Що таке лізинг та як він працює

Для забезпечення роботи підприємства необхідні спеціалізовані машини. Однак не кожен підприємець, особливо на етапі заснування бізнесу, може дозволити собі придбати усе необхідне обладнання. Постійно орендувати автівки чи верстати також досить витратно.  У такому випадку найкраще скористатися послугою лізингу. Що це таке, як воно працює, і наскільки це вигідно, з’ясуємо у статті.

Зміст

Лізинг – що це таке

Лізинг – що це таке?

Лізинг – це послуга кредитування для підприємницької діяльності. Якщо простіше, то це можливість придбати необхідне обладнання для ведення бізнесу через послуги лізингової компанії. Наприклад, ви плануєте відкрити ресторан, але у вас не вистачає коштів, щоб придбати усе необхідне для закладу обладнання. Тоді ви звертаєтеся до спеціалізованої лізингової компанії, яка надає вам усю необхідну техніку за певну плату. Ви укладаєте з цією фірмою договір, відповідно до якого ви маєте або повернути, або викупити товар до певного строку.

Кому підходить лізинг

Лізинг підходить для будь-якого підприємця, фізичної або юридичної особи, яким потрібен транспорт, техніка та нерухомість для розвитку діяльності. Якщо вам необхідні усі ці засоби для ведення власної справи, лізингова компанія може запропонувати вам усе необхідне.

Чому спеціальній фірмі простіше вдатися до угоди, ніж банку? Якщо орендар не буде виконувати умови угоди, в нього просто заберуть орендований товар. А лізингова компанія згодом знайде нового клієнта на майно.
Кому підходить лізинг

Види лізингу

Існує три основних види лізингу:

 1. Фінансовий – найпоширеніший вид. У процедурі беруть участь 3 сторони: компанія, одержувач та постачальник. Лізингова фірма купує товар у постачальника, який переходить у володіння отримувача після укладання договору. Термін користування залежить від умов експлуатації (від 1 до 5 років). По закінченню терміну все майно стає власністю замовника.
 2. Оперативний – передбачає, що після закінчення терміну експлуатований товар назад повертається до лізингової компанії. Такою послугою користується менше клієнтів, тому оперативний лізинг не такий популярний, як попередній.
 3. Поворотний. У такій ситуації одержувач виступає у ролі постачальника. Тобто він продає лізинговій компанії своє майно і бере його в оренду. Такий процес дозволяє заощадити на податках та взяти продукцію на тривалий термін.

Сублізинг

Сублізинг – це передача лізингоотримувачем майна третім особам. Такий процес обов’язково передбачений в обох договорах: першим складається контракт лізингу, а на його основі укладається документ про сублізинг.
Види лізингу

Що можна взяти в лізинг

У лізинг беруть легковий, вантажний, комерційний автотранспорт, дорожнє та будівельне обладнання, літаки, залізничні вагони, бурові станції тощо. Не можна взяти земельні ділянки та природні елементи, сировину, паливо, будівельні матеріали, харчові продукти та інші предмети, які неможливо використовувати повторно.

Переваги та недоліки лізингу автотранспорту

Щоб скористатися послугою автолізингу, варто передбачити усі плюси та мінуси цього фінансового інструменту.

Переваги автолізингу:

 • застосовується механізм прискореного зносу у триразовому коефіцієнті;
 • присутні податкові пільги;
 • розробляється зручна індивідуальна схема перерахунку платежів;
 • оформляється договір у короткий термін;
 • надаються лише необхідні документи у менш суворій формі, ніж в інших фінансових установах;
 • пропонується можливість одночасно купити кілька видів автотранспорту;
 • оновлюється система основних фондів;
 • надається шанс змінити транспортний засіб (МС) на новий після закінчення лізингового договору.

Недоліки автолізингу:

 • можливість для лізингової компанії зберегти за собою право власника об’єкта лізингу;
 • право здавати в суборенду автомобілі можна тільки за дорученням лізингодавця;
 • фізичні особи не мають жодних податкових преференцій.

Що можна взяти в лізинг

Переваги та недоліки лізингу обладнання

Переваги leasing-обладнання:

 • можливість за невеликого стартового бюджету розпочати свою справу, взявши в оренду якісну техніку;
 • повне фінансування обладнання без швидкого повернення коштів;
 • розробка лізингової угоди з огляду на специфічні особливості орендарів;
 • здатність більшої інвестиційної мобільності та фінансового планування;
 • придбання активів фінансується протягом обумовленого строку;
 • орендар самостійно обирає обладнання та оптимальні для нього умови співпраці;
 • швидке включення у виробничий процес;
 • використання великих промислових потужностей;
 • заохочення та підтримка від державної політики.

Недоліки лізингу обладнання:

  • високі ставки ПДВ та мита під час в’їзду обладнання в країну;
  • підсумкова ціна лізингу буде більшою, ніж придбання спецтехніки в кредит;
  • внесення ¼ авансу від вартості угоди;
  • обов’язковість платежів у певний період незалежно від стану техніки та результатів роботи.

Різниця між лізингом і кредитом

Різниця між лізингом і кредитом

Відмінність лізингу від товарного кредиту у тому, що лізингодавець — не виробник та не продавець товару, він – арендодавець. І товар, який ви оформили за лізинговою угодою не стає вашою власністю. А от після оформлення кредитного договору право власності на майно переходить до вас.

Лізинг та оренда: у чому різниця

Від орендної угоди лізинг відрізняється тим, що винайняти можна на будь-який термін, а лізингова документація підписується на певний строк. Тривалість залежить переважно від терміну корисного використання обладнання і становить не більше 5 років. Договір лізингу передбачає початковий внесок, тоді як за умовами оренди фірми можуть просити оплату за фактом.

Сублізинг

Чи вигідна покупка автомобіля в лізинг в Україні

Не кожен українець може придбати власний автомобіль. А якщо мова йде про бізнес, то іноді потрібно придбати не один вид транспорту. У Києві та інших великих містах України послуга лізингу має великий попит. Наразі багато компаній пропонують придбати як нові, так і вже уживані автівки.

Важливий критерій вибору для покупця – підтримка малого та середнього бізнесу лізингом у той час, коли українські банки на початкових етапах не можуть видати користувацький кредит. Клієнти відзначають також вигоду лізингових платежів та включення до договору страховки, техогляду, економію на податках.

Лізингова угода: етапи, види, ступені ризику та варіанти платежів

Щоб вдало укласти лізингову угоду, необхідно дотримуватися всіх етапів її проведення, вивчити всі ризики та дізнатися про варіанти платіжної системи.

Як оформити договір

Перед оформленням рекомендується зайти на сайт компанії та ознайомитися з процедурою, а також створити офіційний кабінет та скористатися онлайн-калькулятором. У відповідних полях форми потрібно вказати конкретні дані, а система запропонує оріієнтовну суму за послуги. Оформлення угоди майже у всіх компаніях схоже. Для цього необхідно подати пакет документів, який містить:

 • заявку із зазначенням необхідного товару з можливою ціною та контактами покупця;
 • бухгалтерський баланс та облік за останній період вашого підприємства;
 • юридично засвідчені копії документів засновників;
 • бізнес-план.

Після подачі документів лізингодавець розглядає ваші можливості й побажання та приймає відповідне рішення.

переваги та недоліки лізингу

На що звернути увагу, підписуючи угоду

Перед підписанням договору лізингу варто уважно ознайомитись з його умовами. Особливо зверніть увагу на пункти про право власності, перехід майна лізингоодержувачу. Варто знати, який вид угоди ви здійснюєте: зворотну, оперативну, фінансову. Обов’язково звертайте увагу на конкретний обсяг та умови використання предмета лізингу, умови його вилучення.

Що буде, якщо порушити умови договору?

За невиконання умов угоди лізингодавець має право конфіскувати у вас орендоване майно. Після закінчення терміну договору, залежно від його виду, ви повертаєте товар, або його викупаєте.

Чи існують пільги для малого бізнесу?

Кожен підприємець, який скористався лізинговою процедурою, повинен регулярно оплачувати платежі. Вони бувають кількох видів:

 • класичні – стандартні, за домовленістю сторін;
 • ануїтет – річні;
 • регрес – знижені;
 • сезонні
 • ступінчасті.

Для малого бізнесу є економічні переваги, що знижують оподаткування та внески. Перед державою вони також мають свій привілей у вигляді спрощеної звітності та пом’якшення адміністративного контролю.

Що таке лізинг авто для юридичних осіб

Для юридичних осіб автотранспорт у лізинг — це вид кредитування, який передбачає укладання угоди лізингодавця з лізингоодержувачем про оренду ТЗ з можливістю подальшої виплати. Предметом автолізингу є нові автомобілі чи авто з пробігом.

Висновок

Лізинг – популярна сьогодні послуга, яка служить для підтримки малого та середнього бізнесу, а також для особистих цілей фізичних осіб. Прийнявши важливе рішення зробити покупку в лізинг, варто врахувати всі варіанти результату подій. Вивчіть репутацію лізингової компанії, куди плануєте звернутися. Скористайтеся всіма рекомендаціями статті.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar