Що таке логін та пароль, як їх створити і де краще зберігати

Якщо ви користуєтеся інтернетом, то без слів «логін» і «пароль» вам не обійтися. В статті ми детально розкажемо що означають ці слова, чим вони відрізняються між собою, як їх створити та використовувати, щоб убезпечити себе онлайн.

Зміст

що таке логін і пароль

Що таке логін під час реєстрації

Щоб вільно користуватися інформацією на різноманітних веб-ресурсах, користувачам пропонують зареєструватися і ввести логін та пароль. Після успішної реєстрації, відвідувач сайту має особистий віртуальний кабінет, в якому міститься уся конфіденційна інформація. Саме завдяки логіну та паролю користувач і надалі зможе керувати налаштуваннями, функціоналом та здайснювати різні операції та сайті.

Наприклад, особистий кабінет потрібно створити в інтернет-магазині, щоб мати можливість оформлювати в ньому покупки. Покупець має залишити в кабінеті свої контактні дані й номер платіжної картки, з якої будуть зніматися кошти за покупку товарів. Адреса та телефон клієнта дозволять магазину швидко доставити товар.

Логін — це віртуальне ім’я користувача або облікавий запис, який містить своєрідний дескриптор, який ідентифікує особу у системі. Логін може означати справжнє або вигадане ім’я (нік). Часто логін містить літери латинського алфавіту, іноді — цифри. Головна утова — це ім’я має бути вільним у системи, ніким не використовуватися на даному ресурсі. В іншому випадку система просто не зможе вас зарежструвати. Якщо вигадане вами ім’я вже зайняте, система може запропонувати вам свій варінт, схожий на ваш.

Наприклад, ви створили акаунт у групі, записали собі логін katrusia97. Тепер інші учасники платформи бучитимуть вас під цим іменем. Майже на будь-якому сайті ви можете залишити свої справжні дані, проте ніхто, крім адміністраціх ресурсу, не зможе вас ідентифікувати. А під вашим іменем вже ніхто інший не зможе зареструватися.

Щоб користувач зміг увійти у свій кабінет, він має правильно ввести точні символи логіна та пароля. Якщо користувач помилиться хоча б одним символом, система не розпізнає його, й кабінет не відкриється для входу. Тому завжди записуйте логіни та паролі у безпечному місці, доступному тільки вам.

Навіщо потрібні логін і пароль

В інтернеті багато сайтів, якими можна користуватися без реєстрації. Однак є такі сервіси, доступ до яких можливий тільки після реєстрації. Це потрібно буде зробити, щоб увійти:

 • в електронну скриньку;
 • в соціальну мережу;
 • форум, блог, чат, відеохостинг (наприклад, YouTube);
 • в акаунт на торговельних інтернет-майданчиках та онлайн-магазинах.

Створене ім’я користувача на сервері бази даних дозволяє повноцінно користуватися платформою та усіма його налаштуваннями. Після реєстрації логін та пароль слугують ключем для авторизації у системі веб-ресурсу.

як створити пароль

Як створити логін і пароль

Найчастіше логін і пароль потрібно придумати самостійно. Однак буває так, що система пропонує вам варіанти з подальшою заміною символів.

Стрімке збільшення користувачів у мережі трохи ускладнює підбір унікальних логіна та пароля. А без них просто неможливо увійти в систему. Тому часто сервіси пропонують новим користувачам свої варіанти. Наприклад, щоб створити новий акаунт Google, користувачу пропонується спочатку ввести своє ім’я, призвище, дату народження, стать, а система вже на основі цих даних пропонує вільні варіанти назви для ніку та назви електронної скриньки.

Придумати надійний пароль — важлива умова для вашої безпеки в інтернеті. Фахівці наполегливо рекомендують не використовувати для паролів імена рідних та друзів, клички тварин, важливі дати зі свого життя та життя країни, які можуть легко вирахувати злодії. Адже чим легше підібрати пароль, тим простіше зламати ваш акаунт та скористатися вашими персональними даними.

Стандартні вимоги до логіна

Середня довжина логіна — від шести до дванадцяти символів. Записувати починають здебільшого з літер, а далі можна вводити цифри та символи. Не можна ставити пробіли та завершувати запис символом. У вживанні великих букв немає необхідності: тут вона існує як знак.

Рекомендується використовувати різноманітні літери, цифри та символи для максимальної надійності. Кількість символів обмежується мінімальним розміром від шести символів.
як створити логін

Генератор логінів

Багатьом користувачам важливо, щоб логін був унікальним та легко запам’ятовувся. Якщо ви не можете самостійно такий придумати, скористайтеся зручним сервісом — онлайн-генератором логінів. Так ви швидко виберете собі цікавий та оригінальний нік для реєстрації на будь-якому сайті.

Є генератори, які можуть створити мережеве ім’я, яке характеризуватиме власника за різними показниками. Такий менеджер значно полегшує завдання та пропонує купу варіантів, яеред яких завжди можна знайти той, який підходить саме вам.

Підказки сайта під час вибору логіна

Сайти часто прагнуть полегшили користувачам завдання з вибору логіна. Відвідувачу веб-ресурсу пропонується ввести свої дані, а система самостійно підбирає кілька варіантів для вибору. Користувачу необхідно лише вибрати той, який йому подобайється найбільше.

Навіщо створювати надійний пароль

Якщо пароль не надто надійний, у вас можуть виникнути проблеми. Зловмисники часто користуються тим, що люди нехтують елементарними правилами щодо безпеки в глобальній мережі.

Хакери легко зламують прості паролі та отримують доступ до всієї важливої інформації користувачів. Вони можуть заблокувати ваш мобільний телефон, скористатися реквізитами та зняти усі кошти з банківських карток, шантажувати вас особистим листуванням. І це далеко не весь перелік  речей, які злочинці можуть зробити, отримавши доступ до вашої конфіденційної інформації. Тому не варто ігнорувати мережу безпеку.

Погані паролі, які точно не варто використовувати

Ненадійними паролями вважаються слова, вирази, систематично впорядковані літери та цифри. Люди застосовують їх у тому випадку, коли не хочуть запам’ятовувати та придумувати щось оригінальне, а прагнуть швидше закінчити процедуру реєстрації. Ось приклади таких паролей:

 • впорядкованість цифр: 12345678, 87654321, 226688, 10001010001;
 • дати: 18101988, 19881018, 1018;
 • номера телефонів: 0976630570, 0504454560;
 • розповсюджені слова: kod, obrazets, admin;
 • ваше ім’я, імена близьких, домашніх улюбленців: galya, egorka, dimo4ka, reks, myrka;
 • географічні об’єкти: kiev, dnipro, karpaty
 • логін або его елемент;
 • електронна адреса: petrova66@mail.ru, nikolay1968@gmail.com.

Часто люди використовують пароль, який набирають на клавіатурі англійської розкладки: qwerty, asdfg, zxcvbn. Ці літери хоча латинські, але вони стоять на клавіатурі поруч. Людина думає, що придумала надійний пароль, а зловмисники легко його підбирають. Щоб зламати такий пароль, хакерам не потрібно багато часу. Тому підбирати пароль треба ретельно.

логін і пароль це що таке

Поради щодо вибору пароля

Якщо у вас немає ідей щодо створення надійного пароля, скористайтеся такими порадами:

 1. Візьміть будь-який вираз з вірша, пісні, кінострічки. Наприклид, «Тіні забутих предків».
 2. Напишіть усі слова разом та переведіть у транслітерацію: «tinizabutyhpredkiv».
 3. Замініть частину літер на спеціальні символи. Для зручнішого запам’ятовування можна замінити літери на схожі знаки: а на @, i на !, y на 4. Таким чином у вас може вийти такий пароль: «t!n!z@but4hpredk!v».
 4. Додайте будь-які цифри. Можна використати певні дати, улюблені числа, вік, код оператора: «t!24n!z@bu08t4hpre1991dk!097v».

Замість цитати можна взяти будь-яке поєднання слів та словосполучень. Наприклад, назву якогось чудернацького свята:

 1. День квітучих кульбаб: denkvіtuchihkulbab.
 2. Замініть деякі літери словами: denkv!tuch!hkulb@b.
 3. Додайте цифри: den25kv!tuc06h!hku20lb14@b (наприклад, день вашого випускного вечора в школі).

Пароль из 15-20 символів уважається максимально надійним. А зламати такий ключ майже неможливо.

Як створити надійний пароль

Іноді машинальний набір різних знаків може стати хорошим паролем:

 • Ygjdkdl485869$6UI;
 • JJKjghfkifgl<kfhrj5669j;
 • kgllgHHHK;67950%hfj;
 • ;g’;lg;l;lk789959djdklg.

Під таким паролем ваші дані будуть у повній безпеці.

надійний пароль

Генератор паролів

Багато користувачів активно використовують менеджери паролей для створення унікальних та надійних кодів. Скористатися таким сервісом дуже просто. Уведіть у пошуковий рядок «генератор паролів», виберіть будь-який із запропонований сервісів. Уведіть кількість символів, які б ви хотіли мати у своєму паролі (надійний варіант — 10 і більше знаків), позначте, які символи, цифри чи літери можуть бути у паролі та натисніть «Згенерувати». Це дуже швидкий та безпечний спосіб створення надійного ключа. Не забудьте записати та зберегти цей пароль.

Перевірка надійності пароля

Щоб бути впевненим, що пароль надійний, потрібно звернутися до спеціальних сервісів, які перевіряють ключі. Одним із них є Security.org. На прикладі цієї програми ми розглянемо, як скористатися функцією:

 1. Перейдіть на сайт.
 2. Уведіть ваш пароль у рядок для аналізу.
 3. Через кілька секунд система видасть рівень надійності вашого пароля та скільки шансів у зловмисників його зламати.

Сервіс безпечний, адже не зберігає в собі паролі. Якщо ви не хочете вводити реальний пароль, можете замінити кілька символів, це в жодному разі не вплине на його рівень безпечності.

як створити надійний пароль

Як зареєструватися на сайті, маючи сторений логін та пароль

Ось наочний приклад реєстрації на сайті зі створеними логіном та паролем:

Ви створили такі параметри:

 • Логін: ShevAnn12;
 • Пароль: Khfjk4%flfl56.

Реєстрація в спільноты любителів футболу:

 1. Зайдіть на сторінку веб-ресурсу та знайдіть розділ «Реєстрація» або «Зареєструватися». Перед вами відкриється стандартна форма реєстрації.
 2. На такому ресурсі можуть бути додаткові питання про улюблену збірну чи команду, але заповнювати такі поля необов’язково. Обов’язково треба заповнити тільки рядки із зірочкою.
 3. Погодьтеся з умовами використання сайта та натисніть «Створити обліковий запис».
 4. Підтвердіть email-адресу. Перейдіть до своєї пошти, куди адміністрація сайту надіслала вам листа. Іноді в основній папці повідомлення не з’являється, тоді треба перевірити папку «Спам». У листі буде посилання, за яким потрібно перейти, щоб підтвердити реєстрацію.

Після цього у вас з’являється власний обліковий запис, а ви стаєте учасником групи любителів футболу. Ви можете коментувати публікації, ділитися думкою з іншими користувачами, створювати пости, ставити питання, робити ставки на спорт та інші функції, які недоступні без авторизації. Можна зберегти логін та пароль у браузері, щоб не вводити їх знову.

Як змінити логін та пароль

Щоб змінити дані, потрібно зайти на сайт та скористуватися налаштуваннями:

 • У розділі з даними авторизації натисність «Змінити».
 • Виберіть рядок для зміни логіна та пароля. Щоб підтвердити особистість, потрібно буде написати поточні реєстраційційні дані.
 • Після того, як система погодила ввід поточних даних, уведіть новий пароль чи логін. Збережіть дані.
 • На електронну адресу вам надійде сповіщення про те, що дані змінилися, а для їх підтвердженя потрібно перейти за посиланням.

Що робити, коли забув пароль чи логін

Якщо ви не пам’ятаєте свій логін або пароль, то їх можна легко відновити. Будь-який дескриптор підв’язаний до вашої електронної адреси або номера телефона. Коли ви повідомляєте адміністратору натиском кнопки або у чаті, що забули пароль або логін, на вашу електронну скриньку або телефон надходить повідомлення з кодом або посиланням. Вам необхідно виконати умови, зазначені у цьому повідомленні. Далі вам потрібно зайти та ввести новий логін чи пароль.

навіщо потрібен пароль

Як зберігати логін та пароль

Якщо давній надійний спосіб записувати у нотатник усі паролі й логіни вам не підходить, можна скористатися одним із хмарних сервісів для зберігання даних:

Програми для зберігання даних

«Хмарні» сховища — це спеціальні сервіси для збереження матеріалу у віртуальному осередку. Зберігати інформацію на веб-сховищі набагато надійніше. Навіть, якщо ваш комп’ютер чи смартфон пошкодиться, втратиться чи загубиться, ви все одно потім зможете зайти на сервіс та взяти необхідну інформацію.

Програми відкривають доступ до особистих об’єктів у веб-інтерфейсі, а керувати файлами можна за допомогою ПК та мобільних приладів.

Ось найпопулярніші та найбезпечніші web-сервіси длязберігання даних:

 • Dropbox;
 • Cubby;
 • OziBox;
 • Google Диск;
 • MediaFire;
 • Box Sync;
 • SpiderOakONE;
 • OpenDrive;
 • Mega;
 • Microsoft OneDrive.

Навіть якщо ви стовідсотково упевнені в тому, що не забудете свій логін чи пароль, можна скористатися зручним хмарним сервісом для збереження своїх файлів.

Висновок

Сучасній людині, яка пристуня в інтернеті, постійно доводиться користуватися логінами та паролями. Важливо, щоб ці дані були надійно захищені від зловмисників, які можуть скористатися конфіденційною інформацією та заподіяти іншим шкоду. Тому не варто нехтувати простими правилами мережевої безпеки, створюйте надійні логіни й паролі, і нікому (навіть найближчим людям) їх не розголошуйте.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar