Що таке кешбек простими словами та як це працює

Чимало людей із задоволенням користуються кешбеком. Але є ті, хто й досі не знайомий із цим поняттям. У статті ми простими словами пояснимо, що таке «кешбек», як він працює, його вигідні сторони та каверзи.

Зміст

Як заробити на кешбеку

Що таке кешбек

Слово «кешбек» походить з англійської мови та утворене додаванням слів. «Cash» (кеш) перекладається як «гроші», «back» — «назад, назад». Таким чином, кешбек — це повернення грошей за будь-яку фінансову операцію. Це бонус або знижка, яку ви отримуєте за покупку (послугу) певного магазину чи сервісу.

Як працює кешбек

Кешбек можна отримати в реальному житті та інтернеті. У першому випадку оформляється картка, за допомогою якої можна розраховуватись за покупки, а на неї потім повертається частина коштів у вигляді бонусів. В інтернеті кешбек працює за такою схемою:

 • покупець заходить на сайт магазину, знаходить товар, що цікавить, і ознайомлюється з процентною ставкою кеш бека;
 • клієнт оплачує товар (послугу);
 • оплата фіксується та перевіряється;
 • після перевірки клієнту автоматично пересилається обіцяна сума повернення.

Як працює кешбек

Кому вигідний кешбек

Кешбек вигідний не тільки споживачеві, який може заощадити на придбанні будь-якої продукції, а й продавцям, компаніям, підприємцям, які пропонують купувати зі знижкою. Клієнт не переплачуватиме за однаковий товар, коли десь можна купити з кешбеком, який одразу після покупки повертається на картку. Для магазину це можливість отримати нових клієнтів вигідно конкурувати над ринком.

Види кешбеку

Основними різновидами кешбеку можна назвати:

 • банківський — відсоток повертається при оплаті карткою (кредитною або дебетовою) певного банку;
 • спеціалізований — використання кешбек-сервісів для оплати товарів в інтернет-магазинах;
 • комерційний — покупець отримує знижку безпосередньо від самого виробника в рамках спеціальних програм за підтримки відносин між продавцем і клієнтом;
 • мильовий — користувач конкретними авіакомпаніями отримує бонуси (милі) за користування послугами.

cashback

У чому сенс cashback-балів і що це таке

Спочатку кешбек отримували на картку або електронний гаманець у вигляді реальних грошей, які можна було вивести. Тепер бонуси надходять на рахунок покупця у вигляді балів. Це умовний еквівалент, який найчастіше 1 бал прирівнює до 1 грошової одиниці. Таке накопичення дуже вигідне для магазинів, де було здійснено покупку. Адже ці бали можна буде надалі використовувати лише у цьому місці.

Переваги

До переваг кеш беку належать:

 • сильна мотивація споживача купувати в одному місці за знижкою;
 • психологічна сторона — клієнт самостійно зможе розпорядитися повернутими коштами на власний розсуд, що підвищує рівень лояльності клієнтського відношення;
 • стабільний прибуток із незначними витратами;
 • співробітництво з кешбек-сервісами заощаджують витрати на маркетинг та рекламу.

Недоліки

На перший погляд, кешбек — це ідеальна система знижок. Однак і вона має певні недоліки:

 • для магазину, що видає гроші, а не бали, існує ризик, що кошти будуть витрачені не в ньому;
 • для магазинів при встановленні кешбек-програми знадобиться допомога спеціаліста, що спричинить додаткові витрати;
 • подвійні списання — у разі, якщо покупець використовує одночасно два сервіси, кожен із новачків може зняти кошти.

Види кешбеку

Як повернути cash back

Щоб повернути cashback, необхідно виконати такі дії:

 • дізнатися спочатку на кешбек-платформі відсоткову ставку повернення;
 • перейти на сайт із сервісу, якщо офлайн, або відскануйте QR-код для отримання знижки з чека;
 • звернутися до служби підтримки сервісу, якщо після того, як ваш платіж пройшов перевірку, на ваш особистий рахунок не надійшли кошти.

Як заробити на кешбеку

Якщо ви постійно користуєтеся послугами певного магазину, і вам пропонують оформити картку лояльності, щоб ви отримували бонуси за покупки, не роздумуючи, погоджуйтесь. З кожної покупки вам автоматично нараховуватиметься сума, яку ви зможете потім витратити.

Виберіть оптимальний кешбек-сервіс, щоб після його використання ви точно могли повернути відсоток на свою карту. В особистому кабінеті з’явиться сума, яку можна буде вивести на банківську картку, мобільний рахунок чи електронний гаманець.

Подвійну вигоду з cashback можна отримати, використовуючи банківську кешбек-пропозицію та водночас спеціальний сервіс. Так нарахування будуть надходити від банку та сервісу. Ви отримаєте подвійну винагороду за одне придбання.
cash back

Як робити покупки з кешбеком

Щоб безпечно здійснювати покупки з кешбеком, скористайтеся такими рекомендаціями:

 1. Вимкніть сторонні розширення. При покупці закрийте вкладки інших ресурсів, щоб вони не спричинили витоку кешбеку.
 2. Дотримуйтесь умов угоди, які ставить перед вами сервіс. Кожен магазин має свої критерії на отримання знижки. Тільки за чіткого дотримання правил ви зможете її отримати.
 3. Використовуйте для кешбеку один браузер. Іноді система не ідентифікує (розпізнає) особу, коли ви використовуєте інше програмне забезпечення.
 4. Встановіть перевірений сервіс із зручним розширенням. Така процедура допоможе уникнути втрати кешбеку.

Кешбек-сервіси

Кешбек-сервіс — це сайт (програма), за допомогою якого клієнт купує товари в онлайн-магазинах та отримує з кожної покупки на рахунок певну суму. Користувач може розгубитися під час вибору кешбек-сервісу. Ми надамо вам список найпопулярніших надійних кешбек-платформ для вашої зручності:

 • Backit (ePN) — активно співпрацює з відомою китайською платформою АліЕкспрес. Сервіс зарекомендував себе як зручний та вигідний додаток з високою процентною ставкою повернення.
 • LetyShops — один із найбільш клієнтоорієнтованих сервісів. ЛетіШопс приваблює користувачів швидкою та компетентною техпідтримкою, величезною партнерською програмою, зрозумілим інтерфейсом.
 • Cash4Brands — зручний кешбек-сервіс з мінімальною комісією та широким вибором можливостей для покупця.
 • Мегабонус — має великий каталог магазинів та торгових майданчиків, вигідні відсоткові ставки та можливість економії, користуючись реферальною (партнерською) програмою — запрошення інших учасників.
 • Smarty.Sale — комфортно використовувати для будь-якого пристрою та користуватися відмінними акціями від сайту.

Кешбек — це максимально вигідна пропозиція, якою просто скористатися. Якщо ви уважно ознайомитеся з інструкцією на отримання знижки, операція пройде успішно, а ви заощадите на покупці.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar