?

Насправді процедуру покупки варто назвати орендою. Доменну адресу не можна купити або отримати на неї постійне володіння. Його винаймають на певний термін.

Мінімальний термін оренди домену – 1 рік, максимальний – встановлюється умовами певної галузі. За бажанням та можливостями термін прокату продовжується. Тривалість та умови оренди можна дізнатись під час оформлення.

реєстрація доменного імені

Як відбувається реєстрація та оплата доменного імені?

Реєстрація зазвичай проходить у два етапи:

 1. Вибір домену. Ви вигадуєте ім’я, а потім запускаєте перевірку. Якщо видуманий вами варіант вільний, можна перейти до наступних дій.
 2. Реєстрація обраної доменного адреси. Ви сплачуєте рахунок адміністратора, після чого вам відкривається доступ до domen. Тепер ви можете перейти до вибору хостингу, щоб прив’язати його до імені. Після покупки домен можна прив’язати до сайту, електронної пошти та користуватись його функціоналом. Деякі компанії не користуються доменом, але скуповують однакові, щоби це не зробили конкуренти.

Скільки часу займає реєстрація домену

Реєстрація проходить протягом пів години. А запит на оновлення DNS-сервера може тривати не більше як добу.

види доменних імен

Домен і хостинг в одному місці

Дуже зручно зберігати домен у конкретному хостингу. Тобто, покупка в одному місці домену та хостингу – це вигідно та комфортно для користувача. Так часто роблять онлайн підприємці, яким підходять умови оренди. Окрім того, система регулярно попереджатиме про внесення плати за користування.

Висновки

Більшість користувачів хоче мати лаконічний і незабутній домен. Найчастіше найцікавіші та найвдаліші вже зайняті. Але ви можете додати до основного імені цифри або символи, обов’язково перевірити його у додатку та користуватися ним задля власних цілей.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar