Що таке майнінг (mining) простими словами

Слово «криптовалюта» сьогодні дуже поширене. Однак не всі знають, звідки вона береться і як називається процес її отримання. У статті розкажемо, що таке «майнинг», як він працює, чи можна навчитися майнити і як це зробити.

Зміст

як з'являється біткоїн

Що таке майнінг

Майнінг — це діяльність, спрямована на створення блоків у системі для вилучення цифрових засобів з них. З англійської «mining» перекладається як «видобуток». І тут організатори видобувають цифрові гроші з глибин системи з допомогою математичних обчислень.

Як влаштований майнінг

Щоб отримати винагороду, необхідно закрити блок. Для цього потрібно потужне обладнання та мінімальні логічні операції (транзакції). Майнінг забезпечує всю роботу у мережі:

  • підтверджує транзакції;
  • захищає від хибної інформації та дублювання транзакцій, кібератак;
  • децентралізує (перерозподіляє, розсіює) функції мережі.

Що таке майнінг криптовалют

Майнінг криптовалют (криптомайнінг) — це складна копітка процедура обробки криптотранзакцій та додавання їх до попередніх транзакцій, що знаходяться у блокчейні (базі даних). Найпопулярнішими віртуальними валютами є біткоїн, ефіріум, лайткоїн. Сьогодні така довгострокова інвестиція замінює цінні папери та гроші. Багато послуг дають можливість споживачеві розраховуватися криптовалютою.
Що таке майнінг криптовалют

Як з’являється біткоїн

Біткоїн з’являється завдяки алгоритму майнінгу. Будь-яка цифрова валюта створюється певним способом шифрування. Завдання майнінгового обладнання розшифровувати його та забезпечити обробку мережевих транзакцій за винагороду. Кожен користувач має можливість заробити біткоїн самостійно або приєднатися до майнінгу пулу (об’єднання учасників). Видобута винагорода самостійно повністю дістанеться одному користувачеві, а нагорода за загальний блок — розподіляється на всіх учасників.

Основні види майнінга

Користувач може вибрати будь-який вид майнінга, який йому підійде. Ось список основних різновидів.

Хмарний

Такий вид передбачає додатковий бізнес для великих майнерів, які здають у найм своє обладнання для дрібних за допомогою спеціальних програм. Ця промислова діяльність дозволяє заощаджувати на покупці дорогого обладнання. Купуючи у перевірених продавців, можна бути впевненим у прибутковій покупці.

Для підключення до хмарного майнінгу необхідно:

  1. Вибрати найвигіднішу пропозицію на ринку.
  2. Визначити потужність, алгоритм розрахунку, строк аренди. У середньому укладають контракт на 1 рік, але можна знайти на 6 місяців чи безстроковий.
  3. Сплатити вартість прокату.
  4. Отримувати регулярні нарахування від компанії за криптомайнінг.

Серверний

За технологією серверний майнінг схожий на хмарний: його можна взяти не лише в оренду, а й купити. Це готове апаратне забезпечення, щоб майнити. Майнери купують або орендують серверні блоки живлення у провайдера, після чого мають встановити клієнтське програмне забезпечення, зареєструватися та синхронізуватися із мережею. Можна створити власну серверну мережу або майнити самотужки.

На процесорі

Майнінг на процесорі дуже схожий на процес видобування криптовалюти за алгоритмом доказу виконаної роботи. У багатьох мережних блокчейнах вбудовані механізми адаптації складності обчислень, що проводяться, які пов’язані з обчисленнями одного блоку. У разі збільшення єдиної обчислювальної потужності необхідно збільшувати складність іншого блоку. Є криптовалюти, створені спеціально для процесорів, що прискорює досягнення та забезпечує широкий доступ до криптовалют.

На АСІКах

ASIC є машинкою з комплексною системою для певних додатків, розроблені для виробництва конкретних алгоритмів. Тобто, на такому устаткуванні ви отримаєте лише один вид криптовалюти. ASIC — потужні та енергоефективні. Проблемою залишається дефіцит таких машинок, адже небагато компаній їх випускають.

На відеокартах

Важливий етап для майнінгу на відеокартах — вибір необхідної моделі. Найкращими у цій сфері можна назвати AMD та Nvidia будь-якої серії. Для такого майнінгу не підійде апаратне забезпечення ноутбука. Заробіток залежатиме від продуктивності відеокарти, тому не заощаджуйте на розрядності, швидкості та обсягах.

майнінг ферми

Майнінг ферми

Такі об’єднання великої кількості комп’ютерів або серверів в одну систему можуть принести гарну винагороду. Поєднуючи обладнання в єдине ціле, важливо розуміти, що кожен механізм працює самостійно, але результат виходить інтегральний. У різний час і для різних криптовалют використовують неоднакове обладнання. Наприклад, біткоїн колись видобували через відеокарти, після них змінили процесори ASIC. Технології змінюються, і мережевий маркетинг також не стоїть дома.

На жорсткому диску

Найвідоміший спосіб майнити криптовалюту на жорсткому диску — це видобуток Chia. На відміну від інших цифрових валют вона використовує принцип доказу простору та часу. Винагорода за майнінг залежить від кількості простору, що займає майнер у мережі. До плюсів жорстких дисків можна віднести:

  • електровитратність;
  • швидкодійність;
  • безшумність;
  • практичність;
  • економність.

Платформи та сервіси, які потрібні для новачків

Тому, хто тільки-но починає майнити, розібратися з процедурою майнінгу досить складно. У мережі є багато сервісів, які допоможуть на перших етапах початківцю:

  • StormGain;
  • Bybit;
  • Genesis;
  • Nicehash;
  • Kryptex;
  • Hashnest;
  • Eobot;
  • Hashing24.

Як почати майнити самостійно

Як почати майнити самостійно

Є кілька дій, які має виконати майнер перед початком роботи.

Зібрати обладнання

Щоб зібрати необхідне обладнання, потрібно знайти материнську плату, адаптер та райзер (подовжувач для відеокарт), блок живлення, кабель та синхронізатор (контролер для запуску), корпус або раму, комплектуючі та фурнітуру.

Визначитись із криптовалютою

Кожна криптовалюта має своє обладнання. Тому перш ніж вибрати вид майнінгу, потрібно визначитися, яку валюту ви хочете добувати.

Вибираємо пул сервер для майнінгу

Найкращий варіант для початківця — приєднатися до розкрученого пулу. Тому в мережі ви знайдете рейтинги оптимальних пул серверів, яких можна об’єднатися.

Вибираємо біржу або гаманець де буде накопичуватись здобута криптовалюта

Поради щодо вибору криптобіржі:

  1. Дізнайтеся, чи має платформа офіційне представництво у вашій країні.
  2. Зверніть увагу на інтерфейс та мову програмування.
  3. Враховуйте кількість торгових пар для можливостей торгівлі та інвестування.

Як вибрати гаманець

У гаманці містяться дані, що відкривають доступ до засобів у блокчейні та забезпечують безпеку зберігання. Існує кілька видів гаманців для криптовалюти:

  • Програмні (Blockchain Wallet, Coinbase Wallet) — забезпечують мультиплатформність, швидкий доступ до засобів, високу безпеку. Кожен гаманець прив’язується до фізичного носія, і за втрати призведе до повної втрати коштів.
  • Біржеві (Currency.com, Binance) — підійдуть для інвесторів та трейдерів (торговців біржевими товарами), фізичним особам у випадку втрати кошти не повернуться.
  • Апаратні (Ledger Blue, Trezor) — зручні, максимально безпечні прилади у вигляді флеш-накопичувачів, що генерують секретні ключі та цифрові підписи угод. Гарантують повну анонімність.

Переваги та недоліки майнінгу криптовалюти

Переваги майнінгу криптовалюти:

  • одноразове налаштування;
  • контрольований автоматичний процес системою;
  • гідний прибуток при правильному підході.

Мінуси криптомайнінгу:

  • дороге обладнання;
  • великі витрати на електроенергії;
  • додаткове охолодження машинок;
  • високий ризик зазнати невдачі.

Основні види майнінга

Наскільки вигідним може бути майнінг

Майнінг — якась лотерея. Ви можете скупити біткоїни за однією вартістю, але завтра ціна впаде вдвічі. Ви зазнаєте серйозних збитків, адже віртуальні, як і реальні засоби, нестабільні у показниках. Якщо у вас достатньо знань та навичок у цій сфері, знаєте коли та що майнути, то це досить прибуткове заняття. Хороший майнер на місяць отримує до 10 000 $ за умови великої потужної ферми та великих початкових вкладень.

Висновок

Майнінг — серйозна процедура. Щоб заробляти в мережі, варто детально вивчити тему та порадитися зі спеціалістом (наприклад, інженером чи досвідченим майнером). Пам’ятайте про можливі ризики та завжди слідкуйте за новинами.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar