Значення слова мітинг

Слово «мітинг» вживається у нашому мовленні досить часто, однак для різних поколінь воно має різне значення. Звідки походить ця лексема, що вона означає і що треба знати про мітинг, читайте у цій статті.

Зміст

мітинг це що таке

Що таке мітинг

Мітинг — це масові збори від 15 людей і більше, частіше на відкритому повітрі, які виступають з певними вимогами політичного або економічного характеру. Це організований виступ громадян, які висувають певні умови щодо змін у суспільному житті.

Мітинги проводяться або на підтримку якогось питання, або як протест проти певний дій влади чи якихось осіб. Якщо мітингуючі не порушують правила внутрішнього порядку у країні, то така демонстрація є легальною. Однак це стосується тільки демократичних держав.

що називають мітингом в ІТ-компаніях

Що називають мітингом в IT-компаніях

Слово «meeting» у перекладі з англійської означає «зустріч, збори». Це поняття є омофоном до українського варіанту. В українській мові слово почали використовувати програмісти та працівники IT-сфери, коли мова йде про наради та онлайн-зустрічі. Також зустрічаються до цього слова такі синоніми: міт-ап (meetup) — зустріч, daily-мітинг (daily meeting) — буденна нарада.

Що важливо знати громадянину про мітинг

Організувати та провести мітинг має право будь-який громадянин. Однак громадський захід має проводитися за відповідними правилами:

  • з доброї волі — взяти участь може будь-хто;
  • з певною метою — кожна акція має свої завдання та цілі для здійснення результату;
  • спокійно без агресії — така поведінка допоможе уникнути трагічних наслідків;
    з фото- та відеозйомкою або без — у цьому питанні немає обмежень, але може викликати в інших учасників невдоволення.

Будьте ввічливими й тактовними, адже такі ходи часто набувають емоційного прагнення, яке може перерости в агресивний настрій. Тримайтеся подалі від негативно налаштованих людей. Не підходьте близько до урн, сміттєвих контейнерів та інших предметів, які можуть підпалити. Іноді ходи виходять з-під контролю, тому будьте напоготові, щоб піти із заходу.

види мітингів

Види мітингів

Існує два основних види мітингів.

Санкціонований мітинг

Захід узгоджується із виконавчим органом влади. Така публічна демонстрація має суворий порядок проведення.

Несанкціонований мітинг

Цей мітинг проводиться без попереднього узгодження. Учасники можуть бути задіяні до різної відповідальності. Неповнолітнім на такому несанкціонованому заході перебувати заборонено за законом.

Яким має бути мітинг

Щоб уникнути проблем із законом, краще отримати дозвіл на проведення мітингу. Потім створюється оргкомітет — це група людей, які займаються підготовкою та організацією процесу. Після цього необхідно визначитися з місцем та часом проведення акції, агітувати людей та підготувати відповідну атрибутику: плакати, транспаранти, лозунги.

Чому мітинг можуть заборонити

Заборона мітингів в авторитарних країнах — явище досить часте. Наприклад, з початком російсько-української війни влада російської федерації заборонила виходити людям на мітинги більше як 3 особи із гаслами «Ні — війні!». У результаті така заборона дійшла до смішного: людей забирали автозаки навіть за присутній на площі зі звичайним білим аркушем. І це не дивно, адже авторитарна влада бачить для себе загрозу у волевиявленні.

Конституції та закони демократичних країн не забороняють проводити мітинги, окрім тих, які закликають до насильства та дискримінації. Якщо ви наважитеся провести демонстрацію із закликами, які будуть пригнічувати права і свободи інших людей, то у вас нічого не вийде. А от відстояти своє право на життя, свободу, освіту, працю, відпочинок, почутті завжди можете.

Що не можна робити на несанкціонованих акціях

На таких формальних заходах заборонено вживати алкоголь, поводитися агресивно та порушувати громадський порядок.

санкціонований мітинг

Відповідальність за участь у несанкціонованих акціях

Кожен учасник несанкціонованих зборів має розуміти наслідки. Адже захід, який не був узгоджений з адміністрацією, вважається незаконним.

Адміністративна відповідальність за участь у несанкціонованій акції

Якщо учасник порушує закон, його притягнуть до адміністративної відповідальності. Участь у несанкціонованому мітингу загрожує людині штрафом та залученням до виправних робіт.

Кримінальна відповідальність за участь у несанкціонованій акції

Якщо учасник такого мітингу завдасть шкоди іншим учасникам чи владі, його можуть притягнути до кримінальної відповідальності. Для такого випадку передбачено штраф чи позбавлення волі.

Що робити, коли вас затримали на несанкціонованому мітингу

У такому випадку не намагайтеся конфліктувати із правоохоронними органами. Покажіть свої документи. Поводьтеся стримано і спокійно, не чиніть опір. Пам’ятайте, у вас є право на адвоката та на дзвінок близьким. Поліцейський оформить на вас протокол про затримання, а ви маєте уважно ознайомтеся з цим документом. Важливо звернути увагу на час та обставини затримання.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar