Що таке БДСМ

Якщо ви ніколи не практикували БДСМ, то саме слово точно чули не один раз. У статті детальніше розкажемо, що одначає ця абревіатура, хто нею користується і що потрібно для БДСМ-практики.

Зміст

БДСМ - це що таке

БДСМ — що це таке

БДСМ виникло від англійського акроніма-абревіатури BDSM, кожна літера якого означає:

 • B (Б) — бондаж;
 • D (Д) — дисципліна та домінування;
 • S (С) — садизм і сублимація (подкорення);
 • М — мазохізм.

Якщо скласти все в одне поняття, то БДСМ — це сексуальна практика, під час якої партнери досягають задоволення шляхом заподіяння та отримання болю. Термін БДСМ використовують також для позначення психосексуальної субкультури, яка передбачає розподілення ролей на пана та підлеглого.

Основні принципи БДСМ

Головними принципами БДСМ є безпека, добровільність та розумність. Ці положення виникли на заході та були перевірені на практиці.

Щоб партнер міг довіряти іншому, важливо бути в стані захищеності. Таким чином всі учасники будуть розслаблені та отримувати насолоду від дій. БДСМ не вийде, якщо один із партнерів не згодний брати в цьому участь. Ключовим є саме добровільне бажання усіх учасників. Примусити силою до БДСМ-практики неможна.

Розумність — характеристика, яка відображає доступність людини, виходячи з внутрішнього досвіду чи здатності раціонально мислити. Тобто партнери несуть повну відповідальність за свої вчинки та не доводять їх до негативних наслідків. У цьому плані практикується використання стоп-слова, після якого процес зупиняється.

Види БДСМ

Види БДСМ

Різновидів такого сексуального спрямування існує велика кількість. Розповімо про основні:

 • Флагеляція — це завдання ударів батогом, мотузкою, тростиною по оголеним, найчастіше зафіксованим, частинам тіла.
 • Бондаж — використання цього предмета обмежує рухливість. Партнера прив’язують, приковують наручниками, надягають на нього кайдани, чи щось інше, що сковуватиме його й надаватиме відчуття беззахисності. У цього виду є свої підвиди (підвішування, шибарі — зв’язування вузлами; муміфікація — загортання партнера в батіг, повністю обмеживши рух, а іноді і дихання).
 • Рольові ігри — популярний спосіб урізноманітнити сексуальне життя. Такі ігри залежить від фантазії. Це можуть бути різні професії, тварини, сценки із життєвих ситуацій. Можна використовувати величезний арсенал оригінальної атрибутики (костюми, БДСМ-іграшки, відповідну символіку та аксесуари).
 • Клеймування — нанесення тавра або тату. Така процедура залишить слід, тому важливо розуміти наслідки, коли вибираєте цей вид БДСМ.
 • Гарячі ігри — схожий на попередній різновид. Залишає шрами та сліди від опіків.
 • Електро — використання електричного струму.
 • Модифікація тіла — жорстокий вигляд, який підходить для затятих садо-мазохістів. Полягає у проколах, порізах, шрамуванні. Усі дії виконуються без знеболювального.
 • Фістинг — проникнення руки в анальний та вагінальний отвір.
 • Удушення — найнебезпечніший вид БДСМ, де на якийсь час людині перекривають подих. Якщо ви не маєте спеціальних навичок надання першої допомоги, не варто практикувати цей вид.
 • Зміна статі — припускає, що жінка і чоловік поміняються ролями в спальні. Наприклад, жінка одягне спеціальну секс-іграшку страпон, гумовий чоловічий статевий орган, який кріпиться на стегна, і здійснить статевий акт над чоловіком.

Історія виникнення

Ще за давніх часів можна було зустріти елементи сексуальної практики. Про це свідчать навіть наскельні зображення жорсткого сексу. У Стародавній Греції було прийнято пороти спартанських хлопчиків як ритуал посвяти. Навіть «Камасутра» не оминула цей напрямок, і в книзі міститься безліч сцен любовної порки.

Трикселіон

Трикселіон — емблема БДСМ-спільноти

Усі попередні факти стали поштовхом до створення БДСМ-повідомлення. Так наприкінці ХХ століття створено субкультуру зі своєю атрибутикою, емблемою та символікою. Трикселон став символом спільноти. Зображується у вигляді трьох променів, що виходять із однієї точки. У світовій культурі означає рух сонця (схід, зеніт, захід сонця). Для БДСМ це нагадування про три важливі складові субкультури (БД, ДС, СМ) та про безпеку, добровільність та розумність.

Сленг

Як і в будь-якій субкультурі, БДСМ має свій сленг, зрозумілий для любителів таких любовних втіх.

 • Бондаж — неволя, залежність.
 • Дисципліна — повне підпорядкування, послух.
 • Домінування — управління партнером.
 • Підпорядкування — беззаперечне виконання всіх побажань пана.
 • Садизм — задоволення сексуальних фантазій з допомогою заподіяння болю іншому.
 • Мазохізм — схильність отримувати задоволення від болю.
 • Топ (верхній, домінант) — той, хто керує, господар.
 • Боттом (нижній, сабмісив) — той, хто підпорядковується, раб.

Атрибутика

Для БДСМ важливою є атрибутика, яка буде не просто елементом, а головною складовою процесу. Чимало людей надають перевагу БДСМ-фетишу. Це може бути все, що завгодно, що визначає владу та підпорядкування. Наприклад, жіночі високі підбори, які символізуватимуть панування над чоловіком. Партнерка може змусити їх лизати, тупцювати по партнеру, бити ними.

Улюбленими аксесуарами в такій сексуальній практиці залишаються батоги, мотузки, тростини, наручники, бондаж, затискачі для інтимних частин тіла (сосків, клітора), нашийники, кляпи, батоги, флоггер, пов’язки, хлопалки. Одні предмети обмежуватимуть рух, мову боттома, інші будуть знаходитися в руках топа і виконуватимуть своє пряме призначення.

Девайси БДСМ

Чому не варто заощаджувати на девайсах?

У секс-шопі можна знайти величезний асортимент цікавих девайсів, які урізноманітнять ваші інтимні ігри. Якщо ви захочете купити велику кількість девайсів, заощадивши при цьому на ціні, то це буде необчиним вчинком. Дешева секс-іграшка слугуватиме недовго, тим більше, що користуватися доведеться не так вже й акуратно, якщо ви дійсно хочете ефектного сексу.

Основні ігри БДСМ

Розгляньмо основні ігри БДСМ:

 1. Гра «так/ні», «питання-відповідь». Застосовуються будь-які дії, після яких домінант запитує сабмісиву, подобається йому чи ні. Топ запитує, якщо його відповіді не задовольняє, боттома чекає «покарання».
 2. Зав’язані очі, закритий рот кляпом. Вчені довели, що при відключенні однієї із здібностей людини загострюється інша. Так, якщо зав’язати партнеру очі, його не відволікатимуть жодні сторонні фактори, а лише повне занурення у почуття. Рот закривають для відповідної рольової гри, або, щоб зробити тихіше крики від насолоди.
 3. Ігри з дотиком. Можна використовувати не тільки секс-інвентар (зв’язувати руки мотузками, лоскотати ерогенні місця волоті, бити батогом або батогом), а ще кусати, щипати, шльопати.
 4. Температурні ігри. Від холоду до розпалювання вогню всередині. Спробуйте взяти кубик льоду та повільно водити по тілу. Він обпалюватиме розпалені оголені його ділянки. В іншому варіанті, візьміть свічку та полийте воском на тіло партнера.
 5. Накази. Господар віддаватиме накази підлеглому, який слухняно виконує їх. Це може бути сексуальні ласки, мастурбація, стриптиз, виконання неординарних дій, які доставляють кайф пану.

Поширені практики

Популярні БДСМ-практики:

 • Зв’язування. Партнер може втілити всі найпотаємніші фантазії над пов’язаною жертвою. А заручник (заручниця) отримуватиме додатковий ефект від уразливості. Якщо під рукою немає спеціальних секс-девайсів (наручники, батоги, мотузки), можна використовувати краватку, панчохи, хустки.
 • Шльопанці. Пляскати можна чим завгодно, часто використовують флоггер, батіг, шкіряну батіг, стек (палочка з гострим наконечником), головне дотримуватися безпеки і вчасно зупинитися при кодовому слові.
 • Лоскіт. У такій практиці застосовують спеціальні щіточки та пензлики. Лоскітити потрібно місця, які подобаються партнеру. Дії повинні приносити задоволення, а БДСМ-сесія в жодному разі не перетворюватися на істеричний сміх.
 • Прищіпки. Для такої гри використовують 2 варіанти прищіпок: спеціальні затискачі із секс-шопу або звичайні прищіпки. Прищіпки можна почепити по всьому тілу або на ерогенні зони. Приємні відчуття досягаються від болю та ефектом після зняття.

Практики БДСМ

Приклади сценаріїв

Фантазія людини безмежна, тому й БДСМ-сценаріїв можна вигадати велику кількість. Ось список найпопулярніших:

 • Бос та його співробітниця. Гра полягає в тому, що підлегла неправильно виконала доручене завдання і це карає начальник.
  Господар та хатня робітниця. Чоловік повертається додому та бачить безлад. За це він відсіче служницю.
 • Кішка та її власник. Жінка може вставити в анальний отвір спеціальну пробку у вигляді хвостика та виконувати всі накази свого господаря.
 • Викладач та студентка. Студентка бажає відпрацювати оцінку за іспит та виконуватиме все, що скаже їй викладач.
 • Фотограф та модель. Еротична фотосесія, де фотограф вказує, де і як стати моделлю, що показати. Але дівчина не має грошей, і вона розрахується за фотосет повним підпорядкуванням фотографу.
 • Поліцейський та правопорушниця. Поліцейський ловить злочинницю. Вона намагається відкупитись сексом. Атрибутика правоохоронця (наручники, палиця) будуть якраз доречними у цій грі.

У всіх випадках роль домінанта у чоловіка, але це умовно. Можна змінитись, і роль верхнього дістанеться жінці (господиня і хатній робітник, начальниця і співробітник).

Техніка безпеки

Є кілька основних правил безпеки, яких повинні дотримуватися учасники БДСМ-процесу:

 1. Контроль за ситуацією. Верхній повинен повністю контролювати процес та стежити за самопочуттям нижнього.
 2. Небезпечні сексуальні практики. Якщо вперше практикується якийсь вид, необхідно максимально обережним. У разі великої небезпеки та незнань техніки, краще утриматися.
 3. Точне дотримання правил. Цей пункт стосується стоп-слова, яке обумовлено на початку процесу. Якщо сабмісив вважає, що йому достатньо, то домінант повинен зупинитися.
 4. Використання аптечних засобів. Обов’язково має бути поряд аптечка на випадок будь-якого результату. Після процесу також рекомендується змастити місця порки загоюючим кремом, а порізи, подряпини, опіки продезінфікувати.

Допустимість і неприпустимість практик

Оскільки БДСМ ґрунтується на добровільних засадах, усі учасники згодні на те, що відбувається. Але, оскільки сценарії бувають спонтанними, або не до кінця обумовленими, або щось пішло не за прописаним планом у пориві пристрасті, існує низка допустимих і неприпустимих практик. До останніх належать ті, які несуть загрозу здоров’ю та життю для нижнього. Це удушення, зав’язування ковзних вузлів, які стискають життєвоважливі органи, використання гострих предметів. Щоб використовувати різні БДСМ-практики, необхідно бути досвідченим верхнім або вибрати більш щадні способи доставляти задоволення.

Результати БДСМ

Мета БДСМ — отримати психофізичну насолоду шляхом тілесних та словесних покарань. Вчені з’ясували, що багато людей отримують додатковий ефект задоволення від завданого болю іншому та від самих болючих відчуттів. Крім вироблення ендорфінів, з людиною можуть статися такі процеси:

 • Сабспейс — одна з форм стану трансу. У людини змінюється свідомість, вона ніби відключається.
 • Сабдроп — болючі відчуття у нижнього, які супроводжуються психологічними травмами. Найчастіше це результат неправильних дій верхнього.
 • Оргазм навіть без проникнення люди можуть досягти оргазму, перебудившись атмосферними іграми.
 • Сльози — інструмент полегшення. Настільки добре і водночас боляче, що хочеться плакати.

Чи варто спробувати БДСМ

Кожен вибирає самостійно, які сексуальні практики застосовувати. Але БДСМ однозначно зможе урізноманітнити ваше життя. Можна використовувати елементи або тільки ігри з перевдяганням. Головне пам’ятати, що обидва партнери мають бути згодні на такий вид розваг.

Чи варто спробувати БДСМ

Коли варто спробувати БДСМ

В інтернеті можете знайти безліч груп на тему сексу, де пропонують спробувати БДСМ із незнайомцями. Це досить небезпечний експеримент — віддатись до рук стороннього. Тому рекомендується займатися такою сексуальною практикою з перевіреним партнером, якому ви довіряєте та знаєте, що він зможе зупинитися будь-якої миті.

Як сказати партнеру про бажання

Зі своїм сексуальним партнером необхідно вести відкриту комунікацію, завдяки якій підтримувати інтимний та духовний зв’язок. Просто скажіть партнеру про свої бажання. Можливо, йому також давно хотілося спробувати щось нове.

Погляди на БДСМ

Давайте розглянемо, як БДСМ сприймають у соціумі, що думають про нього сексологи та психологи.

Ставлення суспільства

Чимало людей вважають це збоченням. Адже існує думка, що садизм та мазохізм — це психологічний розлад. Однак сучасні дослідження показали, що у людей, які віддають перевагу БДСМ, все гаразд із психікою. Це все стереотипи та нав’язані у суспільстві стандарти, яким давно вже ніхто не дотримується.

Думка сексологів

Сексологи з’ясували, що БДСМ — це простий сексуальний інтерес до нового виду розваг з елементами насильства. Вони переконані, що така практика відкриває людей по-новому: ті стають розкутішими, не бояться експериментів, почуваються комфортно в будь-яких ситуаціях.

З погляду психології

З отриманням задоволення в організм надходить велика порція адреналіну, яка завжди сприятливо діє людини. Якщо дії партнеру неприємні, але щоб догодити іншому, пересилує себе і терпить, це може негативно позначитися на його психологічному здоров’ї.

Міфи про БДСМ

Основні міфи про секс-практику

Поширені міфи про БДСМ:

 1. БДСМ — це лише біль та тортури. У практиці застосовуються болючі відчуття, але це не обов’язково, адже можна вибрати інші БДСМ-техніки для отримання екстазу.
 2. БДСМ-спільнота — закрита група. Насправді, це відкритий клуб, членам якого подобається ця тема. Будь-хто, хто використовує цю практику, причетний до спільноти.
 3. Це небезпечно. Ми вже описували БДСМ-практики, які не рекомендується виконувати без певного досвіду та навичок. Початківцям можна вибрати прості БДСМ-способи на початку свого сексуального шляху.
 4. Усі, хто займається БДСМ, хворий та психологічно травмований. Бажання використовувати БДСМ не можна назвати патологією, а ті, кому подобається таке дозвілля, звичайні люди з винахідливим смаком.

БДСМ у мистецтві

Найяскравішими творами БДСМ-тематики можна назвати основоположників типу «садо-мазо»: французького письменника Маркіза де Сад романом «Жюстіна, або Нещасна доля чесноти» та автора твору «Венера у хутрі» Леопольда фон Захер-Мазоха. Якщо говорити про кіно, практично відразу спадає на думку популярний фільм «50 відтінків сірого». Але до цього фільму були не менш цікаві: «Піаністка», «Небезпечний метод», «Зв’яжи мене».

БДСМ — це світ нових, раніше невипробуваних відчуттів. Перш ніж у нього поринути, варто ознайомитися з правилами безпеки та технікою сексуальної практики. За правильних дій партнерів можна випробувати неповторні емоції.

Написати відповідь:

Ваша електронна адреса не буде опублікована

Site Footer

Sliding Sidebar