Що таке ІМХО?

На просторах мережі на кожному кроці можна почути слово «імхо». Проте що означає воно і коли його слід вживати, знають не всі. Тож далі розглянемо значення цього не всім зрозуміло слова.

Зміст

імхо

ІМХО — що це

Слово «імхо» — це абревіатура, яка потрапила в українську мову з англійської й дослівно означає IMHO (In My Humble (Honest) Opinion) — «у моєму скромному розумінні». Слово вживають, коли є потреба висловити власну точку зору. У такому випадку пишеться скорочення «імхо», а далі у тексті — особиста позиція.

Що означає ІМХО українською

Якщо в російській мові є такий варіант розшифровки абревіатури, як «Имею мнение, хочу озвучить», то носії української мови над цією фразою особливо не задумувалися, щоб підібрати якесь пояснення для кожної літери. Однак варто звернути увагу, що існує різниця між тим, як це слово вживають в англійській та російській мовах. Англійський варіант фрази несе в собі більше поваги й виражає суб’єктивну думку, адже кожній людині властиво помилятися. Тоді як в російській мові фраза надто категорична, і не передбачає врахування інших думок. Таке ІМХО навіть не варто переконати.

що означає імхо українською

Етимологія слова

Лексему «імхо» найчастіше вживає у мовленні молодь, яка активно користується інтернетом. У молодіжний сленг слово потрапило з комп’ютерної лексики. Ще на початку 90-х програмісти розробили свій лаконічний сленг, на якому спілкувалися один з одним. Коли з’явилися месенджери та відеоігри, тоді користувачі й стали вживати у своїх повідомленнях слово «імхо» поряд з їхньою власною думкою. Таким чином, молодь е витрачає час на те, щоб писати у повідомленнях вставні словосполучення «на мою думку», «я вважаю», «я думаю, що». Значно швидше набрати на клавіатурі чотири літери: імхо.

В останні роки слово особливо стало популярним у коментарях соцмереж, коли публіка обговорює якусь нагальну проблему чи ситуацію.

Як правильно писати слово

Написання лексеми зустрічається як малими, так і великими літерами українського алфавіту чи латиницею. У мережі рідко зважають на правопис, тому будь-який з цих варіантів читачі зрозуміють як належить. Однак, зважаючи на те, що це акронім, то правильним з точки зору лінгвістики буде написання малими літерами.

чому слово імхо популярне

Де і як вживається акронім «імхо»

В усному мовленні це слово майже не вживається. Найчастіше його використовують під час спілкування в соцмережах та месенджерах для для зв’язку слів у реченні, однак не виділяючи на письмі комами, як-от: вставні словосполучення «на мою думку», «я вважаю». Іноді, що підкреслити значимість цього слова та звернути увагу читачів саме до своїх слів, користувачі пишуть це слово великими літерами. Проте цілком можна залишити коментар під публікацією без цього слова, і читачі й так зрозуміють, що ви висловили власне бачення ситуації чи розв’язання проблеми. Адже у загальному значенні слово «імхо» не має ніякого лексичного навантаження. Слово часто займає місце у кінці або на початку речення.

Уважається, що «імхо» можна використовувати під час спілкування з близькими знайомими, друзями, адже у слово суперечить діловим діалогам. З діловими партнерами, колегами та підлеглими все ж краще використовувати лексику української літературної мови.

А от у неформальному листуванні слово використовується в таких випадках:

  • ІМХО, ти не правий.
  • Моє ІМХО не підлягає оскарженню.
  • Кіно краще за театр. ИМХО.
  • У тебе своє ІМХО про цю ситуацію.

де вживається слово імхо

Чому слово ІМХО популярне на форумах

Учасники спільнот на форумах обговорюють різноманітні теми та актуальні питання. Кожен користувач обов’язково матиме свою оцінку обговорюваного. Адже на будь-яку проблему можна поглянути з різних сторін. Форуми як раз і створені для того, щоб люди ділилися своєю думкою та давали поради тому, хто їх просить. Користувач може висловити особисте уявлення, а не загальний висновок. Тому без ІМХО тут не обійтись. В іншому випадку користувач отримає зауваження та нападки учасників про те, що він нібито говорить за всіх, а у них – свої припущення.

Альтернативні варіанти розшифровки ІМХО

Крім тих прикладів, які ми вище вже називали, вказати на власну точку зору можна також і за допомогою таких фраз:

  • це особисто моя думка;
  • мені здається;
  • я думаю, вважаю, гадаю, затверджую;
  • моя точка зору та позиція;
  • маю думку, хоч і хибну.

Щоб фраза не викликала двозначності, а була конкретною й означала те, що людина хотіла сказати, необхідно заглибитись у контекст її повідомлення.

розшифровка імхо

Висновок

ІМХО – поширений термін у чатах, блогах, соцмережах та форумах, у коментарях та публікаціях. Однак не варто це слово вживати скрізь, адже українська мова багата й має купу доречніших та влучніших слів. Дбаймо про мову разом! Користуймося українськими словами, а для ще більшого розмаїття можна й розбавити англіцизмами.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar