Що таке оргазм і навіщо він потрібний

Не варто статеве життя розглядали лише як функцію продовження роду. У результаті ретельних досліджень вчені виявили, що секс, і особливо оргазм наздвичайно позитивно впливає на організм людини. А відтак кохатися можна не лише, щоб народити дітей, а й задля отримання задоволення. Що саме називається оргазмом та про його значення для людини, розкажемо у статті.

Зміст

 

Особливості оргазму у чоловіків

Що таке оргазм

Оргазм — це найвища точка сексуального збудження, для якої характерне почуття звільнення від статевого збудження. Оргазм не завжди є сильним та приємним відчуттям. Таке різке завершення процесу супроводжується пульсуючими спазмами в зоні геніталій, що іноді розповсюджуються по всьому тілу.

Що таке оргазм з наукової точки зору

З наукової точки зору оргазм – це раптовий спазм або судома, спричинена максимальним сексуальним задоволенням. Будь-який людський орган має нервові закінчення, статеві органи не є винятком. Нервові імпульси відправляються в спинний та головний мозок, тому на відчуття оргазму впливає фізичний та психологічний стан. Коли сигнали доставили інформацію у мозок про передчуття, людина отримує вибуховий розряд нервово-м’язової напруженості в статевому органі: у чоловіків еякуляція здійснюється у вигляді сперми, у жінок відбуваються вагінальні скорочення.


Види оргазму у жінок

Особливості оргазму у чоловіків

У чоловіків оргазм найчастіше супроводжується сім’явипорскуванням. Але вчені з’ясували, що траплялися випадки «сухого оргазму», коли чоловік отримує приємні відчуття без еякуляції. Буває також сім’явилив без оргазму. У такому разі чоловік не відчує найбільшого задоволення.

Чоловічий оргазм залежить від низки причин: будови статевої системи, психофізіологічного стану, роботи центральної нервової системи. Через індивідуальні особливості у кожного чоловіка оргазм різний.

Оргазм у жінок

Жінка під час оргазму зазнає скорочення в районі паху. У неї оргазм починається «з голови», а саме в мозковому центрі. Жінка статі починає відчувати, як по всьому тілу розливається тепло.

У жінок є три стадії задоволення:

  • відчуває завжди;
  • почувається органічно самостійно, не вдаючись до допомоги партнера;
  • має труднощі у будь-яких ситуаціях.

Щоб жінка отримала бажаний оргазм, насамперед необхідно позбавитися психологічних бар’єрів і налаштуватися на приємні відчуття, а не ставити собі за мету отримання оргазму.

Навіщо оргазм потрібен жінкам

Навіщо оргазм потрібен жінкам

Вчені з’ясували, що жіночий оргазм — це не просто приємне доповнення до статевого акту, а й важливий елемент її репродуктивної функції. Виявляється, щоб настала овуляція (жінка змогла завагітніти), їй необхідно отримувати оргазми. Овуляція — складний фізіологічний процес, який потребує певних умов наступу. І, як виявилось, ще однією причиною можна назвати наявність кульмінаційних сексуальних моментів.

Під час оргазму в тілі жінки виробляються гормони окситоцин (щастя) та естроген (краси), які впливають на зовнішність та емоційний стан. Вона почувається впевненішою, сексуальнішою, фізично привабливішою.

Вчені дійшли висновків, що жінка, у якої оргазми регулярні, набагато легше переносить симптоми ПМС (передменструального синдрому). Оргазм покращує сон, зменшує рівень стресу, а також захищає організм від утворення ракових клітин. Він необхідний як для психологічного, так і фізичного здоров’я.

Оргазм у жінок

Види оргазму у жінок

Тема «оргазму» стала популярною протягом останнього десятиліття. Вчені вивчають поняття та знаходять різні його різновиди. Проте основними видами залишаються такі.

Кліторальний

Більшість жінок досягають оргазму шляхом стимулювання клітора. Цей зовнішній статевий орган називають недорозвиненим аналогом пеніса. Клітор вважається найбільш вивченою ерогенною зоною. Адже інтерес до нього з’являється ще ранньому віці, коли дівчинка починає вивчати своє тіло і виявляє, що їй подобаються дотики до цієї частини тіла.

Через те, що батьки швидше за все заборонять торкатися дитині до її статевих органів, вона отримуватиме нові відчуття від процесів, де відбуваються деякі тертя (катання на гойдалці, ігри на коні). І лише у дорослому житті жінка, яка знає і добре відчуває своє тіло, може досягти кліторального оргазму самостійно (мастурбацією, за допомогою фалоімітаторів) або допомогти партнеру правильно підібрати рухи для насолоди. Жінка отримає яскравий, але нетривалий ефект, на відміну інших оргазмів.

Вагінальний

Спочатку такий вид оргазму не виділяли як окремий. І Зигмунд Фрейд, наприклад ще нічого не згадував про вагінальний оргазм у своїх працях. Нездатність отримати кліторальний або маточний вважалася фригідністю (розладом сексуального потягу). Ще одним фактом заперечення такого оргазму були дослідження вагіни та відсутності на її стінках нервових закінчень. Але вже у ХХ столітті були виявлені ерогенні зони у піхві, однією з яких є точка G. Її стимуляція призведе до отримання задоволення. Такий оргазм триваліший і веде до повного розслаблення.

Маточний

Такий вид оргазму має складнощі у отриманні. Його можна досягти, коли член чоловіка дістає до жіночої матки і, таким чином, її стимулює. Матка скорочується ще якийсь час навіть після отримання розрядки. Тому це тривалий оргазм із найвищим ступенем нсолоди.

Навіщо потрібний оргазм

Чим відрізняється жіночий оргазм від чоловічого

У жінки збігаються ті фактори, що й у чоловіків, для досягнення піку насолоди. Але, щоб досягти жіночого оргазму, потрібно більше часу.

У жінки бувають множинні оргазми. Вона може відчути насолоду і під час оральних ласк, і після проникнення у вагіну. У чоловіків у цьому плані все набагато складніше: у них, швидше, буде один екстаз на завершення статевого акту. Адже між чоловічими оргазмами має пройти якийсь час для наступного.

Навіщо потрібний оргазм?

Для жінки значення оргазму ми описали. У чоловіків у плані фізичного стану такі самі причини: покращення самопочуття, нормалізація кров’яного тиску, зменшення ризику онкологічних захворювань. Психологічно чоловік почувається емоційно наповненим та бадьорим.

Для будь-якої людини оргазм приносить незаперечну користь, тому не варто нехтувати таким сексуальним явищем.

Чим відрізняється жіночий оргазм від чоловічого

Якщо немає оргазму у стосунках

Ще одна беззаперечна причина, навіщо потрібен оргазм, це зміцнення стосунків. Якщо в парі хтось або обидва партнери систематично не отримують максимального задоволення від сексу, можуть виникнути проблеми сексуального чи психологічного плану.

Коли чоловік допомагає жінці досягти оргазму, він почувається впевненим та потрібним. Жінка також за свої старання бажає бачити задоволеного чоловіка. Через нав’язану думку суспільства про оргазм багато хто починає симулювати, щоб, наприклад, не образити партнера. Насправді, обман не скріплює стосунки. Краще подумати та знайти причину того, що заважає отримувати найвищу насолоду від сексу. Якщо у вас не виходить зробити це самотужки, можна звернутися за консультацієї до фахівця – сексопатолога.

Що заважає оргазму?

Відсутність оргазму можуть спричинити різні фактора: погодні умови, психологічний стан, фізичне здоров’я, харчування, одяг, який ми носимо, тощо. Кожна людина індивідуальна, але є основні причини, спільні для кожного.

Фізіологія

Організм людини є унікальним, і у всіх людей відрізняється. Будь-який орган може по-різному функціонувати та реагувати на різні подразники. Так і статеві органи у всіх різні: за будовою, чутливістю, функціонуванням. Тому той факт, що деякі отримують множинні тривалі оргазми, а хтось при множинних марних спробах — жодного, може бути пов’язаний із структурою організму.

Партнер

Вибір партнера має велике значення у цьому питанні. Саме тому з однією людиною у ліжку може бути краще, ніж з іншою. Партнер має допомогти розслабитися, дбати не лише про свої відчуття, відкрито говорити про те, що вас турбує. Якщо ви дорогі своєму коханому чи коханій, він (вона) обов’язково допоможе вам з’ясувати, чому у вас не виходить досягти найвищої насолоди.

Що заважає оргазму?

Психологічні бар’єри

Підсвідомість – це несвідомий психологічний процес. Будь-яке уявлення формується спочатку у нас у голові. Тому багато хто з різних причин будує собі сексуальні бар’єри — заборону на отримання задоволення. Такий блок можна створити на основі стереотипів чи невдалих дослідів, власних чи чужих.

Нав’язлива ідея про те, що в мене не вийде, я не такий, як усі, а що буде, якщо… геть-чисто вбивають всю романтику, психологічний настрій, і головне досягнення основної мети — отримання приємних відчуттів. Щоб позбавитися психологічних бар’єрів сексуального плану, необхідно щодня працювати над собою. Відкинути негативні думки, створити довірливі близькі стосунки з партнером, не соромитися говорити з ним про секс. Згодом ви зможете розслабитися і відчути бажаний оргазм.

Незнання власного тіла

Саме від того, що людина не вивчає своє тіло, вона не може отримати найвищий ступінь насолоди. Адже ми усі різні, і кожному з нас насолоду дарують різні речі. Хтось збуджується від поцілунків за вушком, хтось любить дотики до спини, а комусь подобається цілувати кохані ніжки. Тож не гайте часу, досліджуйте своє тіло, шукайте те, що вам подобається найбільше. Пошук ерогенних зон, до речі, можна, здійснювати й на самоті, у душі чи власному ліжку. Спробуйте мастурбувати, дійзнайтеся, які саме дотики дарують вам найбільше насолоди. А потім усе це можна обговорити з партнером.

Чому після сексу хочеться спати

Як дізнатись, що дівчина отримала оргазм?

Зазвичай, це буває не так просто. Адже у цьому питанні симулянток вистачає. Звичайно, можна спробувати поговорити з дівчиною, дізнатися від неї правду. Але спочатку все ж варто за нею поспостерігати. Про настання оргазму можуть свідчити такі ознаки:

  • зміни інтонації та голосу: хлопець може просто не впізнати голос партнерки, інтонація стає незвичайною, м’якою та лагідною;
  • прискорене дихання і серцебиття: дівчина дихатиме важко, а серце наче вистрибуватиме з грудейі;
  • зміни поз і рухів тіла: часто на піку задоволення можна побачити дівчину, що згинається та закидає голову.

Чому після сексу хочеться спати

Значне фізичне навантаження, викид в організм великої порції гормонів під час оргазму призводить до того, що людина втомлюється і хоче спати. Не варто ображатися на партнера, якщо він відвернувся і заснув. Це не свідчить про неповагу, навпаки, є нормальною реакцією хімічних процесів. Такий партнер отримав величезну дозу кохання та бажає наповнитися для наступної.

Висновок

Оргазм — це чудовий бонус під час сексу. Отримувати його не лише приємно, а й корисно. Якщо ви не можете його досягти, варто розібратися з причинами і зробити все можливе, щоб все-таки отримати найнеймовірніші відчуття.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar