Що таке даркнет

Мало хто знає, що онлайн-світ насправді ділиться на два віртуальні простори. Перший усім відомий інтернет, а другий доступний для більш обмеженої аудиторії даркнет. У статті простими словами пояснимо значення терміну «даркнет», принцип його роботи та способи захисту від шахрайства у мережі.

Зміст

Що таке даркнет

Даркнет — це що

Даркнет це прихована мережа від загального користування. Для з’єднання довірених бенкетів (учасників) використовується спеціальний зашифрований вид, нестандартні порти та протоколи. Вони мають свої доменні адреси, які вони застосовують тільки в даркнеті.

Як влаштований даркнет

«Тіньові» мережі існують паралельно з основними та забезпечують конфіденційність за допомогою різних технічних засобів. Це система з віртуальних тунелів, якими проходять зашифровані дані. Файлообмін захищений від сторонніх джерел, тому спілкуватися та передавати дані можна не побоюючись проблем. Через це даркнет вважають незаконним, адже його роботу не можуть контролювати державні органи.

Що можна знайти в даркнеті

У даркнеті користувач може знайти такі ресурси:

 • сайти, що спеціалізуються на витоку бази даних та продажу інформації з них;
 • майданчики для обговорення різних, навіть заборонених тем;
 • веб-ресурси з продажу незаконної продукції;
  аналоги соцмереж.

Тут продають дані зламаних профілів, банківських карток, фальшиву документацію та все те, чого немає у вільному доступі.

Як працює Tor Browser?

Найбільша з них заснована на принципах браузера Tor Browser (цибулева маршрутизація). Така технологія була створена дослідницькою лабораторією міністерства США для воєнних цілей. Її суть в обробці повідомлення, накладання на неї кілька шарів, як у цибулі. Після цього йде передача різними мережевими вузлами, де кожен знімає захисний шар для розплутування ланцюжка. Таким чином, вміст і процес передачі може бачити лише отримувач.

Іншим варіантом використання темної мережі є I2P. З технічного боку проект більш швидкісним та вищим ступенем захисту, ніж попередній. Нестача анонімної мережі — незручні складні інструменти, які є незрозумілими для широкої аудиторії. Тому шанувальників Tor Browser набагато більше.

Як потрапити в даркнет

За допомогою вищезазначених браузерів можна підключитися до даркнета. Для цього завантажте спеціальну програму та встановіть її на ваш пристрій. Зверніть увагу на налаштування, які допоможуть вам налагодити стабільну роботу. Для максимальної безпеки та функціональності рекомендується використовувати лише оригінальні версії програми та не забувати вчасно її оновлювати.

Проблеми, з якими може зіткнутися користувач

Користувач може мати проблеми з підключенням браузера. Програма буде блокуватися, якщо в країні, де ви перебуваєте, є обмеження. Щоб уникнути блокування, в налаштуваннях можна налагодити підключення через місток.

Ще однією причиною роз’єднання може бути неправильний системний час. Переконайтеся, що налаштування правильне. Важлива порада під час встановлення браузера Tor: не встановлюйте додаткове розширення та плагіни, вони можуть вплинути на вашу приватність.

Як шукати сайти у даркнеті: пошукові системи та каталоги

Процес пошуку необхідного ресурсу в даркнеті схожий на звичайне знаходження інформації в інтернеті. Тут є свої пошукові системи, портали новин, інтернет-магазини. На відміну від стандартних, звичних нам сайтів, у тому, що весь контент, що знаходиться в даркнеті, заборонено та містить нелегальні матеріали.

Сайти даркнета розташовані в псевдодоменній зоні та захищені ключами шифрування. Вони працюють на власних хостинг-майданчиках, де важко дізнатися, хто є адміністратором ресурсу.

Grams замінює Google-пошуковик у даркнеті. Іншим популярним пошукачем, яким користуються в тіньовій мережі, є Fess. Він оптимально виробляє цибульний сегмент та побудований на комплексі програм Tor.

Криптовалюта — засіб оплати в даркнеті

Оскільки в даркнеті відбуваються процеси купівлі/продажу, активно для таких угод використовується криптовалюта. Цифрова валюта чудово підходить для нелегальної діяльності. У даркнеті практично неможливо відстежити власника електронного гаманця і хто робить фінансові операції. Це вигідно для тих, хто за допомогою таких транзакцій відмиває гроші або робить незаконні покупки.

Як можна придбати криптовалюту?

У даркнеті є багато аналогів обмінників та бірж, де можна купити віртуальні монети. Процес схожий на звичайну угоду, але варто бути дуже уважним, щоб не потрапити на шахраїв.

Чи законно заходити у тіньовий інтернет

Якщо ви звичайний відвідувач мережі і хочете розглянути її пристрій, нічого протизаконного ви не робите. Якщо ви займаєтеся нелегальним продажем чи купуєте незаконну продукцію, ви порушуєте закон. За таке правопорушення ви понесете адміністративне чи кримінальне покарання.

Чим небезпечний даркнет

У даркнеті ще більше небезпеки, ніж у звичайній мережі через те, що мережа ніким не контролюється. Із чим може зіткнутися користувач?

Шкідливі програми

Щоб вкрасти ваші дані, інтернет-шахраї часто використовують шкідливі програми, які, потрапляючи у пристрій, копіюють їх або зламують програмне забезпечення. Трояни, RAT-програми, інші віруси та черв’яки можуть вкрасти інформацію про банківські рахунки та дані, погіршити працездатність пристрою, використовувати вашу інформацію в особистих цілях або як шантаж.

Даркнет і інтернет

Державний контроль

На перший погляд даркнет — ідеальне місце для зловмисників. Але спеціальні служби можуть зайти сюди, як і звичайний користувач. За допомогою соціальної інженерії, використовуючи незахищеність сайтів та браузера, державні структури з легкістю можуть знайти всіх злочинців. Єдиний вихід для шахраїв — це постійна зміна доменного імені (адреси), не чекаючи, що їх викриють.

Шахрайство

У даркнеті можна натрапити на тих, хто намагається вкрасти тавикористати дані інших учасників. Таке явище широко поширене і в звичайній мережі, але завдяки анонімності кіберзлочинцям відкривається більше можливостей для шахрайства.

Основні загрози даркнету:

 • Інтернет-шахрайство. Купивши якийсь товар у прихованій мережі, анонім може виконати умов угоди. Отримавши кошти від вас, просто втекти. У даркнеті поширений фішинг — вид кібератаки, метою якого є отримання вашої конфіденційної інформації.
 • Шок-контент. Через відсутність цензури користувач може натрапити на сторінки шокуючого змісту, навіть не бажаючи цього. Варто уважно відбирати ресурси для перегляду.
 • Психологічні атаки. У даркнеті можна зіткнутися з маніпуляторами та психопатами, які своїми діями негативно впливають на психіку людини. Тут багато педофілів, збоченців та тих, хто заробляє на нестандартних способах довести людину до самогубства.
 • Хакерські атаки. Хакери можуть зламати обліковий запис, щоб вкрасти кошти або особисті дані. Для власної безпеки остерігайтеся підозрілих посилань та файлів.

Чи правда, що даркнетом користуються лише злочинці

Злочинців тут багато, але darknet відкритий і для звичайних користувачів. Адже мережа відрізняється високим ступенем безпеки. Багато хто воліє у ньому зберігати важливі документи, захищені авторським правом, інформацію приватного життя, збереження приватності. Тут не лише тіньові форуми, а й багато інших корисних ресурсів.

Як спецслужби шукають людей у ​​даркнеті

Спецслужби шукають не зовсім людей, а саме незаконні сервери. Апаратне забезпечення можна вирахувати з геолокації. Часто користувачі припускаються помилок у налаштуваннях, тому організовані структури їх зможуть знайти. Їм приходить повідомлення на спеціальний хостер про підозрілий сервер. У ньому зберігається вся інформація про адміністратора, списки користувачів та повідомлення.

Як і звідки витікають дані в даркнеті

Витік даних часто трапляється під час злому особистого кабінету або від самих співробітників організацій. З першими варіантами все зрозуміло, а як оператори, співробітники банків використовують ваші дані? У даркнеті вони нелегально продають вашу інформацію. Після чого вам можуть настирливо дзвонити різні номери, пропонувати свої послуги, загрожувати та спамити вашу пошту й папку повідомлень. Відстежити, хтось продавець, тут дуже складно.

Як запобігти витоку своїх даних у даркнеті

Повністю усунути виток даних неможливо, адже тоді вам потрібно відмовитися від послуг усіх державних структур та інших корисних додатків. Але можна зменшити ризик потрапити на кіберзлочинців та захистити свої дані в мережі.

Чи можна заблокувати сайти у даркнеті

Заблокувати сайт у Tor неможливо, адже все «в тіні»: домен, реєстратор, власник ресурсу. У I2P замість віддалених одразу ж на їхньому місці з’являються нові.

Безпечний доступ до тіньового інтернету

У даркнеті можна безпечно серфити. Для цього необхідно знати про анонімність у мережі та основні правила використання «невидимої мережі».

Чи безпечний даркнет

Що означає конфіденційність у даркнеті

Анонімність у darknet представлена ​​у вигляді рівнів. Але варто пам’ятати, що провайдер все одно має ваші паспортні дані. Дії в дарквебі (контент всесвітньої павутини) неможливо відстежити. Єдине, за що можуть зачепитися спецслужби та держструктури, це IP-адреса.

7 порад щодо безпечного використання тіньового інтернету

 1. Не потрібно розміщувати у мережі фото документів.
 2. Не виставляйте своє місцезнаходження або робіть це у закритому доступі.
 3. Не надайте особисту інформацію на сумнівних веб-сайтах.
 4. Не клацайте на підозрілі посилання та не завантажуйте файли від незнайомих відправників.
 5. Використовуйте складні паролі для різних облікових записів, якнайчастіше їх змінюйте.
 6. Не вказуйте основний мобільний номер та пошту під час реєстрації на різних сайтах.
 7. Встановіть надійний антивірус.
 8. Що таке глибокий та тіньовий інтернет?

Глибокий інтернет містить контент, недоступний через звичайні пошукові системи. Це веб-сайти, для яких потрібні спеціальні облікові записи, для спеціального захисту пошукових робіт, бази даних. У глибокій мережі ресурси виконують певні функції пошуку, які відкривають доступ до вмісту.

За глибоким інтернетом знаходиться тіньовий або темний. Відрізняється від глибокого тим, що для підключення потрібні спеціальні інструменти та програмне забезпечення (браузер, протоколи, посилання, облікові записи).

Що чекає даркнет у майбутньому

Експерти вважають, що поки існуватиме світ інтернету, даркнет процвітатиме. Він відкриває безліч можливостей, причому гарантує конфіденційність та свободу слова. Тут вашу сторінку не заблокують, а отже, така мережа набиратиме популярності серед користувачів.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar