Що таке молочниця

Часто люди соромляться обговорювати зі знайомими свої інтимні захворювання. Тому продовжують мовчки страждати, хоча від цього проблема не зникає, а, навпаки, посилюється. Проте найкращий спосіб швидше позбутися будь-якої хвороби, і тим більше не допустити її, це знати про неї якомога більше. Поінформований — значить, озброєний.

Молочниця — одна з найрозповсюдженіших хвороб, про яку не заведено говорити. Тим більше ви ніколи не дізнаєтеся, що на неї хворіє хтось із ваших знайомих, хоча таких досить багато. Що це за захворювання, чому навколо нього стільки різних заборон та як вилікуватися, розкажемо у цій статті.

Зміст

Види та форми молочниці

Що таке молочниця (кандидоз)

Молочниця (кандидоз) — це інфекція на слизовій поверхні органу, викликана дріжджоподібним грибком Кандіда. Найчастіше молочниця виникає у зоні статевих органів. Хвороба так називається через виділення «молочного» кольору сирної структури. Запальний процес супроводжується свербінням, печінням, болем у місцях зараження. Діагностувати хворобу сьогодні нескладно, а от визначити причину її появи досить проблемно.

Причини виникнення молочниці

Збудники — дріжджові гриби роду Candida — у невеликій кількості присутні на слизовій оболонці будь-якої здорової людини. У разі порушення мікрофлори їх чисельність збільшується, що може стати приводом для молочниці. До основних факторів, що впливають на мікрофлору, належать:

 • Прийом антибіотиків. Використання антибактеріальних препаратів значно порушує мікрофлору.
 • Стресовий стан. Стрес, конфлікти, сварки не лише знесилюють організм, а й завдають шкоди здоров’ю.
  ГРВІ, гострі харчові отруєння.
 • Хронічні захворювання, що передаються статевим шляхом. Часто жінки виявляють симптоми молочниці після зміни статевого партнера.
 • Зміни гормонального фону. Молочниця зустрічається у вагітних та жінок у період менопаузи.
 • Реакція на засоби особистої гігієни.
  Неякісна спідня білизна. Синтетичні матеріали та тісна білизна сприяють появі грибка. Вибирайте зручну білизну із натуральної тканини.
 • Ендокринні порушення.
 • Регулярні тверді дієти. Обмеження у раціоні може підірвати здоров’я, а вживання великої кількості вуглеводів призводить до активації зростання дріжджових грибів.
 • Різка зміна клімату.

Види та форми молочниці

Залежно від тяжкості перебігу молочницю розподіляють на кілька видів:

 1. Гострий кандидоз вульвовагінальний. Такий вид триває більш як два місяці.
 2. Хронічний рецидивний кандидоз має тривалість від чотирьох місяців до одного року.
 3. Кандидозоносійство. Мазок жінки виділяє брунькові форми грибка без клінічних проявів (виділень, сверблячки, печіння).

У кого може виникнути молочниця

Чомусь існує хибна думка, що на молочницю хворіють тільки жінки. Проте це не так. Відомо досить багато випадків, коли цю хворобу діагностували у чоловіків та дітей.

Молочниця у жінок

Молочниця у жінок

Майже кожній другій жінці відома ця інтимна проблема. На слизовій жіночих статевих органів починають активно розвиватися грибкові мікроорганізми. Коли ситуація погіршується, стан переходить у хворобу і жінка відчуває такі симптоми:

 • подразнення у зоні піхви та вульви;
 • свербіння, печіння, дискомфорт;
 • різкий біль під час сексу;
 • почервоніння та набряклість статевих органів;
 • сирні виділення зі специфічним запахом.

Молочниця у чоловіків

Молочниця у чоловіків

Чоловіки хворіють на молочницю рідше через особливості будови статевої системи: грибок вимивається під час сечовиділення. Однак симптоми молочниці можуть виявлятися різною мірою ускладнення. Причини виникнення молочниці та симптоми співпадають, так само як і у жінок. Можна додати ще кілька проявів кандидозу у чоловіків:

 • почервоніння крайньої порожнини статевого органа;
 • скрутне сечовипускання;
 • неприємні болючі виділення з різким запахом.

Молочниця у дітей

Молочниця у дітей

У дітей молочниця розвивається у ротовій порожнині та супроводжується такими ознаками:

 • білий наліт на язиці;
 • відмова від їжі;
 • слабкість;
 • почервоніння слизистої.

Ослаблений імунітет, хронічні, вірусні та інфекційні захворювання можуть стати причиною молочниці у дітей. У разі виникнення дитячого кандидозу варто звернутися до педіатра, а він, за необхідності, направить до вужчого фахівця: дерматолога чи вірусолога.

Шляхи ураження молочницею

Молочниця може передаватися статевим шляхом. У такому випадку обом партнерам потрібно пройти курс лікування. Однак найрозповсюдженіший спосіб зараження кандидозом відбувається у побуті. Інфекція живе на одязі, постільній білизні, засобах особистої гігієни, у воді та навіть у повітрі.

Причини виникнення молочниці

Чим небезпечна молочниця: її наслідки

Молочниця негативно впливає на весь організм, знижує його захисні функції та є джерелом для виникнення інших інфекційних захворювань. Призводить до запальних процесів сечовивідних шляхів та нирок. Але найнебезпечнішим кандидоз є для вагітних. Адже молочниця може зашкодити майбутньому малюку, оскільки передається від матері до дитини. Момент ураження може виникнути під час пологів, коли немовля проходить пологові шляхи.

Як виявити молочницю

Точний діагноз може поставити лише лікар після спеціальних аналізів. Однак, щоб звернутися до фахівця, потрібно звернути уваги на певні ознаки, які свідчать про початок хвороби. До таких симптомів молочниці у жінок належать:

 • сильне свербіння в інтимних місцях;
 • набряклість піхвової слизової оболонки;
 • нестерпне печіння при статевому акті;
 • запах кислих білих кашоподібних виділень.

У чоловіків визначити наявність хвороби можна по запаленню головки статевого члена. Навколо неї буде уражена почервоніла шкіра, а внутрішня частина крайньої плоті набряклою. Все це супроводжується моторошним свербінням і печінням, яке посилюється під час сечовипускання та статевого акту.

Як лікувати молочницю

Як лікувати молочницю

Існує безліч методів боротьби із молочницею. Але вибрати саме той, що підійде саме вам, може лише фахівець. Важливо одразу визначити причину виникнення, налагодити міклофлору та вилікувати хвороби, які спровокували молочницю. Якщо вчасно не з’ясувати причину, то можна очікувати появу кандидозу знову.

Лікар-гінеколог може призначити препарати місцевої та системної дії (вагінальні свічки, таблетки, спеціальні креми та мазі, капсули), які пригнічують ріст та розмноження патогенних мікроорганізмів, а також сприяють підвищенню імунітету. Правильне харчування, догляд за інтимною гігієною та внутрішня гармонія зможуть швидко відновити організм та бути профілактичним засобом від інфекції.

Міфи та факти про молочницю

Хвороба відома ще з часів Гіпократу, однак і досі навколо неї існує безліч міфів. Ось деякі з них:

 1. Будь-які виділення свідчать про молочницю. В організмі здорової людини на слизових оболонках можна спостерігати виділення. Однак не завжди вони є ознакою молочниці. Діагностувати захворювання може тільки лікар після ретельного огляду та вивчення результатів аналізів.
 2. Молочниця виникає після вживання великої кількості солодощів. Глюкоза, яка потрапляє в організм, може лише незначною мірою впливати на прояв інфекції. Якщо дотримуватися усіх правил гігієни та у разі нормального функціонування всіх органів, кандидоз не страшний.
 3. Молочниця може зникнути сама собою, без лікування. Це неправда. Кандидоз — серйозне захворювання, що призводить до ускладнень та небезпечних наслідків. Якщо не призначити спеціальну терапію, то самостійно інфекція не пройде.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar