Що таке акаунт і навіщо він потрібен: детальний огляд з прикладами

Досвідчені користувачі знають, що таке аканут. А ось для новачків це слово здається незрозумілим. Тож у статті детально розглянемо, що означає поняття «акаунт» і як його використовують у глобальній мережі.

Зміст

типи акаунтів

Акаунт – це що таке

Дослівно з англійської слово «account» перекладається як «обліковий запис». Це термін ще до появи інтернету використовувався у банківській сфері для розпізнавання особистості користувача. Призначення акаунта у мережі не змінилося. Наразі цим словом називають особистий кабінет користувача на будь-якому інтернет-майданчику.

Для чого потрібен акаунт

Більшість сайтів можна відвідувати без реєстрації. Проте користувачу, який бажає скористатися максимальний функціоналом веб-ресурсу (наприклад, придбати продукцію, прокоментувати публікацію, викласти своє фото чи відео), необхідно персоніфікуватися у системі та створити свій акаунт.

Створений профіль дозволить:

  • захистити інформацію;
  • вести комерційну діяльність;
  • бути активним учасником блогів та форумів;
  • рекламувати свій товар чи послугу.

обліковий запис

Обов’язкові та додаткові поля для заповнення

Реєструватися потрібно у кожній системі. До обов’язкових даних, які має залишити на веб-ресурсі користувач, належать логін та пароль. У деяких системах потрібно залишити також електронну адресу. Іноді e-mail можна використовувати замість логіна. Додаткові рядки для заповнення можуть просити такі дані:

  • ім’я, приізвище;
  • стать;
  • дата народження;
  • місце проживання;
  • номер телефону тощо.

Список даних залежить від умов використання платформи. Є обов’язкові та необов’язкові рядки для реєстрації. Обов’язкові переважно позначаються зірочкою (*). Якщо ці рядки не заповнити, то зареєструватися не вийде.

Типи акаунтів

Наразі типів акаунтів досить багато. Детальніше розглянемо кожен з них.

Для телефону

Для різних моделей мобільних пристроїв потрібно заводити свій акаунт. Ось характеристика для кожного:

  • власники гаджетів з операційною системою Аndroid створюють Google Account. Завдяки акаунту в ОС Андроїд, можна вільно користуватися Гуглом, Ютубом, електронною поштою тощо;
  • користувачі iPhone мають створити акаунт Apple ID. Дескриптор підходить для усіх Епл-приладів;
  • на смартфонах Samsung можна використовувати ще й акаунт Samsung Account;
  • на Nokia Lumia використовується Windows phone, доступ якого у програми виконується через профіль Майкрософт;
  • на Meizu можна встановити Flyme Account – обліковий запис також використовується як хмарне сховище, для синхронізації контактів, пошти, повідомлень, календаря.

обліковий запис

Зручне використання акаунта у телефоні полягає в тому, що під час зміни самого пристрою усі особиста та робоча інформація автоматично буде перенесена на новий гаджет без втрати даних.

Для пошти

Багато облікових записів для телефонів підходять і для електронної пошти. Вони використовуються, щоб увійти в електронну скриньку, переглянути листування та відправити повідомлення адресатам. Обов’язкова умова для поштового профілю – унікальність логіна.

Для гри

Будь-яка мережева гра вимагає створення акаунта, щоб можна було увійти у свій віртуальний простір та вільно взаємодіяти з іншим учасниками. У такому обліковому запису зберігається інформація про гравця, містяться дані про досягнення й покупки, зроблені у процесі гри.

Вимоги для такої реєстрації – високий рівень захисту. Варто застосувати надійний пароль, який періодично треба змінювати. Адже ігрові сторінки мають великий попит на ринку. Тому злочинці можуть зламати акаунт, щоб потім його перепродати. Особливою увагою злодіїв користуються профілі з багатьма напрацюваннями та дорогих покупок. Варто також пам’ятати про ризик опинитися заблокованим. Досвідченим геймерам завжди шкода своєї багаторічної праці та численних рекордів.

як створити акаунт

Для платіжних систем та онлайн-сервісів

Для максимальної безпеки та повного захисту платіжні системи також пропонують створити акаунт. В особистому кабінеті клієнт може виконувати різні операції, пов’язані з грошима: отримувати кошти, оплачувати товари, поповнювати банківські картки, обмінювати валюту.

Головний фактор під час уведення даних – точна інформація, яка перевірятиметься службами безпеки. Якщо ваша сторінка не пройде перевірку, користуватися ви нею не зможете.

Для соціальних мереж

Щоб публікувати свої дописи, фото, відео, ділитися моментами зі свого життя, переглядати сторінки своїх друзів, коментувати та оцінювати їхні публікації, необхідно мати акаунт.

У соцмережах розрізняють кілька різновидів профілів:

  • Особистий – дозволяє ділитися новинами та будь-якою інформацією про себе. Ососбисті акаунти є у Фейсбуці, Інстаграмі, ТікТоці.
  • Робочий – слугує для просування бізнесу (LinkedIn. Facebook, Instagram). Тут користувачі можуть знаходити клієнтів для своїх товарів та послуг, рекламувати продукцію. Політики, письменники та громадські діячі активно використовуються мережею Twitter, де вони висловлюють свої думки з приводу тієї або іншої події.
  • Приватний – не всі соцмережі мають функцію прихованої інформації. Закрити свою сторінку, наприклад, можуть, користувачі Інстаграму та Фейсбуку. Щоб переглянути такі сторінки, необхідно запросити дозволу у власника.
  • Pro Account платний профіль (професійний) з додатковими модливостями, без реклами та різними інструментами для просування.

Інші акаунти

Особистий кабінет потрібен і відвідувачам онлайн-магазинів, компаній-виробників різноманітної продукції, сайтів з продажу квитків, корисних сервісних застосунків, за допомогою яких можна користуватися різноманітними послугами.

У такої реєстрації є певні переваги, які дозволяють:

  • відстежувати статус замовлення;
  • отримувати інформацію про унікальні пропозиції (акції, розпродажі);
  • зберігати дані та швидко оформлювати нові замовлення;
  • переглядати історію взаємодії з компанією.

Володіючи вашою інформацією, магазин використовує її лише в особистих цілях. Усі дані повністю конфіденційні. Тобто, знаючи ваші уподобання, надсилає вигідні пропозиції, які можуть вас зацікавити.
створення облікового запису

Безпека та захист облікового запису від злому

Щоб убезпечити себе та свої дані від злочинців, необхідно захистити інформацію від хакерської атаки. Для цього потрібно знати й розуміти, як правильно створювати акаунт.

Логін та пароль для акаунта

Це основні елементи, які ідентифікують особистість. Логін часто доступний адміністратору та іншим учасникам на платформі. Пароль – це ключ, який використовується для входу в систему. Його має знати тільки власник.

Чому пароль має бути надійним

Щоб захистити свій акаунт від злому та інших неприємних наслідків, варто використовувати складні ключі. Ось кілька порад, щоб убезпечити свої дані:

  1. Довжина пароля має містити 10 і більше символів, серед яких – символи, цифри, літери та інші знаки.
  2. Комбінація має бути не стільки складна, скільки безглузда. Саме такі поєднання злочинцям найважче підібрати.
  3. Для різних сервісів використовуйте різні паролі. Якщо вам зламають один акаунт, інші залишаться захищеними.
  4. Змінюйте паролі кілька разів на рік.
  5. Зберігайте дані для авторизації у безпечному місці.

Злом акаунта потрібен злочинцям, щоб витягнути вашу інформацію та розсилати спам. Якщо ви помітили ознаки хакінгу, повідомте про це усім знайомим, щоб вони розуміли, що від вашого імені можуть відбуватися якісь розсилки.

Додаткові підтвердження

Підтвердження акаунта (верифікація) – невід’ємна частина реєстрації. Це підтвердження того, що ви є реальною людиною, а не ботом. Є майданчики, які просять підтвердити особистість через вказану електронну пошту або за допомогою телефону. Така процедура звільняє від спам-реєстрацій шкідливих програм.

Додаткові можливості акаунтів

Існують системи, де не потрібно реєструватися, натомість використовувати вже створений обліковий запис. Наприклад, заходячи в інтернет-магазин, можна увійти до кабінету через запропоновану соцмережу. Така опція спрощує користувачеві перебування на сторінці продавця, а магазин зможе за допомогою обраного майданчика розширити потенційну аудиторію та зібрати інформацію про клієнтів.

безпека та захист облікового запису

Створення облікового запису

Етапи створення облікового запису містять:

  • пошук форми або кнопки для реєстрації;
  • ознайомлення з інструкцією;
  • вивчення рядків для заповнення;
  • вибір нікнейму (логіну) та паролю;
  • ввід даних;
  • активація;
  • аналіз функціонування.

Активація аккаунта

Щоб активувати профіль, необхідно скористатися одним із способів:

  1. На вказану електронну адресу ви отримаєте повідомлення з посиланням на підтвердження. Натисніть його, і ви автоматично перейдете на сервіс, де реєструвалися.
  2. На ваш телефон надійде код, записаний у конкретне поле. У деяких випадках може зателефонувати оператор. Дотримуючись рекомендацій, виконайте вказані дії.

Як відновити обліковий запис?

Відновлення профілю за процедурою схоже на активацію. Ви можете зробити це через електронну пошту або мобільний телефон. Деякі сервіси ставлять запитання, на які потрібно відповісти, наприклад: кодове слово, контакти останніх дзвінків та листування, орієнтовну дату реєстрації.

Як вийти з облікового запису?

Щоб вийти з облікового запису, достатньо в особистому кабінеті знайти кнопку «Вихід» або «Вийти» та натиснути на неї. Ви вийдете із системи на час, який вам знадобиться.

Як видалити обліковий запис?

Багато сервісів не хочуть, щоб його учасники видалялися. Тому видалення може тривати деякий час. Така функція міститься в налаштуваннях вашої сторінки або можна звернутися до підтримки веб-ресурсу. Часто користувачам дається ще певний час, якщо той передумає видалялися із системи. У цей період можна швидко відновити свій профіль.

акаунт це що таке

Повторна реєстрація логіну

Для повторної реєстрації того ж логіну має пройти певний час. Для кожного сервісу свій період. Після цього ви зможете повторно зареєструватися і користуватися функціоналом сайту.

Якщо хтось видалив ваш обліковий запис

Якщо ваш обліковий запис був кимось видалений, ви можете звернутися до служби підтримки веб-сайту. Менеджер допоможе вам вирішити вашу проблему.

Термін дії облікового запису

Є послуги, які не мають терміну дії профілю, а є — з обмеженим терміном. Так веб-майданчики чистять неактивні сторінки, адже такі занедбані обліки легко зламати та використовувати у своїх цілях. Сайт, який цінує свою репутацію, видаляє такі акаунти. Перш ніж очистити вашу інформацію, вам надішлють повідомлення про попередження на телефон або e-mail, який до неї прив’язаний. Є майданчики, які під час реєстрації вказують правила використання сайту, тому у разі неактивності видалять без попередження.

Заблокували акаунт

Основні причини блокування:

  • поширення спам-розсилок та шкідливих програм;
  • злом сторінки;
  • поширення матеріалів некоректного змісту;
  • популяризація суїциду, наркотиків, алкоголю, цигарок;
  • не дотримання правил;
  • прояв антирелігійної, сексистської, расової агресії;
  • застосування фейкового профілю;
  • скарги від користувачів;
  • шахрайство.

Якщо ваш профіль заблокували з однієї з перерахованих вище причин, то потрібно почекати, поки пройде певний термін бана або звернутися в техпідтримку.

Чому не вдається створити обліковий запис?

Причини, через які не вдасться створити сторінку:

  • слабкий сигнал чи відсутність інтернету;
  • заповнення не всіх полів;
  • невідповідність логіну та паролю;
  • порушення процедури активації;
  • збої у роботі сервісу;
  • дані, які вводяться, раніше вже використовувалися.

Висновок

Для повноцінної роботи на різних інтернет-сервісах потрібен акаунт. За дотримання всіх рекомендацій обліковий запис створити неважко. Він має бути надійним та активним для подальшого функціонування.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar