Що таке біткоїни

Одна з найпопулярніших цифрових валют — біткоїн. Назва вже стала номінальною, тому часто використовується для позначення будь-якої криптовалюти. Поговорімо у статті про біткоїни, чим вони відрізняються від інших криптовалют і чи варто в них вкладатися.

Зміст

Як купити біткоїн

Що таке біткоїни простою мовою

Біткоїни — це поширена криптовалюта, яка використовується у віртуальній системі. Можна зустріти поняття, що використовується для позначення однойменної платіжної системи. Криптовалюта — це цифрова платіжна система, що використовується як аналог валюти у фінансових операціях.

Звідки беруться біткоїни?

Біткоїни можна отримати кількома способами:

 • купити за реальну валюту;
  заробити як винагороди;
 • намайнити (добути) самому.

Найвідомішим способом отримання криптовалюти є майнінг. Це процедура «добування» біткоїнів за допомогою певних математичних обчислень.

Як працює біткоїн

Для здійснення платіжних операцій в інтернеті потрібен блокчейн. Це спеціальний контейнер, який також називають базою даних для запису транзакцій (грошових операцій). Тут відбувається обмін віртуальними засобами без стороннього контролю. Біткоїн вважають самостійною грошовою одиницею, яка сама регулює свою вартість.

Біткоїни можна отримати від іншого користувача. Щоб будь-яка операція відбувалася успішно, існує два ключі: публічний та особистий. Публічний передається особі, якій необхідно отримати криптовалюту у свій блок, особистим – власник відкриває доступ до здійснення операції.

Принципи роботи Bitcoin та технології BlockChain

Принципом роботи біткоїн полягає у шифруванні алгоритму в блокчейні. Завдяки спеціальній програмі, яка змінює шифр (хеш) до невпізнання, криптовалюта зберігається у базі даних і залишається під захистом.

BlockChain називають технологією нескінченних ланцюжків із блоків. Постійне зберігання ціною інформації, і особливо цифрових засобів, — основна функція блокчейну. Сьогодні технологія знайшла застосування у багатьох сферах та стрімко розвивається.

Як працює біткоїн

Як можна отримати біткоїни?

Існує велика кількість способів для отримання біткоїнів. Ось основні з них:

 • Хмарний майнінг — це оренда потужного обладнання, яке дозволяє видобувати криптовалюту.
 • Класичний майнінг — робота на особистому устаткуванні.
 • Купівля криптовалюти — придбання цифрових грошей в інтернет-обміннику чи криптобіржі.
 • Крани — це послуги, де можна заробити Bitcoin за перегляд реклами.

Наскільки це безпечно

Завдяки секретним ключам та системному захисту блокчейну, всі операції та зберігання є досить безпечним. Але біткоїн — максимально «непередбачувана» валюта, яка часто змінюється у ціні. Якщо за виконане завдання або послуги вам заплатять криптовалютою, то немає гарантій, що вартість незабаром зросте або впаде.

Переваги

Використання біткоїнів має свої явні переваги:

 1. Мінімальна комісія або повна її відсутність — практично будь-яка операція абсолютно безкоштовна, немає абонентської плати, лімітів та обмежень.
 2. Цілодобова робота та підтримка — зробити транзакцію ви можете у будь-який час. Ви можете звернутися до трейдерів (торгівців) за допомогою, багато хто із задоволенням допомагає та запрошує до майнінгу пулу (об’єднання учасників) для досягнення спільної мети.
 3. Швидке здійснення операції — операції проводяться миттєво, і не потрібно чекати кілька днів, щоб прийшли кошти.
 4. Безпечна перевірена система — найнадійніший захист у вигляді криптографії, що прирівнюється за якістю із захистом банків та фінансових організацій.
 5. Зручне просте використання — перевірка та пересилання проходить швидко та без труднощів.
 6. Контроль за своїми засобами — ви самостійно розпоряджаєтеся своїми віртуальними монетами.

Біткоїн — чи це законно?

У вересні 2021 року Верховна Рада України легалізувала віртуальну валюту. Тепер українці можуть офіційно працювати на криптобіржах та відкривати віртуальні рахунки у банках.

У США довго вивчали питання щодо цифрових активів. У березні 2014 року було ухвалено законопроект про оподаткування віртуальних валют. Європейський суд рекомендував операції з біткоїнами не прирівнювати до платіжних процесів та не оподатковувати.

Що таке біткоїни простою мовою

Чому люди скуповують біткоїн

За останні роки біткоїн дуже піднявся в ціні. Аналітики прогнозують, що це не остаточний показник криптовалюти, і він стрімко зростатиме вгору. Тому люди вкладаються в Bitcoin для вигідної угоди.

Альтернативний засіб оплати

Така довгострокова інвестиція замінює цінні папери та гроші. Багато послуг дають можливість споживачеві розраховуватися криптовалютою. Це виводить економіку на новий рівень, який дає людині великі можливості для заробітку, а й розширює межі веб-економіки.

Альтернатива дебетової картки

Така картка є особистим рахунком для різних фінансових операцій. Тепер за допомогою програми на мобільному пристрої користувач може розраховуватись за покупки або послуги цифровими грошима.

Постійний регістр транзакцій

У блокчейні фіксуються всі транзакції, що дуже зручно для перевірки даних та його зіставлення. Ще одним плюсом системи є обмін інформацією та цінностями в мережі біткоін.

Фіатна валюта

Фіатна валюта — це регульована державою валюта. Через нестабільне економічне становище в країні багато хто втратив довіру до такої валюти. Біткоїн — перевірене рішення для тих, хто бажає зберігати кошти в більш стійкій ціні.

Чим зумовлена ​​вартість біткоїна

Існує три припущення, від чого залежить ціна криптовалюти:

Складність і хешрейт (одиниця виміру) призвели до зростання вартості біткоїна. Майнери активно здобувають віртуальні монети. Через велику кількість охочих отримати цифрові гроші, ускладнюється їхня робота.

Інша теорія — протилежна першій. І у зв’язку із зростанням показника майнерів, збільшується ціна.

Третє припущення вказує на певну формулу між показниками, якою можна вивести, отримавши відомості про зміни та вартість монети.

Чому біткоїн коштує дорожче золота

Золото завжди було найкращим захисним активом у кризовий період або під час спаду на фондовому ринку. Але йому на зміну прийшла міцна цифрова валюта, яка обігнала його в ціні. Зберігання біткоїна захищається ключами та біткоїн-адресою, що залишає перевагу за віртуальними засобами.

Як заробляти на біткоїнах

Як купити біткоїн

Купівля біткоїна стало звичною для багатьох людей. Таку процедуру можна зробити через обмінник та біржу.

Через обмінник

Інтернет-обмінник за принципом роботи нагадує вуличний обмінник. Єдина значна відмінність це зручність виконання операцій. Для здійснення покупки необхідно запровадити потрібну суму, далі найнижчий курс та оптимальний спосіб оплати. Мінусом такої операції можна назвати комісію та ненадійність угоди, адже ринок обмінників в інтернеті ніхто не регулює, що є небезпечним для користувача.

Через біржу

Це спеціальні веб-майданчики, де можна придбати криптовалюту. Тут продавці виставляють свій товар, а покупці можуть його придбати на вигідних умовах. Необхідно лише вибрати відповідний сервіс, зареєструватися на ньому та виконувати у зручному режимі покупки. Нестача бірж є значною комісією за операції та в деяких ситуаціях блокування виведення коштів, якщо це передбачено платіжною системою.

Як продати біткоін?

Продати біткоїни можна також за допомогою обмінників чи біржі. Виведення через обмінник відбувається без комісії. Пам’ятайте про те, що поки вам не були зараховані гроші на рахунок, не переводьте біткоіни. Транзакція біткоїнів скасуванню не підлягає.

Як заробляти на біткоїнах?

Заробляти на біткоїнах можна за допомогою будь-якого різновиду майнінгу та іншими способами. Ось кілька із них:

 • Фріланс — безліч криптобірж платить фрілансерам за послуги біткоінами.
 • Кешбек — деякі платформи (Lolli, Pei, CoinCorner) повертають кошти на купівлю криптовалютою.
 • Ігри — геймери часто отримують винагороди за проходження рівнів або перемоги цифровою валютою.
 • Торги — гравці постійно стежать за курсом і роблять свої ставки, які можуть зіграти на їхню користь.
 • Партнерські програми — зареєструвавшись на партнерці та поділившись посиланням у соцмережах, користувач отримуватиме на електронний гаманець кошти за кожен клік за URL-адресою.

Чи є майбутнє у біткоїна?

Біткоїн за значимістю порівнюють із золотом. Тільки ця валюта представлена ​​не у вигляді зливка, а як комбінація цифр, що лежить на захищеному віртуальному гаманці. Золото — це вже багато століть тверда валюта, якій немає рівних. Тепер час настав за віртуальною валютою, яка чудово виконує функції готівки. Передбачити майбутнє біткоїну складно, попри стрімке зростання його вартості. Можна сказати тільки, що однозначно криптовалюта розвиватиме свою сферу діяльності та вкорениться ще надовго у життя сучасної людини.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar