Що таке інтернет

Сьогодні, мабуть, вже немає українця, який би нічого не чув про інтернет. Навіть дошкільнята вміють знаходити в мережі потрібні їм мультфільми. Однак і досі чимало людей й досі не знають, як влаштовано все в інтернеті та як ним користуватися, щоб отримати від нього найбільше користі. про це й розкажемо у статті.

Зміст

Що таке інтернет

Що таке інтернет

Інтернет — це глобальна мережа, яка об’єднує велику кількість приладів у всьому світі, через які можна отримати доступ до інформаційних ресурсів. Всесвітня павутина зберігає в собі та передає дані від одного користувача до іншого. За допомогою інтернета можна:

 • знайти необхідний матеріал;
 • купувати й продавати товари (послуги);
 • навчатися;
 • спілкуватися;
 • разважатися.

Це величезна купа моживостей для сучасної людини, яка знає, як користуватися мережею.

Як правильно писати: Інтернет чи інтернет

Щойно з’явився сам термін, його писали з великої літери — Інтернет. Через певний час це слово почали писати з малої. І сьогодні можна зустріти обидва написання. Однак відповідно до правил українського правопису за редакцією 2019 року, слово «інетрнет» потрібно писати так:

 • з великої букви в лапках — якщо маємо на увазі мережу, наприклад: мережа «Інтернет»;
 • з малої літери без лапок — пишемо в усіх інших випадках, наприклад: шукати в інтернеті;
 • з дефісом — у складних словах, наприклад: нтернет-портал, інтернет-провайдер, інтернет-технологія тощо.

Як виник інтернет

У 1969 році група вчених на чолі з Леонардом Клейнроком розмістила канал потоку інформації з одного комп’ютера на інший за допомогою кабелю. Саме ця подія вважається початком століття інтернету.

Апранет — комп’ютерна мережа, створена на замовлення американського агентства Дарпа, стала основою сформування принципів інтернету. Через 10 років потрібно була передача даних для вирішення науково-виробничих завдань. Так у 1980 році з’явилася перша масова мережева технологія, яка згодом стала електронною поштою, для обміну комп’ютерною інформацією.

Ключові принципи роботи всесвітнього павутиння

Інтернет містить в собі різних мереж (корпоративні, наукові, урядові, домашні). Об’єднати мережі різної архітектури та конфігурації (типології) вдалося за рахунок IP (ІП) — інтернет-протоколів та маршрутизації даних у мережах зв’язку. Інтернет-протокол пов’язує окремі комп’ютери всесвітньою мережею, а маршрутизація — процес, що визначає маршрут інформації, що передається.

Група з вирішення завдань проектування інтернету — організація, яка публікує інформаційні документи з технічними специфікаціями (список особливостей) та стандартів. Для передачі динних використовуються однакові протоколи між вузлами комп’ютерної мережі.

З чого складається інтернет

Структура інтернету

Умовно інтернет можна розділити на два основні елементи:

 • служби;
 • послуги.

Їхня функція — зебезпечувати роботу в усьому спектрі ресурсів. До перших належать:

 • служба доменів;
 • електронна пошта;
 • обмін текстовими повідоленнями;
 • система файлових архівів;
 • потокове мультимедіа.

Вони побудовані на клієнтському та серверному програмному забезпеченні для взаємодії стандартів (протоколів) між собою.

Найпопулярніші послуги: блоги, веб-форуми, реклама, магазини, аукціони, радіо, соцмережі, файлообмінники, платіжні системи, месенджери. Тепер онлайн можна робити все, що ми робимо в офлайн. Це зручно та розкриває безліч нових можливостей.

Вузли (сервери та клієнти)

Ланцюжок між сервером та клієнтом — інтернет-вузол. Вони розподілені по всій земній кулі і по них пересилаються дані від одного до іншого. Чимало постачальників послуг (провайдерів) підключаються до одного вузла для забезпечення клієнтам інтернетом. Весь зв’язок представлений у вигляді волоконно-оптичних кабелів, якими проходить інформація.

Маршрутизатори

Маршрутизатори — спеціальний пристрій, який потрібний для зв’язку одержувача пакета даних та відправником. За допомогою таких спеціалізованих пристроїв видається маршрут передачі інформації. Маршрутизатори знижують завантаження інтернету, забезпечує доступ з локальної мережі до глобальної, служить для трансляції (перетворення) адрес та міжмережевого екрану.

Протоколи

Саме протоколам пристрій задає маршрут, який об’єднує всесвітню мережу. Їм буде вказана адреса, яка об’єднає сегменти та забезпечить доставку інформації.

Система адрес

Процедура вказівки IP-адреси називається адресація. Адреса IP-номера в глобальній мережі — це послідовність цифр або імен, побудована за певними правилами. Таким чином, виділяють цифрові та іменні адреси, які мають свої особливості. Наприклад, цифровий процесор складається з нумерації, розділеними крапками. Іменна система пов’язана з доменами, де кожному ресурсу надається своє доменне ім’я.

Домени

Раніше, щоб знайти необхідний сайт, користувач вводив IP-адресу, яка складалася з цифр. Такий числовий ідентифікатор складно запам’ятати, тому замість нього з’явився домен. Ім’я домену — це онлайн-адреса сайту або його назва, унікальний запис у базі даних, який відповідає конкретному веб-ресурсу. Домен містить ключове слово або словосполучення, що характеризує контент сайту.

Доступ до інтернету

Мови, які використовуються в інтернеті

Найпоширенішою мовою мережі є англійська. Далі після неї за популярністю йдуть китайська, іспанська та російська мови.

Юридичні аспекти глобальної мережі

У червні 2011 року Організація Об’єднаних націй ухвалила рішення про визнання доступу до Інтернету базовим правом користувача. Відключення мережі в будь-якому регіоні є серйозним правопорушенням.

Де використовується інтернет

Складно відразу згадати, яка б сфера життєдіяльності не висвітлювалася у всесвітній павутині. Ось перелік основних галузей використання.

Електронний бізнес

Результати дослідження показали, що багато ресурсів інтернету використовуються для підприємницької діяльності. В мережі налаштовують рекламу, вибодовують авторитет компанії, продають товари, надають онлайн-послуги. Уся ця галузь життя називаться цифровим маркетингом.

ЗМІ

Засоби масової інформації в інтернеті існують у вигляді періодичних інтернет-видань: сайти, блоги, інтернет-радіо та інтернет-телебачення. Люди все рідше слухають звичайне радіо, дивляться телевізор та читають друковані варіанти книг/газет. Стало зручніше зайти в інтернет та знайти необхідний матеріал.

Література, музика, кіно

Інтернет містить величезну електронну бібліотеку, де користувач може знайти навіть найрідкісніші мистецькі екземпляри. Для поширення своїх творів автори викладають їх у мережу, щоб читачі могли завантажити документи та познайомитися з їхньою творчістю.

Музика набула популярності, коли користувач міг завантажити будь-яку пісню в МР3-форматі. Артистам стало простіше ділитися зі слухачами своїми піснями та треками. Причому в мережі можна поширити нову пісню за кілька хвилин одразу великій кількості слухачів.

Завантаження фільмів в інтернеті відбувається переважно на незаконних умовах. Для цього використовують файлообмінники. Через те, що глобальна мережа надає можливість легко скопіювати будь-який файл, актуальності набуло питання про авторське право. Проте все це можна купити за підпискою та дивитися вільно.

Комунікації

Електронна пошта — один із найперших засобів комунікації. Далі з’явилися такі програми як Скайп та IP-телефонія, де можна було зв’язатися з користувачем з відеозв’язку та надіслати голосове повідомлення. Трохи пізніше популярними стали месенджери, які замінили звичайний стільниковий зв’язок. Такі програми активно використовуються у сфері віддаленої роботи та освіти.

Спілкування

Інтернет — це спосіб масового спілкування, об’єднані різними інтересами. Для комунікації між користувачами мережі використовують веб-форуми, блоги, соціальні мережі.

Краудсорсинг

Краудсорсинг — залучення людей до вирішення будь-якої проблеми. Саме з розвитком інтернету люди стали порушувати нагальні питання та висвітлювати їх у мережі. Створюються масштабні програми, проекти, завданням яких є спонукати до дій широке коло людей.

Використання енергії

Вчені з’ясували, що використання енергії інтернету на два відсотки менше, ніж споживання електроенергії. В аналізі було враховано витрати енергії на створення, використання та періодичне оновлення понад мільярд технічних пристроїв (ноутбуки, смартфони, ПК).

Інтернет - це що таке

Цензура

Чимало країн запровадили обмеження на дію інтернету. У такий спосіб державна влада заборонила доступ до деяких веб-порталів. Держава за рахунок таких введень контролює надходження інформації до ЗМІ. Наприклад, у Китаї було прийнято проект під назвою «Золотий щит», який фільтрує трафік усіх інтернет-каналів між провайдерами та міжнародними мережами під час передачі даних. Поки що жодна країна повністю не відмовилася від послуг глобальної мережі, але, багато з них піддають цензурі всі дані, що надходять. Єдиним винятком стала Північна Корея, яка обмежила доступ до мережі «Інтернет» за політичними поглядами.

Які субкультури існують в Інтернеті

Основні субкультури інтернету:

 • Інтернет-спільнота: мережа має широкі технічні можливості, щоб знайти людину за певними параметрами для знайомства та спілкування.
 • Інтернет-залежність: надлишкове використання інтернету не є психологічним порушенням, але має свої характерні ознаки (нав’язливу пристрасть до постійної експлуатації мережі).
 • Кіберпанк: стрімкий розвиток технічного прогресу призвело до занепаду людської культури, так виник жанр наукової фантастики, що переплітається з реальними подіями.
 • Тролінг: люди, які цілеспрямовано здійснюють негативні дії, які провокують емоції.

Безпека в інтернеті

В інтернеті користувач часто стикається з шахраями, шкідливими програмами, фішингом. Тому важливо пам’ятати про інформаційну безпеку. Ось кілька рекомендацій, які допоможуть захистити вас та ваші дані:

 1. Не повідомляйте конфіденційну інформацію сумнівним користувачам та сайтам.
 2. Не переходьте за підозрілими посиланнями та не завантажуйте документи від незнайомих користувачів.
 3. Створюйте складні паролі та зберігайте їх у недоступному місці.
 4. Встановіть програму антивірусу та не забувайте її оновлювати.
 5. Робіть резервну копію даних.
 6. Встановіть безпечний режим для дітей.

Безпека в інтернеті

Доступ в Інтернет. Провайдери

Інтернет-провайдер надає послуги доступу до мережі. Це може бути широкосмуговий, бездротовий, комутований доступ, хостинг, оренда серверів, резервування даних. Оператори зв’язку пропонують користувачеві телематичні послуги (електрозв’язку) з надання каналів зв’язку, передачі даних.

Перспективи розвитку інтернету

Експерти стверджують, що інтернет продовжить стрімко розвиватися та охоплювати ще більше сфер життєдіяльності. Це зумовлено низкою причин:

 • універсальність передачі;
 • безпека мережі;
 • сервісна орієнтація;
 • збільшення обсягу контенту.

Вчені вважають, що незабаром фізичні інтерфейси будуть замінені нейросистемами, і прийде вік штучного інтелекту.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar