Що таке РОФЛ і що означає рофлити?

Молодіжний сленг постійно поповнюється новою лексикою, й іноді навіть не встигаєш відстежити нові слова, якими користується молодь. Тому часто під час спілкування з підлітками здається, що ви наразі на іншій планеті. Однак наш сайт створений саме для того, щоб ви могли крокувати в ногу з часом й дізнаватися значення усіх незрозумілих слів. У цій статті розкажемо, що таке РОФЛ, рофлити та як використовувати ці слова у мовленні, щоб бути у тренді.

Зміст

поняття рофл

Що таке РОФЛ у молодіжному сленгу

РОФЛ це українська версія англійської сленгової абревіатури ROFL, яка розшифровується як Rolling On the Floor Laughing. У перекладі українською мовою ця фраза означає «катаюся по підлозі від сміху», отже РОФЛ це більш уматовий варіант ЛОЛу або КЄКу. РОФЛ використовується в онлайн-листуванні та іграх для позначення гучного сміху з елементами епілептичного нападу.

Від цієї абревіатури в українському сленгу утворилося кілька безглуздих слів, таких як рофлі (сміятися), рофлити. Також дослівно слово «рофлити» може означати: «кататися підлогою і сміятися до усрачки», тобто «сміюся, поки дупа не відвалиться».

Наразі РОФЛ — це незлобивий сміх, стеб, глузування, те, з якого можна посміятися всім разом. Це шалена реакція, бурхливий вираз емоції на смішну інформацію, картинку, відеоролик, фото тощо. Жартівника називають рофлером. Предмет веселощів абсолютно не ображається на його жарти, а навпаки куражиться й сміється разом з приколістом.

Історія виникнення молодіжного акроніма ROFL

Саме поняття ROFL — це акронім (спеціальний вид абревиатуры), який потрапив в українську мову як калька. Деякі користувачі вважають, що абревіатура ROFL утворилася від схожого слова LOL, яе означає гучний сміх.

Історія лексеми РОФЛ починається ще у 1980-х роках, коли тільки з’являлися перші сайти. Молоді люди масово використовували його у вигляді смайлів в одному з перших месенджерів ICQ. Сьогодні можна почути цей сленговий вираз і в побутовому мовленні.

рофл це що таке

Що означає «рофлити»

Після того, як запозичення прижилося, користувачі видозмінюють його, створюють нові граматичні варіанти, які зручно використовувати в конкретній ситуації. Таким чином була утворена дієслівна форма — рофлити. Нею користуються навіть частіше, ніж первісною лексичною одиницею.

Як розшифровується «рофлити»? На перший погляд, наче все й так зрозуміло: якщо «рофл» — це прояв емоцій, нестримного сміху, то «рофлити» — сміятися, веселитися, реагувати на кумедну річ. Проте це не так.

Віддієслівні поєднання від «рофл» набули негативного значення й означають — словесно знущатися, вороже глузувати з когось. Наприклад, зарофлити — означає поглумитися, принизити людину. Тут не йде мова про дружнє ставлення і приємні веселощі. Зарофлити — синонім «затролити», означає провокацію, знущання та знущання з опонента.

У такий спосіб фраза «Оце ти рофлиш!» вказує на жорстке висміювання людини. І тут рофлер — не добрий приколіст, а уїдливий сатирик, який не знає меж у гуморі.

Залежно від обставин слово можуть вживати позитивно у значенні «приколюватися», «жартувати». Рофлити можна з друзями, давно знайомими приятелями та близькими, які вас підтримають у цьому.

Отже, необхідно знати не тільки значення сленгового іменника, а й похідні від нього слова, щоб правильно їх вживати. Адже їхні тлумачення не завжди збігаються.

що таке рофл

Де вживають слово «рофл»

Усне мовлення тінейджерів переповнене сленговими виразами. Проте саме всесвітня глобальна мережа — це необмежений простір для вживання інтернет-неологізмів. Ось і для лексеми РОФЛ інтернет став батьківщиною.

Використання сленгових абревіатур, акронімів та інших скорочень пояснюється бажанням користувачів коротко та лаконічно вести діалог і яскраво виражати свої емоції, адже через монітор складно передати почуття.

Найчастіше слово РОФЛ використовується у:

 • месенджерах (WhatsApp, Viber, Telegram, Skype);
 • соцмережах (Facebook, Instagram, TikTok);
 • чатах, форумах, блогах;
 • YouTube та інших відеохостингах;
 • мережевих онлайн-іграх (Dota 2, World of Tanks, World of Warcraft).

Месенджери та соціальні майданчики — найвідвідуваніші молоддю сайти. Тут підлітки використовують «рофл» та похідні від нього у листуванні, коментарях, різних чатах. Смішні анекдоти, відео, фото, вони обов’язково підписують модним словом.

На Ютубі «рофл» — спеціальний жанр відео. Центром сюжету таких роликів часто стають кумедні ситуації, пранки (розіграші), або автор просто сміється з якогось явища, людини чи ситуації. Один із найвідоміших ютуб-рофлерів – Глад Валакас. Стрімер записує відео, де рофлить користувачів у месенджерах, соцмережах, іграх. Смішні, іноді сатиричні рофли до душі користувачам, про що свідчить 700 тисячпідписників.

В іграх по сітці геймери використовують слово РОФЛ, коли хтось із гравців потрапляє в комічну ситуацію. Наприклад, переплутав команду та виконав недоречну дію. А інші гравці можуть «заваляти» його, щоб такого більше не повторювалося.

Які смайли показують РОФЛ

Попри стислість слова, користувачі люблять розбавити свою інтернет-мову всілякими символами. В інтернеті багато смайликів, яким замінюють слово РОФЛ. Найпоширеніші з них — анімації, що сміються до сліз, і жовті кола з широкою усмішкою, які трясуться від сміху.

Але завдяки тому, що коротке яскраве слово настільки сподобалося підростаючому поколінню, для його позначення вигадали спеціальний смайлик. Це емодзі, що валяється на підлозі від істеричного сміху. Цей вираз емоцій використовували користувачі додатків ICQ під час обміну повідомленнями та QIP — у стрічці новин. Смайлик максимально точно передавав суть запозичення.

У різних програмах вже вбудовані стандартні варіанти смайлів, але є користувачі, яким мало звичних символів. Вони купують стікери, які зможуть різноманітно показати їхній настрій.

смайлик рофл

Коли можна використовувати слово РОФЛ у листуванні

Іноді користувачі хочуть показати, що вони добре знають модні слова та поняття, тому намагаються їх вживати за будь-якої ситуації. Часто це зовсім недоречно.

У листуванні важливо відчувати співрозмовника: його настрій, ставлення до опонента, рівень розуміння сучасних виразів. Якщо ви спілкуєтеся з другом, ровесником, ви у добрих стосунках, а вживання «рофл» підходить для ситуації, сміливо можна розбавити діалог цим цікавим словом.

Ось кілька ситуацій, коли доцільно написати слово РОФЛ або поставити відповідний смайлик:

 • Коли ви з другом згадуєте кумедні випадки з вашого життя.
 • Коли ви підписуєте прикол і відправляєте його іншому користувачеві.
 • Коли вам надіслали щось справді смішне.
 • Коли людина постійно розповідає кумедні жарти.
 • Коли вам сподобалася весела картинка, відео, коментар, залиште свій «рофл».

Приклади використання слова РОФЛ

Наочні приклади вживання слова «рофл»:

 • У тебе дуже смішні рофли.
 • Сміхота! Не рофли так!
 • Відстійний рофл!
 • Більше не рофли наді мною?
 • Досить рофлити мого краша (предмет обожнювання).
 • Ауф (круто), це найсмішніший рофл, який я коли-небудь чув.
 • У моєї ЛП (краща подруга) сасні (класні) рофли.
 • Я випав від твого рофлу. Відішлю його іншим.
 • Дивись, я надіслав тобі нереальний рофл.
 • Треба зарофлити цього ЧСВшника (людини з почуттям власної важливості).

Якщо ви побачите таке повідомлення, то точно будете знати, що мав на увазі автор.

де вжиати слово рофл

Чим відрізняються РОФЛ, ЛОЛ, кєк, ору

Деякі підлітки навмисне не вживають у мовленні слово РОФЛ. Замість нього вони кажуть: ЛОЛ, кєк, ору. Що ж означають ці лексеми, і чим вони відрізняються від РОФЛа?

ЛОЛ — це іронічне, іноді саркастичне слово з легкою насмішкою. Його використовують, коли не скільки смішко, скільки кумедно.

Кєк — це слово-підтримка. Коли хтось спробував порофлити, а інший не може відповісти взаємністю, то просто пише у чаті «кєк», тобто «мило».

Ору — синонім «рофла», але з великим вираженням позитивних емоцій. Орати — дуже голосно сміятися. Його можна замінити вигуком «Аха-ха-ха-аха-ха».

Усі ці слова мають власні відтінки значень, які характеризують точність у вираженні емоційного стану людини.

Будьте в курсі нових молодіжних слів

Щоб мати уявлення про сучасні сленгові слова, можна слухати сучасну музику (у текстах ви знайдете безліч жаргонізмів і навіть оказіоналізмів (авторських новоутворень), частіше цікавитися життям підлітків, розмовляти з ними й просити їх пояснювати сенс незрозумілих висловлювань. Користуючись популярними сервісами ТікТок, Інстаграм, Телеграм, ви будете знати нові тренди.

 

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar