Що таке директ

Разом із соцмережами в нашому житті з’явилося багато нових слів. Одним із них є слово «директ». Що таке, чому воно так називається і чи є у нього щось спільне з директором, розгляньмо в статті.

Зміст

Як налаштувати директ

Директ — це що таке і навіщо воно потрібне

Директ — це різновид месенджера для особистого та групового спілкування в соціальних мережах. Зручна функція дозволяє користувачеві спілкуватися з іншими учасниками мережі всередині програми. Директ використовується у популярному молодіжному мультифункціональному сервісі Instagram та у російському браузері Yandex.

Слово «direct» виникло в нашій мові з англійської та перекладається як «прямий, безпосередній». В англійську мову потрапило як похідна форма латинського «dirigere» зі значенням «спрямовувати, керувати». Саме від цього слово походить і слово «директор» — начальник, керівник організації, установи, підприємства. Тобто між словами «директ» і «директор» існує семантичний зв’язок.

Директ в інстаграмі

Що таке директ Інстаграму

Директ Інстаграму — це внутрішній месенджер соціальної мережі для обміну інформацією, просування, розкручування бренду, ведення бізнесу тощо. Однак у користувачів не одразу з’явилася така можливість. Спочатку соцмережа не мала цієї функції. Однак сьогодні за допомогою директу можна пересилати фото, відео, різноманітні емодзі, текстові та голосові повідомлення, ділитися дописами та історіями інших користувачів. Всі ці дії конфіденційні та не відображаються в основній стрічці. Це аналог месенджера Facebook, де створити можна не лише особисте листування, а й групове.

Яндекс Директ

Що таке Яндекс.Директ

Яндекс.Директ — це система інтернет-реклами в російській пошуковій системі Яндекс, де розміщують рекламні оголошення. Таку рекламу бачать лише користувачі, які шукають подібний товар чи послугу. В Яндекс.Директ за оголошення платить рекламодавець. Так він може самостійно оцінити попит на свою пропозицію, створити текстову рекламу, вибрати країну чи регіон продажу, а також дистанційно керувати своєю рекламою.

Як найти direct в Інстаграмі

В Instagram кнопка «директ» розташована у правому верхньому кутку. На неї вкаже значок паперового літачка або месенджера (в оновлених додатках). Цей значок означає приватне листування. Натисніть на нього, і ви перейдете у розділ, в якому будуть зібрані усі ваші листування з іншими користувачами.

Якщо ви щойно зареєструвалися у соцмережі та ще ні з ким не спілкувалися, то цей розділ буде у вас порожнім. Після того, як ви відправите повідомлення користувачу, утвориться ваш спільний з ним чат. В ньому ви можете створити відеочат або зателефонувати. Такий самий запит на листування ви можете отримати й від інших користувачів. Цей запит буде міститися у спеціальній папці, поки ви не перенесете його в основну папку. Якщо ви не бажаєте спілкуватися з користувачем, який надіслав вам запит, ви можете видалити або заблокувати його.

Як знайти директ

Як надіслати повідомлення в директ Інстаграму

Надіслати повідомлення в директ дуже просто: зайдіть на сторінку облікового запису, якому хочете відправити повідомлення, і натисніть кнопку «Написати». Кнопка розташована безпосередньо у профілі користувача під особистою інформацією. Це у випадку, якщо обліковий запис відкрито. В іншій ситуації вам необхідно спочатку підписатися. Якщо ви вже зв’язувалися з користувачем, чат з ним зберігається. Клацніть на значок direct, знаходите з ним листування та пишіть нове повідомлення. Не забудьте натиснути кнопку «Надіслати».

Як прикріпити посилання у директі

Якщо ви хочете залишити посилання на якесь джерело, необхідно його скопіювати та вставити у вікно повідомлення директа. Щоб надіслати другу посилання на певний обліковий запис, потрібно зайти на профіль учасника, посиланням якого хочете поділитися, і натиснути «Поділитися цим профілем». Відкриється вікно з можливими варіантами розсилки. Скористайтеся пошуком швидкого відбору.

Як надіслати голосове повідомлення

У direct є функція надсилання голосового повідомлення. Біля введення тексту є спеціальний значок у вигляді мікрофона, утримуючи який можете записати повідомлення, і воно автоматично відправиться користувачеві.

Як надіслати в директ повідомлення з гіфкою чи фото

Зайдіть у директ, знайдіть користувача, якому хочете надіслати фото. Можна клацнути на зображення фотоапарата, щоб зробити знімок і одразу його відправити. Якщо фотографія вже є у вашій галереї, натисніть значок у вигляді картинки біля мікрофона. Виберіть потрібне зображення або кілька зображень і натисніть «Готово».

Як поділитися публікацією або історією в директі

Щоб поділитися публікацією у директі Інстаграму, над виставленою публікацією ви побачите три вертикальні точки. Виберіть пункт «Поділитись у…». Вам нададуть варіанти, де і з ким ви зможете її поділитись.

Аби відправити чиюсь історію іншому користувачу соцмережі, знайдіть внизу сторіс значок-літачок. Натисніть на нього, виберіть користувача та надішліть.

Що таке директ

Як налаштувати директ в Інстаграмі

Для налаштування директа необхідно зайти в розділ «Сповіщення» та поставити відповідні галочки (увімкн. або вимкн.) у пункті «Повідомлення в Direct»: запити на листування, повідомлення, запити на приєднання до групи, відеочати.

Швидкі відповіді у директ

Оскільки в Інстаграмі люди часто ведуть свій бізнес, функція швидких відповідей допоможе уникнути втрати клієнтів, якщо цієї миті продавець самостійно не може відповісти на питання, яке цікавить потенційного клієнта. У налаштуваннях необхідно відшукати кнопку «Компанія», а далі «Збережені відповіді» і створити будь-яке текстове повідомлення, яке побачить користувач, який написав у директ.

Як видалити та очистити листування в директ?

Після тривалого натискання листування з’явиться меню, де можна вибрати видалення. Видалений чат зникне лише у вас. Видалити окреме повідомлення з діалогу можна, натиснувши «Скасувати надсилання». Це повідомлення очиститься і у вас, і в іншого користувача.

Відновлення повідомлень у директ Інстаграм

Стандартним способом відновити видалені повідомлення неможливо. Ця процедура можлива лише за допомогою спеціальних інструментів. Наприклад, резервне копіювання даних або функції їх завантаження.

Як вимкнути директ в Інстаграмі?

У налаштуваннях ви можете вибрати «Запити в Direct» і вимкнути ті, які ви не бажаєте, щоб вам приходили. Повністю від вбудованого месенджера відмовитись не можна. Та, швидше за все, і не потрібно. Адже це максимально комфортна функція, яка дозволяє виконувати різні дії у соціальній мережі.

Висновок

Директ — це не тільки зручна опція для обміну інформацією, але й ефективний інструмент для розкручування та просування. За допомогою нього можна встановити контакт, налагодити зворотний зв’язок з аудиторією. Директ використовують також для знайомства та спілкування в мережі.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar