Що таке френдзона простими словами

Молодь вже понад десятиріччя вживає у мовленні слово «френдзона», однак не всі й досі знають, що воно означає. Про значення слова та його правильне використання розкажемо у статті.

Зміст

Що таке френдзона

Що таке френдзона

«Friend» з англійської перекладається як «друг». Якщо дослівно розшифровувати поняття, то «френдзона» — це «зона (місце) для друзів». У суспільстві цей термін означає ситуацію, в якій є одна закохана людина, але об’єкт закоханості сприймає її як друга.

Як виникло слово «френдзона»

Вперше про френдзону почули шанувальники культового серіалу «Друзі», коли один із головних героїв Росс закохався у свою подругу Рейчел, але та не відповідала взаємністю і сприймала його лише як друга. Так їхній спільний друг Джої пояснив, що Росс потрапив у зону дружби, з якої важко вийти.

Френдзона — це добре чи погано

Для закоханого френдзона — справжнє випробування. Любити людину, яка постійно поряд, але не дозволяє бути ближче, ніж друг, — це важко та болісно. Одні вважають, що френдзона — це перший крок до підкорення серця коханої. Інші стверджують, що потрапляння до зони дружби — довічне приречення. За статистикою, більшість чоловіків потрапляють у зону дружби, а дівчина експлуатує його у своїх цілях.

Які бувають френдзони

Які бувають френдзони

Умовно френдзони можна розділити на такі види:

 1. Зона болісних страждань, коли нестерпно перебувати поруч із подругою (другом), у яку закоханий. А той і собі може користуватися іншим і грати почуттями.
 2. Зона витягнутої руки: предмет обожнювання в курсі почуттів іншого і тримає його на відстані.
 3. Зона тих, хто прагне: ті, хто не втрачає надії й будує уявні плани на спільне майбутнє.
 4. Зона відчуження: має два варіанти розвитку. Перший — уникнення зустрічей із крашем. Другий — людина відчуває дискомфорт та напругу від іншого закоханого, тому уникає його.

Чому виникають френдзони

Чому виникають френдзони

Люди поділяються на дві групи: тих, хто вірить у дружбу між чоловіком та жінкою, і тих, хто заперечує це явище. Однак часто трапляється, що в одного із друзів виникають почуття до іншого. Таке може статися, коли хлопець та дівчина тривалий час досить відверто спілкуються один з одним. Після щирих розмов, коли один одному відкрили душу, після спільних емоцій обоє можуть відчути потяг один до одного. Але буває, що такий потяг відчуває лише один.

Проте існують скептики, які спростовують існування friendzone, вважаючи такі відносини між людьми маніпуляцією без почуття дружби.

Френдзона це що таке

Як зрозуміти, що ви у френзоні

Не завжди людина розуміє, що вона опинилася у френдзоні. Особливо, коли закохана. Але є кілька ознак, які допоможуть зрозуміти свій статус:

 • людина називає вас дружньо «бро» або «сістер»;
 • він (вона) ділиться з вами своїми романтичними ситуаціями та невдачами, що відбуваються у неї на любовному фронті, та просить у вас порад;
 • друг (подруга) цікавляться, чому у вас немає пари або коли вже ви одружитесь;
 • людина робить компліменти речам, пов’язаним з вами, але не вам.

Як вийти із френдзони

Як вийти із френдзони

Найкраща порада — взагалі туди не потрапляти. Але якщо вже таке трапилося, є кілька порад щодо виходу із зони друзів:

 1. Намагайтеся менше піклуватися про людину.
 2. Не шукайте підтримки й не просіть дізнатися про думку з будь-якого приводу.
 3. Змініть щось у собі, у своїх звичках, знайдіть нове хобі або те, що зможе вас відволікти від душевних переживань.
 4. Зважтесь на відчайдушний крок і зізнайтеся у своїх почуттях. Вам полегшає, а ваш коханий сам вирішить, що з цим робити. Можливо, він раніше навіть не думав про такий розвиток подій і не розглядав вас як свою пару. Але якщо все навпаки, то краще обмежити час спілкування й зустрічатися рідше.
 5. Познайомтеся з новими людьми. Можливо, хтось із нових знайомих припаде вам до серця, або хоч трохи допоможе розвіятися.

Висновок

Френдзона — це нерозділене кохання одного з учасників дружніх стосунків. Щоб не потрапити туди, краще спочатку позначати свої позиції щодо випробуваних почуттів. Це часте явище, і його нема чого боятися. Адже з будь-якої ситуації завжди є вихід, після якого потрібно рухатися далі.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar