Що таке інцест

Слово «інцест» з’явилося дуже давно, адже явище, яке воно називає, існує тисячоліття. Однак не всі розуміють його значення та які наслідки має це явище у реальному житті. У статті детальніше розкажемо про інцест.

Зміст

Інцест - це що таке

Інцест — що це таке

Інцест — це статеві зносини між близькими родичами, наприклад: братом і сестрою, батьками та дітьми. Тема інцесту завжди була досить інтимною, про неї у суспільстві говорити не прийнято. Сьогодні слово можна почути найчастіше в кримінальній хроніці, а ось у давні віки та Середньовіччя, інцест був явищем дуже поширеним, особливо серед монархів. Брати та сестри створювали шлюби, щоб зберегти чистоту крові.

Хто є учасниками інцесту?

Учасниками інцесту стають кровні родичі першого ступеня споріднення: батьки та діти, брати та сестри. Часто інцест відбувається між сиблінгами — дітьми від одних батьків.

Ознаки інцесту

До основних ознак інцесту відносяться:

 • Еротичність взаємин у сім’ї: це означає, що хтось із її членів дозволяє собі більше, ніж дружні жести. Наприклад, поцілунки не в щічку, а в губи, дотики сексуального плану, неадекватні з психологічного боку ігри. До цієї ознаки психологи ще приписують гіперопіку з боку батьків, які своїми вчинками та словами прив’язують дітей до себе. Хоча головним завданням кожного з батьків є виховання та підготовка дитини до дорослого життя без них.
 • Двозначність поведінки: іноді люди не розуміють, що своїми, на перший погляд, невинними діями, можуть завдати шкоди. Це аморальність вчинків мами, яка переодягається на очах у сина-підлітка, що формується. Це батько, який дивиться на свою дочку, як на сексуальний об’єкт.
 • Визначення кордонів: для кожної людини важливо розмежовувати фізичні та психологічні межі дозволеності. Якщо в сім’ї ці межі порушуються, то в дитини не формується ясний поділ допустимості.
 • Нечіткість розподілу ролей та обов’язків: у кожного в сім’ї є свої певні функції, які вони повинні виконувати в міру можливостей. Деякі безневинні вчинки від людини, яка виконує не свою роль, можуть призвести до інцесту. Наприклад, син спить не у своєму ліжку, а з матір’ю, тоді як тато — в іншій кімнаті. Або батько йде з донькою вибирати для неї спідню білизну.

Не можна сказати, що ці приклади обов’язково вплинуть на відносини близьких. Але й інцест не завжди гучна заява, яку заведено чути за фактом скоєного. Іноді думки та вчинки еротичного характеру залишають незабутній слід на психіці людини.

Інцест в історії

Інцести в історії

Поняття «інцест» існувало з давніх часів. У первісному ладі навіть виник термін «екзогамія» — заборона одруження між родичами.

Стародавній Єгипет та інки

У Стародавньому Єгипті та в етнокультурній спільності інків інцест не тільки був дозволений, а й вітався. Через те, що всією землею володіла жінка, а спадок переходив по жіночій лінії, до дочки. Чоловіки для використання земельних ділянок одружувалися з сестрами. Для утримання влади в одній династії єгипетські царі та цариці брали шлюб зі своїми дітьми.

Античність

Стародавні римляни вважали, що кровозмішення опоганює закони, встановлені богинею Вестою — хранителькою сімейного вогнища. Інцест карався смертельною карою та засланням, але пізніше умови одруження послабилися, і в античні часи можна було одружитися з двоюрідними братами та сестрами.

Засудження інцесту у Біблії

Біблія — давнє письмове джерело, яке засуджує інцест. Перше кровозмішання між Адамом та Євою було вимушеним заходом для продовження роду, тому не вважається гріховним. Заборона Богом інцесту була описана після руйнування міст Содома та Гоморри за людські гріхи. У всіх релігіях (іудаїзмі, ісламі, християнстві) кровозмішувальний союз засуджується і карається.

Монархи одружилися з братами та сестрами не з власної волі, а під тиском родичів та оточення. У таких сім’ях народжувалися слабкі діти, і найчастіше кровозмішання призводить до хвороб плода, розумової відсталості, психічних розладів, різних форм патології.

наслідки інцесту
«Габсбурзька щелепа» — наслідок інцесту

Наслідки інцесту для дітей: думка психолога

Інцест — найскладніший і травматичний вид сексуального насильства, який залишає слід на психічному стані людини та впливає на її майбутнє. Діти дуже вразливі, вони до кінця не розуміють суть сексуальної активності, що спричиняє ще більше небезпеки. Крім того, що інцест негативно впливає на фізичне здоров’я, коли на генетичному рівні відбуваються різні мутації організму, явище ще й має трагічні наслідки для психіки людини.

Психологи спостерігають такі ознаки в інцестних дітей:

 • замкнутість, відокремленість;
 • депресивність, тривожність;
 • занижена самооцінка;
 • складності у відносинах із протилежною статтю;
 • думки про самогубство

Знаменитості, які здійснили інцест

Відомо безліч імен знаменитостей, які здійснили інцест:

 • Альберт Ейнштейн — найзнаменитіший вчений-фізик, який був одружений зі своєю троюрідною сестрою.
 • Едгар Аллан По — американський письменник, який прославився своїми похмурими новелами, одружився зі своєю двоюрідною сестрою у 27 років, коли їй було 13.
 • знаменитості, які здійснили інцест

 • Королева Єлизавета II та принц Філіп — правителі Великобританії, які зробили величезний внесок у розвиток країни. Один одному вони не тільки чоловік і дружина, а й троюрідні брат і сестра.
 • Саддам Хусейн — у минулому Президент Іраку та суворий диктатор був одружений із двоюрідною сестрою.
 • Джеррі Лі Льюїс — геніальний піаніст, який пов’язав свою долю з 13-річною племінницею.

Що говорить закон про інцест

Закон не забороняє і не обмежує сексуальний зв’язок із близькими родичами, якщо мова не йде про неповнолітніх. Проте у багатьох країнах таке одруження на території багатьох країн заборонено.

Чому важливо дотримуватися кордонів у сім’ї

Щоб діти сформувалися як особистість із правильним соціальним ставленням і світоглядом, батьки мають встановити у сім’ї межі дозволеності та чітко дотримуватися правил. Здорові кордони у сім’ї припускають:

 • щире спілкування без порушення особистісного простору;
 • розподіл рольових обов’язків між членами сім’ї;
 • комфортне та безпечне перебування у сімейних стосунках.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar