Камінг аут — що це означає простими словами

Вивчення власної сексуальної орієнтації завжди викликає багато запитань. І багатьом людям буває непросто розказати іншим про результати такого дослідження, адже іноді виявляється, що ти не такий як всі. Проте жити наодинці з цим усвідомленням — теж не вихід, тоді краще здійснити камінг-аут. Що це таке, навіщо воно потрібно і як зробити камінг-аут, розкажемо далі.

Зміст

Як правильно зробити камінг-аут

Що таке камінг-аут (coming out)

Камінг-аут (coming out) з англійської перекладається як «вихід, розсекречення». Це відкрите зізнання людини на добровільній основі у тому,  що вона має нетрадиційну сексуальну орієнтацію чи належить до ґендерних меншин.

Поняття з’явилося ще в XIX столітті, коли секс-меншини почали активно боротися за свої права. Німецький адвокат, звільнений за свої сексуальні уподобання, Карл Генріх Ульріхс зробив великий внесок у розвиток ідей камінг-ауту. Але в історію термін увійшов після досліджень проблем ЛГБТ-меншин американського психолога Евеліна Хукера.

Що означає вираз «зробити камінг-аут»

Зробити камінг-аут — це офіційно і голосно зізнатися, розкрити свою особистість, вибір, відмінність у відкриту. Це своєрідний акт виходу на свободу та прощання з комплексами.

Люди з нетрадиційною орієнтацією через суспільні забобони та стереотипи змушені приховувати свою особливість. Завдяки камінгу вони можуть звільнитися від тяжкого вантажу мовчання і розповісти всім, ким насправді є.

Навіщо потрібен coming out

Насамперед це необхідно тому, хто довгий час приховував грані своєї особистості, а тепер готовий зізнатися про себе іншим. Противники та гомофоби не розуміють, навіщо необхідно публічно говорити про таку, на їхню думку, аморальну тему. Але такий вчинок порушує питання про легітимність та прийняття гомосексуалістів, лесбіянок, бісексуалів, людей з ґендерною ідентичністю. Особливо сильного ефекту досягається, коли камінг-аут робить знаменитість, яка, попри своєму статусу, розкрила свою індивідуальність та підтримала ЛГБТ-спільноти. Людина після визнання почувається комфортно і приймає себе такою, якою вона є.

зробити камінг-аут

Як правильно зробити камінг-аут

Немає певної інструкції, як зробити камінг-аут. Але є кілька порад, які допоможуть психологічно налаштуватися на таке зізнання.

 1. Переконайтеся у твердості рішення. Таке одкровення спричинить багато наслідків, і шляху назад не буде.
 2. Подумайте, які правильні слова варто вибрати. Людина здійснює, можливо, найважливішу подію у своєму житті, яка може все змінити. Якщо не підготуватись, можна розгубитися.
 3. Подбайте про особисту безпеку. На жаль, навіть у нашому гуманному цивілізованому суспільстві існує велика кількість тих, хто не розділятиме ваші погляди й хто може завдати вам шкоди.
 4. Звертайтеся за допомогою. Абсолютно не соромно отримати пораду від близької людини чи фахівця. У такий непростий період людині просто потрібна психологічна підтримка.
 5. Подбайте про адаптаційний період. Вашим рідним та друзям потрібен час, щоб вони звикли до вашої позиції. Спочатку поясніть, як варто вас називати, що маєте на увазі під цим словом. Щиро, без зайвих емоцій, дайте відповідь на їхні запитання.

Що таке камінг-аут не у квір-спільнотах

У суспільстві заведено вважати, що камінг-аут пов’язаний з публічним визнанням своєї сексуальної приналежності. Однак камінг-аут може здійснити наркоман, шопоголік, атеїст тощо. Це розкриття людини застосовується у визнанні її смаків, інтересів, переконань, які можуть викликати здивування, інколи ж і громадський осуд.

шопоголик

Психологічні та соціальні проблеми камінг-аута

Людина, яка наважилася зробити цей непростий крок, може стикнутися з психологічними та соціальними проблемами.

Усвідомлення власної орієнтації

Коли людина розуміє свою ідентичність, у неї виникає безліч думок. Проте найважливішою є проблема у тому, щоб зізнатися своїм близьким. Якщо представник ЛГБТ починає приховувати свої уподобання, це може спричинити фрустрацію (психічний стан відчуженості та незадоволеності). У результаті такий стан призводить до психічних розладів: депресій, стресів, недовіри до оточуючих. Розкривши свою індивідуальність, людина може стати жертвою стигматизації (навішування ярликів) та критики. Тому таку заяву варто робити лише людям, які повністю готові психологічно до будь-яких наслідків.

Відношення батьків до камінг-ауту дитини

Людям, які виховані на консервативних поняттях, складно прийняти, що їхня дитина, за їхніми переконаннями, не така, як усі. Часто батьки асоціюють нетрадиційну орієнтацію з хворобою, психічним розладом, і довго не можуть повірити, що це відбувається з ними. Вони можуть не розмовляти довгий час з дитиною, відмовити їй у фінансовій допомозі, навіть проявити агресію. Тому для людини, яка вирішила відкритися перед сім’єю, це найскладніший вчинок. І якщо людина не впевнена, що батьки її приймуть одразу, варто перед камінг-аутом подбати про свою фінансову та матеріальну незалежність, щоб потім ще й це на додачу не було проблемою.

Не треба заперечувати, сміятися або говорити про те, що це швидше нове захоплення, ніж серйозність намірів. Варто підтримати, можливо, ознайомитися з відповідною літературою з психології. Чим простіше батько сприйме нову інформацію, тим швидше мине період адаптації, і буде все, як раніше.

Допомога при камінг-ауті

Багато негетеросексуальних підлітків страждає душевними розладами через причини складного вибору. Відчуваючи несхвалення рідних і, разом з тим, неможливість тримати все в собі може призвести до самогубства. На сьогодні існує служба підтримки та спеціальні інтернет-сайти, які зможуть допомогти у критичних ситуаціях.

Національний день камінг-ауту

Національним днем камінг-ауту заведено вважати 11 жовтня. Цього дня 1987 року американці вперше влаштували ходу на підтримку сексуальних меншин. Проведення таких заходів дозволяє заявляти про себе як особистість та готувати громадян до спокійного реагування на прийняття ЛГБТ-спільнот.

Навіщо потрібен камінг-аут
Кадр із кінофільму «Секс в іншому місті»

Тема камінг-ауту в художніх творах

Тема камінг-ауту порушується у багатьох кінострічках. Ці кінострічки рідко показують на широкому екрані, але порушують важливі проблеми людства:

 • «Будь собою» — британська драма, яка розповідає про 16-річного підлітка, який зізнався в гомосексуальності та про труднощі, що виникли у нього через це зізнання.
 • «Секс в іншому місті» — американський телесеріал про долю восьми лесбіянок, їхній шлях до прийняття себе та суспільством.
 • «Вхід і вихід» — комедія, в сюжеті якої насильницьке зізнання — аутинг. Випускник, який став актором, «викриває» свого шкільного вчителя. Хоч слова колишнього школяра брехня, оточуючі починають самі додумувати та таврувати вчителі.

Камінг-аут знаменитостей

Відомі люди своїми заявами намагаються залучити громадськість до проблем про неприйняття квірт-спільнот. Їхні промови не лише звільняють їх від вантажу таємниці, а й допомагають іншим прийняти себе та зізнатися у цьому.

Знаменитості, які здійснили камінг-аут

Крістіан Нейрн
Крістіан Нейрн
Ходор з «Ігри престолів» — Крістіан Нейрн

Актор Крістіан Нейрн, відомий своєю роллю у серіалі «Ігри престолів», в одному з інтерв’ю заявив, що він гей і ніколи не приховував свою орієнтацію.

Іен МакКеллен
Іен МакКеллен
Гендальф з «Володаря перснів» — сер Іен МакКеллен

Один з найпопулярніших акторів з великою фільмографією Іен МакКеллен тільки в похилому віці наважився зробити камінг-аут. Він побоювався, що таке визнання негативно вплине на його кар’єру.

Крістен Стюарт
Крістен Стюарт
Акторка Крістен Стюарт

Акторка Крістен Стюарт, знаменита грою у фільмі «Сутінки», розповіла, що вона є лесбійкою. Дівчина не хоче ховатися від папараці та демонструє справжню свою сторону.

Джоді Фостер
Джоді Фостер
Режисер та акторка Джоді Фостер

Дівчина пройшла складний шлях боротьби з огидою оточуючих, які не сприймали її орієнтацію. Вона зважилася на вчинок не одразу. Спочатку поступово повідомляла про це своїх близьких, колег, а потім на врученні чергової нагороди за вагомий внесок у кінематографію зробила, за її словами, «негучний камінг-аут» публічно.

Як зробити камінг-аут: поради психолога

Психологи радять підготуватися до будь-якого розвитку подій, особливо до найгіршого:

 1. Подбайте про фінансову незалежність (житло, дохід). Можливо, близьким потрібен час, щоб прийняти вашу позицію, і вони захочуть, щоб ви переїхали від них в інше місце.
 2. Зізнайтеся відразу тому з родичів, який найкраще вас розуміє і лояльно ставитися до інших орієнтацій.
 3. Маючи підтримку хоча б одного члена сім’ї, легше розказати про власні погляди іншим.
 4. Звільніться від страху та прийміть почуття оточуючих. Згодом ви відчуєте полегшення, а ваші близькі приймуть вас та вашу орієнтацію.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar