Що таке DPI у фотографії

Якщо раніше приділяли увагу фотоапаратам, то зараз увага змістилася більше на програми для покращення якості фото. Ця властивість повністю залежить від показника DPI. У статті розкажемо, що таке DPI та як з його допомогою покращити якість фото.

Зміст

DPI зображення

DPI — що це таке і навіщо потрібне

Абревіатура DPI розшифровується як «Dots Per Inch» — «крапок (пікселів) на дюйм (2,54 см)». Піксель — мінімальна частка цифрового зображення. Тобто, DPI — це показник роздільної здатності або розміру зображення. Його використовують, коли необхідно надрукувати фотографію певного розміру та якості. Таку кількість відображається в слайд-сканері або цифровій фотокамері, і зможе видати конкретне піксельне зображення горизонтального і вертикального напрямку. Чим більший показник, тим краще вийде знімок за підсумком.

Не варто плутати термін «DPI» фотографії з «DPI» податкової (Derzavna Podatkova Inspeksiya). Це абсолютно різні поняття, які мають схожі лише абревіатури.

Формати зображення DPI

Бажання мати в результаті якісний матеріал цілком зрозуміле. Тому замовники встановлюють вимогу отримати готову роботу у форматі зображення DPI.

Формати зображення DPI

Кількість

Друковані пристрої мають вертикальний та горизонтальний напрямок роздільної здатності друку. Стандартний розмір та кількість точок — 300 dpi. Це означає, що 1 дюйм (2,54 см) розміщується 300 пікселів. При друку з роздільною здатністю 300 dpi використовується 300×300 пікселів на один квадратний дюйм.

Щільність

За допомогою Dots Per Inch регулюється розмір щільності точок, яка використовується під час друку. Чим менша відстань між точками та вище інтенсивність розподілення пікселів, тим краща якість, коли фото роздруковується на папері струменевим принтером.

Приклад використання

Наприклад, є 40-дюймовий телевізор з роздільною здатністю 1366×768 і мобільний пристрій з дисплеєм діагоналлю 7 дюймів з аналогічною роздільною здатністю. На телефоні щільність пікселів у 8 разів вища через меншу діагональ і досягає 300 dpi.

Дозвіл 72 dpi використовують для вебсторінок з високою швидкістю завантаження. Такі зображення можна змінити на маленьке 300 dpi, розмір зменшиться майже в 5 разів. Тому не завжди виходить роздрукувати гарні картинки, завантажені із соцмереж та інших майданчиків.

DPI це що таке

Як дізнатися DPI зображення

Щоб дізнатися кількість dpi зображення, необхідно знати розмір картинки. Коли ви дізналися цей параметр, скористайтесь простою формулою: DPI = (кількість пікселів у фотографії по горизонталі Х 2,54) / ширина фотографії, де 1 dpi = 1 піксель на дюйм, 1 дюйм = 2,54 см.

Наприклад, ширина фото 25 см, а число пікселів у фотографії по горизонталі — 768. 768 Х 2,54/25 = 78, 03. Тобто приблизна щільність зображення 78 dpi.

Можна скористатись іншим способом, щоб дізнатися про dpi зображення, завантаживши фотографію в спеціальну програму для обробки зображень. Наприклад:

  • IrfanView;
  • Clideo;
  • Gimp.

Як впливає DPI на дизайн

Показник DPI безпосередньо впливає на деталізацію друку. Чим менше це значення, тим якість зображення буде нижчою. Особливо це помітно на великих друкованих аркушах. Таке поняття використовують для позначення дозволу на цифрових екранах лише під назвою PPI або Pixels Per Inch (пікселів на дюйм). Принцип ідентичний: розмір залежить кількості пікселів, здатних відобразити на 1 дюймі.

Як змінити DPI зображення

Найпростіший і зручний спосіб зміни DPI зображення — це завантажити картинку в спеціальну програму, графічний редактор, де зможете зробити відповідні перетворення.

DPI

Завантаження матеріалу

Коли ви встановили конвертер DPI, можна виконати основні дії:

  1. Завантажте файл.
  2. Змініть значення у рядку ro.sf.lcd_density.
  3. Поставте після знака «=» замість зазначеної цифри будь-яку іншу (це буде зміна dpi).
  4. Збережіть зміни у матеріалі.
  5. Перезавантажте пристрій.

Обробка

Багато фотоконвертерів здатні одночасно обробляти велику кількість фотографій. Просто позначте картинки або перетягніть їх за допомогою комп’ютерної мишки у вікно обробки, встановіть вихідну роздільну здатність dpi.

Встановлення нового розміру

Новий розмір буде встановлено після того, як ви збережете у параметрах формат і перезапустіть пристрій. Потім ви зможете працювати з новим dpi значенням зображень.

Висновок

Варто пам’ятати, що показник dpi важливий при виведенні фото на друк, коли воно отримує лінійні розміри на фізичному носії (аркуш паперу, сторінка журналу або книги, рекламний плакат). Зображення як цифровий файл використовується фотографом з іншими характеристиками. Необхідна роздільна здатність встановлюється растром фотографії (оптика, графічне зображення), які задані під час підготовки для друку довжиною та шириною зображення.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar