Що таке кеш

Чимало комп’ютерних термінів заганяють у глухий кут навіть активних користувачів. Одним із таких є слово «кеш». Тому в статті з’ясуємо, що означає це слово, навіщо воно потрібне і використовують кеш.

Зміст

Як почистити кеш

Кеш — що це таке

Слово «кеш» походить з французької мови та означає «укриття». Термін активно використовується у програмуванні. Кеш — це проміжна область пам’яті на диску, яка забезпечує швидкий доступ до веб-сайтів та деяких програм безперебійного режиму. Це своєрідний буфер — місце для зберігання даних. Таке сховище має обмежений об’єм.

Навіщо потрібен кеш та у чому принцип його роботи

Через те, що доступ до інформації в кеші надається швидше, процес роботи в інтернеті пришвидшується. У кешованій пам’яті зберігаються найзатребуваніші дані, які можуть знадобитися для введення та виведення.

Кеш застосовують для центрального процесора, жорстких дисків, браузерів, веб-серверів, служб DNS та WINS. Він містить певний набір записів, кожен з яких асоціюється зі своїм блоком. Всі записи мають власний ідентифікатор і тег (ключове слово). Коли користувач звертається до даних, насамперед його відправляють у кеш-базу.

Які існують методи кешування

Є два основних способи кешування:

 • Апаратний. Тимчасові дані записуються на пристрій у відведені місця пам’яті. Наприклад, апаратне кешування в центральному процесорі здійснюється у трьох рівнях – L1, L2 та L3. Це забезпечує швидке вилучення без звернення до інших пристроїв системи.
 • Програмний. Таке кешування виконується у виділену ділянку пам’яті в операційній системі. Розміщення кеша у всіх програм може бути різним і розподілятися по папках.

Будь-який спосіб кешування забезпечує:

 • оперативний доступ до файлів;
 • швидке завантаження програмного забезпечення;
 • економію витраченого трафіку;
 • ефективне використання системних ресурсів;
 • високу продуктивність ПЗ.

Які є види кешу

Існує два основних види кешування, серед яких:

 1. Браузерне (клієнтське) — такий вид використовується для браузера та створює для нього копію. Принцип роботи полягає в тому, що під час повторного відвідування з кешу завантажуватиметься сторінка або зображення попереднього користування. Його зручно використовувати для завантаження файлів та фото, розширень протоколу, URL-адреси або домену, центру сертифікації та інших веб-сторінок.
 2. Серверне — зберігається на серверній стороні. Дані зберігаються на пристроях клієнта. Сторінки можуть завантажуватися повністю її блоків, компілювати (викладати результати) php-файлів,

Що таке кеш-пам'ять

Що таке кеш-пам’ять

Кеш-пам’ять — це швидкісна пам’ять вільного доступу, яку використовує комп’ютерний процесор для нетривалого зберігання даних. Її мета — збільшити здатність, де зберігається інформація та використані команди, щоб отримати їх швидше. Вона допомагає рівномірно розподіляти навантаження на процесор.

Для чого потрібне кешування даних

Кешування інформації зберігає результати пошуку. Наступні схожі запити виконуватимуться на основі попередньої інформації. Якщо вони відсутні в кеші, будуть перенаправлені в систему управління бази даних.

Що таке кеш браузера

Кеш браузера — це буфер між браузером та інтернетом, де зберігається інформація про відвідані раніше ресурси. Клієнту не потрібно завантажувати або завантажувати сторінку знову, можна з кешу браузера взяти інформацію, яка скоротить час виконання процедури.

Що таке кеш

Чи потрібно чистити кеш?

Для оптимальної та безперебійної роботи на пристрої необхідно чистити кеш. Але не варто це робити надто часто. Якщо ви думаєте, що ваш пристрій працює повільно через завантажений кеш, але після очищення нічого не змінилося, значить проблема в іншому питанні.

Що означає почистити кеш та як це зробити

Щоб уникнути проблем із завантаженням веб-сайтів під час використання будь-якого браузера, необхідно регулярно чистити кеш. Розглянемо як відбувається чищення у найпопулярніших програмних забезпеченнях.

Google Chrome

Щоб очистити кеш із Chrome необхідно:

 1. Запустити браузер.
 2. Натиснути на піктограму три вертикальні точки, які можна знайти у верхньому правому куті.
 3. Вибрати «Додаткові інструменти» та видалити попередні дані.

Для Mozilla Firefox

 1. Зайдіть в налаштування браузера, а саме в закладку «Приватність».
 2. Видаліть історію, поставте прапорець напроти пункту «кеш».

Для Opera

 1. На бічній панелі інструментів вибираєте пункт «Налаштування» → «Безпека».
 2. Очищаєте історію відвідувань.
 3. Не забудьте зняти прапорець із розділу про кеш.
Як почистити кеш у телеграм
Як почистити кеш у Телеграм

Як очистити кеш на Android?

Щоб очистити кеш в Android, зайдіть у браузер. Виконайте відповідні дії, які необхідні для очищення програмного забезпечення.

Що буде, якщо почистити кеш

При очищенні всі програми та сторінки, що використовувалися раніше, стираються. Коли ви видаляєте, кеш стає нульовим. Якщо ви вирішили почистити всі дані, можна перевстановити програму. Це триватиме менше часу.

Коли варто чистити кеш?

В ідеалі кеш чистити щонайменше раз на пів року. Після очищення ви можете побачити перші кілька днів повільну роботу пристрою. Але після того, як ви прибрали зайве сміття і через деякий час, все буде злагоджено та справно працювати.
Кеш - це що таке

Якщо очистити кеш на телефоні, що буде видалене

Нічого страшного не станеться. Ви видалите копію вихідних значень, які зберігаються в іншому місці. Адже кеш — це тимчасове сховище для даних, які часто використовуються.

При постійному навантаженні мережі користувач просто не зможе обійтися без кешування. Це дає можливість повноцінно використовувати свій пристрій, задіявши мінімальні ресурси. Не забувайте вчасно чистити кеш та стежити за його станом.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar